kategoria: Sprzęt
[#1] commodore 1011 - jaka stacja w srodku
hej, szukam stacji commodore 1011 i jak juz trafie to jest informacja ze nie sprawdzona i nie biora odpowiedzialnosci itd, wiec mam pytanie - jaka stacja jest w srodku / co pasuje w razie W. czy da sie tam wepchnac ew. przerobionego samsunga? :D
[#2] Re: commodore 1011 - jaka stacja w srodku

@ami2019, post #1

Jeżeli dobrze pamiętam to jest tam stacja taka sama co w A500.
[#3] Re: commodore 1011 - jaka stacja w srodku

@nostrum666, post #2

Taka jak w 1411, na 99% Chinon, tylko nie taki typowy jak FB-354 w A500, napęd w stacji zewnętrznej ma wspólne złącze sygnałów i zasilania i stacja z A500 nie podejdzie plug'n play.
[#4] Re: commodore 1011 - jaka stacja w srodku

@ami2019, post #1

U mnie jest trochę inna odmiana FB-354: płytka interfejsu (ze złączem sygnałowym) "dedykowana", zamiast złącza 34PIN + 4PIN zasilanie pojedyncze złącze 26PIN prosto na kabel no i oczywiście dodatkowa elektronika interfejsu zewnętrznej FDD.

Stacja w wersji "wysokiej", ale pewnie będzie pasować też taka wersja jak czasem w A500 - standardowa wysokość + kołki dystansowe

Co do dedykowanej płytki interfejsu to można wymieniać "plug and play" ze standardową FB-354 - jeśli by Ci padła mechanika/głowice (bierzesz mechanikę ze standardowej FB-354 i podmieniasz płytkę interfejsu na tą ze stacji 1011) , sama naprawa tego interfejsu też jest do zrobienia - części można w większości odzyskać ze standardowej FB-354, wszystkie dodatkowe dostępne na TME. Padł mi ten interfejs jakieś 1-2 lata temu, trochę się pałowałem z naprawą ale zrobiłem, więc w razie W. można stację naprawić
[#5] Re: commodore 1011 - jaka stacja w srodku

@RaNGuN, post #4

ok, czyli biore standardowa stacje z a500 wewnetrzna, i nawet jesli padnie interfejs, to moge wziac i zrobic zmote z sakury itp i tez bedzie ok?

a pytanie, ma ktos fote jak wyglada ten "dziwny " interfejs?

i czy tylko i wylacznie podpasuje chinon fb-354? czy dowolna stacja ktora pasuje jako wewn do a500 - chodzi o dopasowanie fizyczne...
[#6] Re: commodore 1011 - jaka stacja w srodku

@ami2019, post #5

Jak to mówisz "zmotę" możesz zrobić dowolną: wsadzić zwykłą amigową stację i dorzucić interfejs zewnętrznej fdd (Sakura, "pająk", czy na płytce która jest chyba cały czas dostępna na Allegro za ok. 30PLN), więc potencjalnych opcji naprawy jest sporo. Jeśli coś padnie to można uznać, że nei zostaniesz z padniętą stacją za sporo siana tylko można to reanimować

Nie mam fotki i chwilowo nie mogę zrobić. Stacja wygląda jak standardowa FB-354 wysoka, tyle, że z tyłu (tam gdzie normalnie jest złącze IDC34) "wystaje" kawałek płytki z 3 scalakami SMD, jakąś drobnicą SMD i złączem 26PIN w które wpinany jest przewód.

W mojej stacji jest FB-354 wysoka, na pewno można dopasować standardową FB-354, inne pewnie też. Najlepiej znajdź na zapas FB-354 - w razie co "przeszczepisz" elektronikę albo mechanikę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem