kategoria: A1200
[#1] Blizzard 1230 IV Phase 5 niekompletny
Witam.
Blizzard 1230 IV Phase 5,karta niekompletna.Brak procesora,oscylatora i koszyka na baterie.
O koprocesorze nie wspominam,bo bez niego karta wstanie.
Jaki procesor i oscylator kupić aby uruchomić kartę?
Włożenie samej kości pamięci nie uruchomi karty?



Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 13:48:03 przez ak47

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 13:49:25 przez ak47
[#2] Re: Blizzard 1230 IV Phase 5 niekompletny

@ak47, post #1

Procesor 030/50 i kwarc 50
[#3] Re: Blizzard 1230 IV Phase 5 niekompletny

@mwb113, post #2

Szukać jakiś specjalnych oznaczeń na tych elementach?
Wybrać jakąś wersję procesora?
[#4] Re: Blizzard 1230 IV Phase 5 niekompletny

@ak47, post #1

Ad1.Czwarta wersja nie była sprzedawana z innym procesorem niż 50MHz. Po wrzuceniu cepa np. 25MHz plus oscylator 25MHz, karta być może wstanie o ile firmware na to pozwoli.
Ad2. Dobre pytanie, obstawiam że nie, ale przetestuj i podziel się informacją.

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 14:53:18 przez waldiamiga
[#5] Re: Blizzard 1230 IV Phase 5 niekompletny

@waldiamiga, post #4

tu są 030 warte ryzyka.
[#6] Re: Blizzard 1230 IV Phase 5 niekompletny

@Risc, post #5

177 PLN za taką sztukę to trochę dużo.
[#7] Re: Blizzard 1230 IV Phase 5 niekompletny

@misiomatyk, post #6

Ja tam widzę 77,77.
[#8] Re: Blizzard 1230 IV Phase 5 niekompletny

@nostrum666, post #7

100 PLN wysyłka.Śpioch
[#9] Re: Blizzard 1230 IV Phase 5 niekompletny

@misiomatyk, post #8

Faktycznie ale nie do Polski. Może kwestia dostawy w Polsce jest do dogadania. Trzeba by zapytać u źródła.
[#10] Re: Blizzard 1230 IV Phase 5 niekompletny

@Risc, post #5

Dzięki za linka.
Poprosiłem sprzedawcę o dodanie wysyłki do Polski.
I już jest.
Także zakupiłem 2 sztuki.
[#11] Re: Blizzard 1230 IV Phase 5 niekompletny

@stachu100, post #10

Masz jakiś sposób na "rozsądne" wyprostowanie nóg w tych procesorach? (np. po nagrzaniu hotairem)
[#12] Re: Blizzard 1230 IV Phase 5 niekompletny

@Risc, post #5

No te nóżki to są w takim stanie jakby jakiś fakir leżakował na tych procesorach :)
[#13] Re: Blizzard 1230 IV Phase 5 niekompletny

@Grzegorz_P, post #12

Albo ktoś nimi "szejkował" w kartonie.
[#14] Re: Blizzard 1230 IV Phase 5 niekompletny

@Adinfo, post #11

z hotem to raczej kiepski pomysł, żeby te nogi były bardziej plastyczne to trzeba by podgrzać do prawie 1000C a tego na pewno nie przeżyje struktura układu i złote druciki łączące wyprowadzenia w nim.
Po prostu trzeba delikatnie każdą prostować małymi szczypcami lub pęsetą, a potem wyrównać całe rzędy czymś cienkim, jakimś nożem.
w tych prockach nogi trzymają się dość dobrze do wytrzymałej ceramiki, dawno temu handlowałem prockami przemycanymi w pasku, jak weszły Pentium MMX w plastikowych obudowach to tam była dopiero masakra, na szczęście w nowszych od 030 CPU sporo nóg to zdublowane masy i zasilanie, jest duża szansa że kulawy bez jednej nogi odpali :)
[#15] Re: Blizzard 1230 IV Phase 5 niekompletny

@waldiamiga, post #4

Taki oscylator będzie ok?
Proszę zerknąć.
link
[#16] Re: Blizzard 1230 IV Phase 5 niekompletny

@UJP, post #14

Dobrze wiedzieć.
[#17] Re: Blizzard 1230 IV Phase 5 niekompletny

@Grzegorz_P, post #12

Mam wrażenie, że celowo je ktoś tak powyginał.
[#18] Re: Blizzard 1230 IV Phase 5 niekompletny

@Arturo, post #17

Że taki "artystyczny performanc"? A autor wizualizował sobie, że złote nogi, t.j. system korporacji, oparty na gromadzeniu kapitału i wyzysku mas pracujących łatwo mogą się wygiąć, a wtedy wszystko czeka ostateczny krach?
[#19] Re: Blizzard 1230 IV Phase 5 niekompletny

@recedent, post #18

Na innych aukcjach tego sprzedającego są też inne procesory. Czy te nogi aż tak łatwo się gną?
[#20] Re: Blizzard 1230 IV Phase 5 niekompletny

@Arturo, post #19

Kwarc powinien być ok
[#21] Re: Blizzard 1230 IV Phase 5 niekompletny

@Adinfo, post #11

Masz jakiś sposób na "rozsądne" wyprostowanie nóg w tych procesorach? (np. po nagrzaniu hotairem)

Znajomy wyciągał przy mnie procesor z Blizzarda III i zmasakrował nóżki, które wyglądały dokładnie tak, jak tamte na zdjęciach. Wyprostowałem je do stanu fabrycznego za pomocą karty ubezpieczeniowej (ten sam format, co karta kredytowa, ale bez żadnych wypustek). Potrzeba trochę cierpliwości, ale da się je elegancko wyprostować. W moim przykładzie nóżki wyprostowałem do tego stopnia, że patrzenie pod kątem 90 i 45 stopni nie ukazywało nawet jednej odstającej z szeregu. Jeszcze raz - cierpliwość.

Aha, ja nie używałem żadnego podgrzewania, robiłem to w temperaturze pokojowej, ale podgrzanie nóżek powinno je dodatkowo uplastycznić. Nie będę podawał temperatury żeby mi ktoś później żali nie wylewał. Najważniejsze jednak żeby nóżek NIE ODGINAĆ OD RAZU DO PIONOWEJ POZYCJI. Lepiej robić to stopniowo, po trochu z każdą następną, aż do ostatniej, a następnie wrócić do pierwszej i powtarzać proces. Ja tak właśnie zrobiłem.

Jeszcze jedno. Jeśli nóżka zgięta jest w połowie, a nie u podstawy, to (logiczne) trzeba ją prostować w inny sposób - najlepiej poprzez unieruchomienie dolnej części przylegającej do procesora aż do wysokości zgięcia. UWAGA: Należy unikać odchylania nóżek "wte i wewte", bo na pewno się je ukruszy.
[#22] Re: Blizzard 1230 IV Phase 5 niekompletny

@recedent, post #18

30 czerwca 1908 roku spadł Meteoryt Tunguski. Podobnie to wyglądało, tylko sprzedający procesory przestawił po upadku meteorytu.
[#23] Re: Blizzard 1230 IV Phase 5 niekompletny

@Risc, post #5

lepiej chyba wydać 200PLN i kupić normalny sprawny procek niż bawić się w prostowanie tego szrotu
[#24] Re: Blizzard 1230 IV Phase 5 niekompletny

@Kulamario, post #23

Czemu? Najlepsza seria F91C taktowana najszybszym zegarem. Teraz tylko żeby sprawne były.
[#25] Re: Blizzard 1230 IV Phase 5 niekompletny

@Kulamario, post #23

Nogi są grube, trochę cierpliwości, płaski śrubokręt, nóż i będą jak nowe.
[#26] Re: Blizzard 1230 IV Phase 5 niekompletny

@tom256, post #24

Ta seria na eBay'u z przesyłką to jakieś 100PLN...
Co prawda z napisem 25MHz ale to nie ma jakiegokolwiek znaczenia.
Nie, nie od naszych żółtych braci.
[#27] Re: Blizzard 1230 IV Phase 5 niekompletny

@Risc, post #5

Oglądnij inne przedmioty sprzedającego te procesory:
https://allegro.pl/uzytkownik/tel609127893?bmatch=baseline-var-cl-n-dict-sort-sqm-uni-1-3-0312&order=dd

Wygląda jakby na próbę podniósł z 10 razy ceny, w stosunku do tego, po ile takie zezłomowane rzeczy chodzą, i musi mieść niezły ubaw z zainteresowania jakie się pojawiło.

Dla porównania tu jest w miarę standardowy cennik skupu tego typu złomu elektronicznego. Procesorów tutaj.

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 16:39:19 przez Jacck
[#28] Re: Blizzard 1230 IV Phase 5 niekompletny

@Jacck, post #27

Koledzy UWAGA.
Otrzymałem zamówiony procesor.Zgodnie z opisem nóżki zmasakrowane.
Do uratowania.Niestety na procesorze jest inne oznaczenie niż na zdjęciu z aukcji.
Powinno być 1F91C a otrzymałem 0G40W.
[#29] Re: Blizzard 1230 IV Phase 5 niekompletny

@ak47, post #28

To tylko inna fabryka. Właściwości powinny być identyczne...
[#30] Re: Blizzard 1230 IV Phase 5 niekompletny

@*y, post #29



Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem