kategorie: A1200, A500, A600, Prometeusz
[#1] Programy diagnostyczne
Witam, czy znacie jakieś dobre programy diagnostyczne do Amigi? Kiedyś miałem taki program to sprawdzania stacji dysków oraz do sprawdzania poszczególnych elementów komputera. Nazwy wyleciały i z głowy na pewno mam ten program na dyskach HD ale nie pamiętam jak się nazywał, jak by ktoś znał nazwę to proszę o podanie.
[#2] Re: Programy diagnostyczne

@andi34, post #1

pytalem o to samo jakis czas temu,

- systest
- drivetest
- memtest
- siatp
[#3] Re: Programy diagnostyczne

@ami2019, post #2

drivetest to chyba nie ten, ten którego ja używałem miał możliwości sprawdzenia wszystkich czujników oraz regulacji głowic w czasie rzeczywistym. A czy do A 1200 jest coś do sprawdzenia kości na płycie?
[#4] Re: Programy diagnostyczne

@andi34, post #3

Może Advanced Amiga Analyzer?
[#5] Re: Programy diagnostyczne

@andi34, post #3

Jeżeli nie program to DiagRom (zaprogramowane dwa epromy) - płyta nie dawała obrazu więc nie miałem możliwości jej sprawdzenia - po zaprogramowaniu i włożeniu do A1200 mam obraz i widzę co jest grane.
[#6] Re: Programy diagnostyczne

@andi34, post #3

Jakoś nie wyobrażam sobie ustawiania głowic w czasie rzeczywistym ale praktycznie wszystko o czym piszesz jest w Systest. A do sprawdzenia kości na płycie to DiagRom. Chociaż żeby się uruchomił to niektóre kości muszą być sprawne.
[#7] Re: Programy diagnostyczne

@Marcin74, post #6

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi już znalazłem te programiki.
[#8] Re: Programy diagnostyczne

@andi34, post #7

Cześć, jeżeli jeszcze się przyda, to systest zmienił się w: Amiga Test Kit.
Dziś szukałem testu klawiatury i natknąłem się na to.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem