kategoria: A1200
[#181] Re: Zbiórka płytu Re-Amiga 1200 v1,2

@pong777, post #180

Przeczytaj co pisałeś i ci 8 wyjdzie. PM mam opublikować.
I sprawdź za ile zapłaciłeś czy ci policzyć
Nie chcesz, tych płyt to odeślij !

Ułożony jestem, ale co za "janusz"
https://allegro.pl/oferta/zlacze-stacji-dyskietek-do-plyty-gl-amigi-1200-8051051348
cena w zakupie 1,5 PLN


Ostatnia aktualizacja: 30.04.2019 20:43:43 przez MarekG1
[#182] Re: Zbiórka płytu Re-Amiga 1200 v1,2

@MarekG1, post #181

Czy takie ramy będą ok: IC41C16257-35K
[#183] Re: Zbiórka płytu Re-Amiga 1200 v1,2

@marpla, post #182

Hej
Zamówiłem trochę kostek i podstawek, jak ogarnę temat to dam znać.

I do postu ponga bo mnie zagotował !
odeślij te płyty zapłacę za kuriera i sprawię że na allegro już niewiele sprzedasz.
Marża marżą, żyć trzeba, ale chyba trochę fest przesadzasz.
W twojej cenie w promocji re-a1200 v1.0 sprzedam wszytko taniej i fajnie zarobię!!!
Jak się zdenerwuje to te płyty polutuję, bez ukł. specjalizowanych ( i sprzedam w cenie twoej re-a1200 v1 )
Licząc na firmę ta ta płyta powinna kosztować
71,04 + vat 23% + dochodowy 18% 103,11 zł
ponad 100% marży, chyba trochę przesadzasz?
Mam liczyć inne rzeczy które ode mnie kupiłeś?



Ostatnia aktualizacja: 30.04.2019 21:26:30 przez MarekG1
[#184] Re: Zbiórka płytu Re-Amiga 1200 v1,2

@MarekG1, post #183

Nie rozumiem gdzie zagotowałem. Najłatwiej oskarżyć nie zaznajamiając się z opisem.

Nie mam tych płyt na Allegro z akcji żeby było jasne!
Tamte to stara wersja 1.1 od Architekta pogrubiona (1.6 mm) i złocona z wliczonym ROMem, która dużo mnie kosztowała (243,90 zł NETTO przy partii 10 szt. FV do wglądu dla niedowiarków).
Więc płyta w zakupie kosztowała mnie 299 zł. 30 zł to prowizja od sprzedaży. 50 zł to wartość ROMu. Aby wyjść na 0 płytę trzeba sprzedać za 379 zł. Sprzedaję poniżej kosztów aby chociaż odrobić część straty. Wersja 1.1. może wymagać dorzucenia kilku przewodów "po wierzchu". Tak mówią osoby, które próbowały ją już złożyć.

U Sordana są białe rev. 1.2 po 480 zł + 80 zł wysyłka do PL to tak dla porównania.

Oczywiście nie rezygnuję z zakupu bo są już u mnie w domu. I oczywiście kupiłem je z myślą o sprzedaży i mam do tego pełne prawo. Tak samo jak Sordan. Odstąpiłem potrzebującym z listy. Sztukę będę składał dla siebie. Co do ceny komercyjnej muszę doliczyć VAT i dochodówkę a te podatki zapłacę od pełnej kwoty sprzedaży nie pomniejszonej o koszt zakupu. Kwota za którą będę sprzedawał jeszcze nie jest znana muszę to po prostu przekalkulować.

Tak faktycznie było tak, że zapłaciłem za 8 a nie za 10. Sugerowałem się listą i byłem w błędzie jeśli chodzi o ilość za co przepraszam.

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2019 23:22:51 przez pong777
[#185] Re: Zbiórka płytu Re-Amiga 1200 v1,2

@pong777, post #184

Witam.
Czy mógłby ktoś poprosić John "Chucky" Hertell-a o schemat Reamigi?
Wprawdzie ogólnie dostępny jest schemat A1200 1D na której jest ten projekt wzorowany, ale chciałbym się z nim zapoznać.
Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2019 23:10:39 przez ted
[#186] Re: Zbiórka płytu Re-Amiga 1200 v1,2

@MarekG1, post #183

Panie Marku,gdyby kolega pong zrezygnował z zakupu płyt,to poproszę o jeszcze jedną sztukę.
[#187] Re: Zbiórka płytu Re-Amiga 1200 v1,2

@ak47, post #186

Nie zrezygnował ale po koleżeńsku odstępuję sztukę za cenę zakupu. Szczegóły na priv.
[#188] Re: Zbiórka płytu Re-Amiga 1200 v1,2

@pong777, post #184

Produkuje tabelki z ilościami, udostępniam je, piszę PM.
I jak krew w piach. Po co czytać lepiej post na forum walnąć.
Dla mnie c to czysty hejt.
Lista na forum nie jest edytowalna.
A tekst " I takie pytanko czy ktokolwiek na świecie z tego projektu v 1.2 zbudował bez problemów kompletną Amigę? " Jest poniżej krytyki

Sordan nie sprzedaje w Polsce a to dla mnie duża różnica.

Ja też zostałem z 1 szt płyty(miało być 3), z dwóch powodów bo czekam na płyty kolegi Cizar, oraz nie chciałem nikogo zostawiać bez płyt. Choć bardzo chciałem mieć przynajmniej 2 szt. w razie błędów w lutowaniu.
[#189] Re: Zbiórka płytu Re-Amiga 1200 v1,2

@MarekG1, post #188

Pytanko bardzo ważne ponieważ zarówno wersja 1.0 jak i 1.1 mają błędy które zmuszają do "drutowania" po płycie. Może Mario się wypowie bo składał już na starszych wersjach i z tego co ostatnio rozmawialiśmy bez powodzenia. Piszę to nie hejtując tylko naświetlając problem, który faktycznie istnieje. Być może te problemy są wyeliminowane w wersji 1.2 stąd moje pytanie i tylko pytanie.
[#190] Re: Zbiórka płytu Re-Amiga 1200 v1,2

@MarekG1, post #188

Czy jest gdzieś na forum lista lutowaczy hobbystów czy kogoś z maszynami zainteresowanymi pomocą dla kupców Re-Amigi z wątków tego forum?
To jest pytanie naprawdę ważne. Lektura komentarzy oficjalnej strony projektu wiele mówi o tym, że ludzie (doświadczeni w elektronice i ze sprzętem diagnostycznym) mają drobne problemy, są dzięki temu odnajdowane błędy na liście BOM czy obejścia (tak powstała wersja 1.2).
Po forumowych cenach wedle listy oczywiście. To kolejna fajna akcja z PCB, drobnicą i innymi układami, ale nie każdy kto kupuje elementy (póki są dostępne) lub posiada uszkodzone Amigi 1200 ma możliwość to złożyć. Wiadomo, kupić zawsze łatwiej... Lutowacze zgłoście się!
[#191] Re: Zbiórka płytu Re-Amiga 1200 v1,2

@hakonwpz, post #190

Raczej nikt masowo nie bedzie lutowal plyt na pewno nie recznie.
Moim zdaniem jesli juz ktos kupi plyte to z mysla ze sam ja pokutuje w miarę swoich możliwości.
[#192] Re: Zbiórka płytu Re-Amiga 1200 v1,2

@JacK_Swidnik, post #191


Moim zdaniem jesli juz ktos kupi plyte to z mysla ze sam ja pokutuje w miarę swoich możliwości.

Dobrze powiedziane :) polutowanie takiej płyty to jak pokuta
[#193] Re: Zbiórka płytu Re-Amiga 1200 v1,2

@JacK_Swidnik, post #191

Raczej nikt masowo nie bedzie lutowal plyt na pewno nie recznie.
Oszacujcie Panowie ile czasu może zająć zlutowanie takiej płyty ręcznie, pomnóżcie przez jakieś 50 zł za godzinę + materiały lutownicze...
[#194] Re: Zbiórka płytu Re-Amiga 1200 v1,2

@Krashan, post #193

Hej
20H *50zł daje 1000zł bez sprzętu.
Ale to hobby tego nie da się wycenić.
Okazało się że w graniu lub tworzeniu na retro cienki bolek jestem. Ale naprawianie i tworzenie elektroniki sprawia mi niesamowitą radość.
Tak wiec jak uruchomię re-a1200: odpalę, dostanę od komputera wpierdziel a i tak dalej będę się cieszył że działa.
Jak ktoś lubi grać, tworzyć obrazki, muzykę, dema cokolwiek, to takie projekty nie są dla niego. Powinien kupić działający sprzęt i na nim tworzyć.
Licząc cały projekt z robocizną lekko wyjdzie 2000 zł :) realnie pewnie z 2500 zł. A to dopiero goła płyta, boje się liczyć obudowę, turbo, scandoubler itd.



Ostatnia aktualizacja: 01.05.2019 19:36:30 przez MarekG1
[#195] Re: Zbiórka płytu Re-Amiga 1200 v1,2

@MarekG1, post #194

Jak dla mnie to odskocznia od pracy i "relaks", wydaje mi się, że jak ktoś chce 1200 do grania to po prostu kupi na aledrogo.

To jest IMHO projekt dla własnej satysfakcji
[#196] Re: Zbiórka płytu Re-Amiga 1200 v1,2

@lopezpb, post #195

dla mnie sam projekt jest kolejnym dla mnie wyzwaniem i lutować będę pewnie z 1-2 miesiące może dłużej
mam już pcb wer 1.0 ale jak się pojawiła 1.2 to się wstrzymałem z ruszeniem prac i leży, najprawdopodobniej nie będę wer 1.0 lutował i jak kogoś interesuje to mogę oddać po cenie zakupu którą musiałbym sprawdzić.
polutowałem dwie GBA1000 w 1-2 miesiące ale nie uruchomiłem bo nie umiem, zrobił to Kolega z forum i mam frajdę że działa. a kosztów to nie licze, ja nie potrafie wycenić swojego czasu w lutowaniu płyty ale na pewno w 20 godz się bym nie wyrobił :D

prawdopodobnie jest jakaś tam szansa na masówkę wlutowania chociaż drobnicy i może to zrobić Architekt ale znając jego to ma inne projekty i nie ma czasu więc trzeba by się z nim dogadać i ustawić w kolejce i grzecznie czekać. Ale jak czyta to niech się sam wypowie.
[#197] Re: Zbiórka płytu Re-Amiga 1200 v1,2

@MarekG1, post #194

Ale to hobby tego nie da się wycenić.
Jasna sprawa. Napisałem to tylko, żeby naświetlić kwestię ewentualnego „lutowania usługowego”. Gdy ktoś składa sam, nie przelicza poświęconego czasu na złocisze, bo robi to dla frajdy.
[#198] Re: Zbiórka płytu Re-Amiga 1200 v1,2

@MarekG1, post #194

Płyta dotarła. Wygląda super. Może jutro zacznę lutowanie.
Dziękuję i pozdrawiam.
[#199] Re: Zbiórka płytu Re-Amiga 1200 v1,2

@Marcin74, post #198

Cieszę się z Tobą i życzę szczęśliwego zakończenia :)
[#200] Re: Zbiórka płytu Re-Amiga 1200 v1,2

@JakubH, post #154

Procki wysłane dopiero 28.04 , https://www.17track.net/?nums=LF666564397CN

https://emonitoring.poczta-polska.pl/?numer=LF666564397CN

Powinny być u mnie do 2tyg.
[#201] Re: Zbiórka płytu Re-Amiga 1200 v1,2

@JakubH, post #200

Witam , tez byłbym zainteresowany kupnem jednej sztuki . Jeśli ma ktoś do odstąpienia to proszę odezwać się na priv . Jeśli natomiast żadnej płyty już nie ma to czy będą chętni do zamówienia kolejnej partii ?
[#202] Re: Zbiórka płytu Re-Amiga 1200 v1,2

@Bound, post #201

Ja. O ile nie kupię wcześniej u źródła, ale Chucky ma mieć dopiero w okolicach wakacji.

Co do złożenia działającej płyty - _alt złożył. Śmiga pięknie.

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 07:45:45 przez Drakon
[#203] Re: Zbiórka płytu Re-Amiga 1200 v1,2

@Drakon, post #202

Ja się celowo nie wpisywałem bo "miałem" płytę rev 2B do reanimacji - niestety po wymianie kondensatorów nie wstała, jeszcze z nią walczę. Jak bym wiedział. że układy są sprawne to bym się skusił na jeden pełny komplet (bez układów specjalizowanych). Zobaczymy, nadzieja naprawy jeszcze jest.
[#204] Re: Zbiórka płytu Re-Amiga 1200 v1,2

@Adinfo, post #203

Ja również mam Rev.2B na części, z tą wersją jest niestety więcej zabawy, bo dodatkowo trzeba GALA zaprogramować.
Co do sprawdzenia układów to niestety chyba nie ma prostej opcji.
[#205] Re: Zbiórka płytu Re-Amiga 1200 v1,2

@lopezpb, post #204

W tym tygodniu wpalę DiagROM i może uda się ruszyć temat. Jak by co to mam zarezerwowaną sprawną 2B od znajomego - czeka aż ją przygarnę, wtedy było by łatwiej zdiagnozować usterkę.
[#206] Re: Zbiórka płytu Re-Amiga 1200 v1,2

@lopezpb, post #204

Programowanie Gali to nie takie znowu trudne rzeczy. Wsady są dostępne, Gale też można jeszcze kupić. Jakby ktoś potrzebował to mam programator i mogę takiego Gala zaprogramować. A na sprawdzenie układów specjalizowanych niestety prostej metody nie ma. Niektóre da się zdiagnozować przy pomocy oscyloskopu a pozostałe to tylko przelutowanie na sprawną płytę.
[#207] Re: Zbiórka płytu Re-Amiga 1200 v1,2

@Bound, post #201

Hej
Jak się ta zbiórka zakończy.
Pomyślę o następnej, ale już bez wykładania kasy, i chętnie bym pokombinował z wlutowaniem drobnicy.

Co do wysyłek.
Do końca tygodnia powinienem mieć prawie wszystko.
Kilka elementów mam na razie w mniejszej ilości i czekam na dostawy do mojego sklepu bo różnice cenowe są ogromne np. port VGA TME ~8 zł Jacktronik 2 zł przesyłki też nie są bez znaczenia.
Mam nadzieję że w weekend ogarnę dzielenie elementów, i od poniedziałku ruszą wysyłki.
Dziękuję wszystkim za szybkie wpłaty.

Odnośne programowania gali to czy na płycie jest jeszcze jakiś układ programowany poza 16V8 (ten dostaniecie zaprogramowany, przynajmniej inst. mojego programatora twierdzi że da radę)

Odnośnie sprawdzania, to dlatego wrzuciłem do możliwych do zamówienia elementów podstawki, choć ciężko mieć kilka szt. układów do testów.

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 12:36:37 przez MarekG1
[#208] Re: Zbiórka płytu Re-Amiga 1200 v1,2

@MarekG1, post #207

"16V8 (ten dostaniecie zaprogramowany, przynajmniej inst. mojego programatora twierdzi że da radę)"

Super OK

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 12:44:29 przez lopezpb
[#209] Re: Zbiórka płytu Re-Amiga 1200 v1,2

@MarekG1, post #207

Z tego co patrzyłem na płycie jest układ oznaczony jako XU1 (na prawo od Alice) i zawiera jakieś poprawki, więc pewnie jest programowalny.
[#210] Re: Zbiórka płytu Re-Amiga 1200 v1,2

@Grzegorz_P, post #209

No to własnie ten GAL:

"Moving from a REV2B board:

If you are moving from a 2B board, first of all. you need new memorymodules.
BUT you also need to reprogram the GAL. you need to have the 1D.x code for XU9 location not the XU1 location GAL (same physical place but different name) code is in the R1200 archive."

Tak jeszcze się zastanawiam na tym "new memorymodules", ktoś wie jaka jest różnica ?


Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 14:27:13 przez lopezpb
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem