kategoria: A1200
[#1] Pytania do Workbencha
Cześć,
czy jest w sieci jakiś godny polecenia kurs Workbencha/Amiga Shell?
Używam WB od niedawna i mam sporo pytań:

1) Jak sprawdzić dokładną wersję Workbencha?
2) Czy da się jakoś posortować ikony w folderze?
3) Czy folder ma ograniczoną pojemność w WB?
4) Jak stworzyć folder na "pulpicie"? Gdy odpalam Amiga Shell, mogę stworzyć folder poleceniem, ale nie umiem wyjść do wyższego poziomu niż folder WB. Czyli tam gdzie mam pulpit.
5) Jak wyjść w shellu poziom wyżej? "Cd.." nie działa.
6) Gdy w shellu wejdę do folderu z grą, jak ją uruchomić? W WB wklikam na ikonę dwukrotnie (wiadomo), a z poziomu konsoli?

Jeśli ktoś byłby w stanie udzielić mi odpowiedzi na te pytania, bardzo mi pomoże.
Jeśli natomiast zechciałby również dać mi wędkę w postaci linka do sprawdzonego kursu, będę wdzięczny tym bardziej.
[#2] Re: Pytania do Workbencha

@wayne, post #1

1. Wpisz w Shellu: version
2. Przytrzymaj prawy przycisk myszy, na górnej belce pojawi się menu Window, tam znajdź opcję "Clean Up".
3. Pojemność ograniczona jest wielkością dysku.
4. Zaznacz katalog który chcesz wyjąć na pulpit, następnie z menu Icons wybierz "Leave out".
5. / (backslash). "CD" nie jest wymagane.
6. Wystarczy wpisać nazwę pliku wykonywalnego, w rzadkich przypadkach wymagany jest WBRun.

Polecam:
https://www.ppa.pl/programy/kategoria/amigados/
Amiga od A do Z
[#3] Re: Pytania do Workbencha

@forge, post #2

Dziękuję!!!!!!!!
[#4] Re: Pytania do Workbencha

@forge, post #2

6. Wystarczy wpisać nazwę pliku wykonywalnego, w rzadkich przypadkach wymagany jest WBRun.


Jeżeli gra uruchamia się ze skryptu, a nie z pliku wykonywalnego, wówczas trzeba posłużyć się komendą execute podając jako parametr nazwę skryptu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem