kategoria: A1200
[#1] nowe pudełka do A1200
Dołączyłem do akcji w organizowaniu nowych pudełek do A1200 - zamówiłem sobie 1 sztukę z paypalu zeszło mi 289zł

link do FB do organizatora:

https://www.facebook.com/groups/CommodoreAmiga/?fref=nf

Opis:
Hello to all
Some of you know me because of the Amiga badges
(which will continue to be available ... so by the way)
Well, after a longer planning phase, it's time to let the cat out of the bag.
As Walter Mamo has already mentioned in another post, we are close to production of the A1200 cardboard box.
First of all, this is a very expensive affair, on the one hand the reproduction of the layout which took some days, on the other hand also the effective production.
Remember also that as Commodore had these boxes manufactured, it was about thousands of copies .... and this number is in these days and age for the A1200 simply crazy.
(more boxes = cheaper condition when buying materials / manufacturing and initial costs spread over more boxes = cheaper price for the buyer)
Well, to actually be cost-effective (who likes to give away money?), I have to sell at least 80 boxes to keep the price as calculated.
a fair number, some thousands of euros.
On the one hand, I could take the risk and just produce the boxes based on your reaction in Walter's post ...
Honestly, the risk is a bit too high for such material and manufacturing costs.
That's why I make you a suggestion:
If I have ordered and paid 50 boxes from you within 2 weeks, they are guaranteed to be produced & delivered. The remaining 30 pieces until breakeven I would take on my shoulders.
For your security regarding "investment" of the purchase price, I can answer with the Paypal Buyers Protection.
If the 50 boxes would not come together, there will be an immediate refund of the entire purchase price after the 2 weeks have expired (including postage, of course)
now to the actual thing:
1 A1200 Cardboard box costs (incl. Paypal fee!) 48 Euro's
The box contains the actual A1200 packaging as an example picture of the prototype shows, as well as the "innards" for fixing and positioning of the Amiga and accessories.
An important point is to mention: the entire box is laminated, which means scratch and moisture resistant on the outside.
The whole Box will be made with 3mm 3-walled cardboard.
Stable enough to ensure a "longlasting life"...
Postage is 16 euros EU-Wide (up to 3 Boxes, flat though but still relatively large)
Start of the pre-order phase is today, the 26.4.2019
If 50 paid orders arrive until friday 10.5.2019, I start the production and the boxes will be shipped within 1-2 weeks.
Should it (which I really do not hope) not come to the 50 orders, I will on 11.5. make the repayments.
just in the case you want one, make a payment of the described 64 Euro's with a comment "cardboard" to my paypal:
dmboos@plakativ-druck.ch
So, i count on you.
Dominik
PS: more Pictures will follow during the weekend
[#2] Re: nowe pudełka do A1200

@mkdevil666, post #1

Zdjęcia:
link
link
link
link

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 21:14:02 przez mkdevil666
[#3] Re: nowe pudełka do A1200

@mkdevil666, post #2

Do niczego nie namawiam - po prostu informuję że sobie zamówiłem

ps. rozmawiałem z gościem - jak wypali temat z pudełkami do a1200 to planuje robić do 600 500 i cd32
[#4] Re: nowe pudełka do A1200

@mkdevil666, post #3

Chciałbym do 600
[#5] Re: nowe pudełka do A1200

@tbone, post #4

a ja do CDTV
[#6] Re: nowe pudełka do A1200

@mkdevil666, post #3

organizator projektu:

FB:

https://www.facebook.com/dmboos?sk=wall&fref=gs&dti=2214169156&hc_location=group_dialog
[#7] Re: nowe pudełka do A1200

@mkdevil666, post #6

Porządny człowiek (brałem od niego kilka rzeczy), tylko ta cena taka "europejska" niestety....
[#8] Re: nowe pudełka do A1200

@MariuszK, post #7

Te pudełka w tej cenie to już ze styropianem?czy tylko same pudło?
[#9] Re: nowe pudełka do A1200

@skofrant, post #8

W cenie zamiast styropianów są chyba inserty tekturowe.

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2019 08:28:34 przez MariuszK
[#10] Re: nowe pudełka do A1200

@MariuszK, post #7

Posiadania pudełka równoznaczne jest z podbiciem ceny sprzętu :)
Zauważyć to można na popularnym portalu aukcyjnym...na którym czasem niektórych ponosi.
[#11] Re: nowe pudełka do A1200

@mkdevil666, post #10

No tak... Ale czy o 300pln?!? Nie wiem....
[#12] Re: nowe pudełka do A1200

@mkdevil666, post #10

Posiadanie pudełka zastępczego nie podniesie aż tak ceny - tak myślę
[#13] Re: nowe pudełka do A1200

@sobi1, post #12

Ja tam daleki jestem od takiego podbijania ceny i późniejszej sprzedaży.
Osobiście chcę mieć Amigę fajnie spakowaną w pudełko.
A jak będzie możliwość kupienia kolejnych to pewnie też je kupię.
Co do kwestii "cen europejskich" to już chyba był czas przywyknąć, że wszystko co retro i z tym związane się ceni - słusznie czy nie.
Grunt, że czasem się coś komuś chce i dostajemy możliwość nabycia gadgetów.
[#14] Re: nowe pudełka do A1200

@mkdevil666, post #13

No a nie taniej dogadać się z drukarnią która się tym zajmie? kwestia tylko pudełek.
Na pewno są w Polsce firmy,które pod wymiar mogę zaprojektować karton.
Zresztą coś z pewnością można dopasować.
[#15] Re: nowe pudełka do A1200

@skofrant, post #14

Pewnie że taniej. Działasz.
[#16] Re: nowe pudełka do A1200

@recedent, post #15

To ma być sarkazm w kierunku Mojej osoby?bo takie odniosłem wrażenie...
Po prostu mam takie zdanie,a nie inne...
Być może koszt takiego pudełka jest duży z powodu małego zainteresowania(mało chętnych) sam już nie wiem:/ ale cena nie jest niska.
[#17] Re: nowe pudełka do A1200

@skofrant, post #16

Czemu sarkazm? Na pewno uda się zorganizować rzecz taniej u nas w kraju. Tylko że nikt nie ma ochoty się tym zająć, więc zostaje kupić gotowca z "zachodu".
[#18] Re: nowe pudełka do A1200

@recedent, post #17

Ja ostatnio szukałem sobie pianki-gąbki do wypełnienia pudełka (coś na wzór tapicerskiej).
Tak aby wyciąć sobie otwór w niej i osadzić Amigę i wsadzić do pudełka. Piankę chciałem sobie dopasować do pudełka tak aby się nie przemieszczała w środku.
Cały problem grubość gąbki między 20-25 cm.
I jak usłyszałem jakie są ceny za taką gąbkę: arkusz przykładowy 1m-1m-25cm. To podziękowałem. Ceny w kraju też mamy europejskie :)
[#19] Re: nowe pudełka do A1200

@mkdevil666, post #1

Jak ktoś ma za dużo pieniędzy i kupił wszystko co potrzebował to wymyśla bzdury o nowych pudełkach amigowych.
>1 sztukę z paypalu zeszło mi 289zł
kompletna bzdura jak cholera
[#20] Re: nowe pudełka do A1200

@rgrg2, post #19

To może blok wschodni? Oni nie są w UE więc szansa jest,że i ceny będą zdecydowanie niższe.
[#21] Re: nowe pudełka do A1200

@rgrg2, post #19

>1 sztukę z paypalu zeszło mi 289zł
kompletna bzdura jak cholera


Równoległa rzeczywistość
.
[#22] Re: nowe pudełka do A1200

@rgrg2, post #19

1) 1 szt pudełka do A1200 w cenie do 80 zł z wysyłką
[#23] Re: nowe pudełka do A1200

@stachu100, post #22

Stachu,

Taka cena to jak najbardziej akceptowalnaszeroki uśmiech
[#24] Re: nowe pudełka do A1200

@skofrant, post #23

Może ktoś podać wymiar zewnętrzny oryginalnego kartonu do A1200?
[#25] Re: nowe pudełka do A1200

@Adinfo, post #24

Jak dostanę swoje pudełko to je zwymiaruję i wrzucę zdjęcia na forum.
A wy zrobicie zrzutke aby mi koszty zwrócić 😁🤔
I wszyscy będą zadowaleni.

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2019 19:34:15 przez mkdevil666
[#26] Re: nowe pudełka do A1200

@mkdevil666, post #25

Koszty zwymiarowania oczywiście ?
[#27] Re: nowe pudełka do A1200

@mkdevil666, post #25

Wiesz...jak chcesz żeby się pudło zwróciło to zawsze możesz je sprzedać na części po kawałku
[#28] Re: nowe pudełka do A1200

@skofrant, post #27

Twórca mi pisał że będzie wysyłał wersję do złożenia. Coś jak pudełka z Ikei.
[#29] Re: nowe pudełka do A1200

@mkdevil666, post #28

na tym foto to to pudlo ma owalne sciany?

a swoja droga, jak juz robic, to zrobic repliki tych wersji specjalnych, dynamite, cartoon classic, batman, co tam jeszcze bylo - te psy... itp
[#30] Re: nowe pudełka do A1200

@mkdevil666, post #10

Generalnie jest to prawda, ale to chyba chodzi o oryginalne pudelka, z czasów epoki. A wiec albo ktoś napisze w opisie aukcji, ze pudelko pochodzi z teraźniejszych czasów, albo będzie sciemnial ze to oryginal i liczyl na bogatego naiwniaka który nie będzie dociekal prawdy.

Oryginalny obraz malarski potrafi kosztowac 10 000 000$. Ten sam obraz, ale jako reprodukcja, nawet bardzo wierna, potrafi kosztowac 100$.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem