kategoria: Karty CF
[#1] Karta CF + HDD na jednej taśmie
Drogie Bravo. Potrzebna mi kombinacja jak w tytule. Mam kabelek z przelotką 2,5/3,5 oraz dwoma wtykami IDE 3,5. Na jednym wisi HDD na drugim CF 16 GB. Za cholerę nie chcą się zobaczyć razem. Po starcie Amigi widoczne są partycje CF, HDD niewidoczne, ale komputer startuje z HDD! Uruchomienie HDToolboksa resetuje Amigę, albo w najlepszym wypadku zawiesza HDT. Kombinowałem ze zworkami i nic to nie dało.Jest jakieś uniwersalne ustawienie zworek dla takiej kombinacji? A może to nie jest kwestia zworek?
[#2] Re: Karta CF + HDD na jednej taśmie

@OSH, post #1

Przetnij kabelek nr1 (czerwony ) i napisz czy pomogło.
Dysk wolniej startuje od CF i dlatego ten drugi jest widziany w early menu, a pierwszy nie.
[#3] Re: Karta CF + HDD na jednej taśmie

@Norbert, post #2

Aha, a który kabelek? ten od CF czy od HDD? Bo to mam na jednej taśmie. Mam też adapter 4xIDE Micronika o nazwie AD-a 7332. W ramach eksperymentu przyłączyłem HDD na taśmie z przelotką 2.5/3,5, a CF na taśmie 3,5. Jednak teraz Amiga CF nie widzi w ogóle, a uruchomienie HDT resetuje komputer.

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 12:54:50 przez OSH

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 12:54:57 przez OSH
[#4] Re: Karta CF + HDD na jednej taśmie

@OSH, post #3

Witam.
Podaj więcej danych: jaki dysk 3.5 0, jaka karta cf
Jaka przelotka do niej.
Mile widziana fotka.
Pozdrawiam.
[#5] Re: Karta CF + HDD na jednej taśmie

@OSH, post #3

Jak CF jest na drugim porcie IDE (unit 2 i 3) to musisz go aktywować programem z pakietu idefix lub polskim eide.device
[#6] Re: Karta CF + HDD na jednej taśmie

@Norbert, post #5

Jeżeli przelotka do CF ma zworkę master/slave to ustaw tak jak potrzebujesz. Tak samo w dysku mechanicznym też jest zworka Master/slave.

Na jednej taśmie mogą być max 2 urządzenia. Jedno master, drugie slave.

Jednak się zdarza że się te urządzenia gryzą ze sobą. A w Amidze to jest norma.
[#7] Re: Karta CF + HDD na jednej taśmie

@Norbert, post #5

Jak CF jest na drugim porcie IDE (unit 2 i 3) to musisz go aktywować programem z pakietu idefix lub polskim eide.device


Powiesz mi jak? Mam pakiet IDEFIX'97 i programik FindDevice nie wykrywa niczego poza HDD.

Dysk twardy to WD400. Kontroler 4xIDE to Micronik AD-A 7332. A przelotka CF to HXSP-2108P. Karta CF: SanDisk Ultra 16 GB 50 MB/s. Jeszcze nie przerywałem tej czerwonej żyły, bo nie wiem, w którym kablu - HDD czy CF?
Jeszcze jedno: ta cholerna przelotka ma bardzo dziwną zworkologię: są trzy styki, styk 1-2 to MASTER/SLAVE, a 2-3 - SLAVE MASTER.

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 16:32:29 przez OSH
[#8] Re: Karta CF + HDD na jednej taśmie

@OSH, post #7

Pisałeś ze widać CF, ale startuje z HDD . Kiedy tak jest ?
Potestuj z eide.device

Jak realizujesz obsługę dużych dysków. ?
[#9] Re: Karta CF + HDD na jednej taśmie

@Norbert, post #8

Ano potestuję, dzięki. obsługa powyżej 4 GB normalnie - za pośrednictwem scsi.device z 3.9. Natomiast Twoja uwaga uświadomiła mi coś istotnego: Zamiast się szarpać z CF-ką, na obecną chwile mogę skorzystać przecież z dyskietki sformatowanej pod PC, bo mam do przeniesienia naprawdę niewielkie rzeczy - konkretnie trzy gry na C-64. to eide.device tez sobie zgram. Temat zostawię otwarty i będę informował, ale dzięki. :)
[#10] Re: Karta CF + HDD na jednej taśmie

@OSH, post #9

No tak, ale nie jestem pewny czy eide.device ma w sobie obsługę dużych dysków.
Z rozpoznaniem 4 urządzeń może nie być problemu, tylko co z dyskami ponad 4GB ?
[#11] Re: Karta CF + HDD na jednej taśmie

@Norbert, post #10

A, to nie wiem. Ja z tym powalczę po tych wszystkich retro imprezach. Zaczynam mieć dość tego bałaganu. Amiga numer 1 pozostanie u mnie A4000, ale tę A1200 też muszę doprowadzić do porządku.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem