kategoria: A1200
[#1] Blizzard 1230 IV - jaki RAM?
Cześć,
Mam kartę, jak w temacie, z dwoma procesorami 68030 + 68882 i jest w niej zamontowane 16MB.

Do jakiej wielkości mogę wymienić RAM? Czy np wsadzenie tak kości 64 lub 128 zadziała?
Czy to zależy od karty czy od systemu?
Kupując taki RAM , poiwnienem na coś szczególnie zwracać uwagę oprócz tego, że ma to być SIMM?
[#2] Re: Blizzard 1230 IV - jaki RAM?

@wayne, post #1

Goły Blizzard 1230 IV to do 128MB, z dodatkowym modułem SCSI do 256MB. Pamięci jak najszybsze SIMM 72PIN.
[#3] Re: Blizzard 1230 IV - jaki RAM?

@wayne, post #1

128 MB SIMM 60 lub 70 ns. 60 ns lepszy.
Jeśli będzie moduł scsi to można wrzucić dodatkową pamięć na module - drugie tyle.
[#4] Re: Blizzard 1230 IV - jaki RAM?

@wayne, post #1


W moim "Turbo" siedzi taka pamięć i odpukać zero problemów OK
[#5] Re: Blizzard 1230 IV - jaki RAM?

@pong777, post #3

No i tylko jest pytanie czy Blizzard obsługuje kości EDO?
[#6] Re: Blizzard 1230 IV - jaki RAM?

@gilban, post #5

Obsługuje ale nie wykorzystuje ich możliwości. Ot po prostu to dla niego pamięć.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem