kategoria: Sprzęt
[#1] Kokos się wyprzedaje
Znany niegdyś z tego portalu Kokos sprzedaje swoją kolekcję sprzętu/softu na Amigę. Jeśli ktoś jest zainteresowany to zaprasza. Na giełdzie raczej ogłoszenia nie da bo już nie ma aktywnego konta na ppa.
Aukcje oczywiście na allegro, użytkownik kogz

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2019 09:34:35 przez recedent

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2019 09:41:06 przez madman15
[#2] Re: Kokos się wyprzedaje

@madman15, post #1

Nie chciałbym robić niepotrzebnego precedensu dla ludzi, którzy zechcą promować na forum PPA swoje aukcje, dlatego link usunąłem. Jeśli ktoś chętny to poszuka użytkownika kogz samemu.

P.S. Kokosowi życzymy wszystkiego dobrego. Oby kiedyś wrócił zarówno do amigowania jak i na PPA.
[#3] Re: Kokos się wyprzedaje

@madman15, post #1

znaczy do domu ? w sensie zaprasza
[#4] Re: Kokos się wyprzedaje

@madman15, post #1

"oj szalales kokos szalales, jajcami handlowales a teraz zbankrutowales
oj dana dana"
[#5] Re: Kokos się wyprzedaje

@madman15, post #1

Między adresem portalu aukcyjnego a nazwą użytkownika należy wstawić tekst '/uzytkownik/' bez apostrofów.

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2019 13:29:09 przez rgrg2
[#6] Re: Kokos się wyprzedaje

@selur, post #4

chyba ktoś przesadził z podbijaniem cen :D :D :D :D :D
[#7] Re: Kokos się wyprzedaje

@PrzemasIII, post #6

Obawiam się, że to jednak my jesteśmy zacofani w kwestii rynkowej wyceny
[#8] Re: Kokos się wyprzedaje

@tbone, post #7

Dla mnie te ceny nie są normalne. Nie chodzi mi nawet o te konkretne aukcje. Strach co będzie się działo w najbliższej przyszłości. Sam zacząłem licytować Indi, ale teraz ta kwota.... Jeszcze będzie w sprzedaży. Warto nawet poczekać kilka miesięcy niż przepłacać prawie połowę.
[#9] Re: Kokos się wyprzedaje

@madman15, post #1

Kurcze, szkoda, koleś zawsze udzielał się na wykopie.
Mam nadzieję że to coś naprawdę ważnego, a nie jakaś faza że ma dość, bo potem będzie to wszystko skupował.
Inna sprawa, że jakaś wielka kolekcja to nie jest, i może lepsze rzeczy sobie zostawił.
[#10] Re: Kokos się wyprzedaje

@tbone, post #7

Nie, allegro stało się za drogie, nie licząć pewnych wyjątków do taniej można dostać rzeczy na ebayu (trzeba tylko patrzec na koszt przesyłki).
[#11] Re: Kokos się wyprzedaje

@madman15, post #1

Ponieważ prawdziwych cyganów już nie ma...
[#12] Re: Kokos się wyprzedaje

@madman15, post #1

Zastrzegam sobie prawo do przerwania aukcji w każdym momencie jeśli zbierze się gromadka obserwatorów a niewielu z nich będzie licytować.

Tylko nie rozumiem o co tutaj chodzi, że można licytować ale obserwować już nie? To chyba normalne że nikt nie licytuje od razu nie wiadomo ile tylko obserwuje i czeka na koniec aukcji żeby przebić innych i nie przepłacać.
[#13] Re: Kokos się wyprzedaje

@nostrum666, post #12

Witam.
To może masowo będziemy tylko obserwować to Kokos się namyśli i wycofa aukcje zostawiając kolekcję sobie.
Szkoda czytać o tym jak ktoś wyprzedaje to co wcześniej kolekcjonował.
Powodów możemy się tylko domyślać.
Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2019 18:38:21 przez ted
[#14] Re: Kokos się wyprzedaje

@JakubH, post #8

To ja cie oświecę,,,,
Ceny są normalne. Ludzi na Ziemi miliardy a Amig jak na lekarstwo.
Im dalej w czasie tym będzie drożej. A jak powiem że nagle zainteresuje sie
że 10 000 ludzi tym komputerem i będą chcieli nabyć takowy. Ba,,, a jak będzie ich stać na to...
Tak że klasyk ma się doskonale i każdy kto go ma może się tylko cieszyć...
[#15] Re: Kokos się wyprzedaje

@WojtekX, post #14

Oświecenia nie potrzebuję, dzięki. Cieszmy się więc i kupujmy OK
[#16] Re: Kokos się wyprzedaje

@nostrum666, post #12

Albo użyć snajpera aukcyjnego

Ja też robię redukcję

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2019 19:53:11 przez tbone
[#17] Re: Kokos się wyprzedaje

@nostrum666, post #12

To znaczy, że serce mu pęka, bo nikt nie bije się z zaciętością szczeniaka targającego stare skarpety o jego złoty pociąg, nie ma emocji, nie ma adrenaliny, toż to farsa nie aukcja, kto wie czy nie podstawiona, no bo wiesz, z doświadczeń wyniesionych z rynków lat 90'tych, jak się robi sztuczny tłok, to na pewno naganiacze.
[#18] Re: Kokos się wyprzedaje

@WojtekX, post #14

a co moze wiedziec gosc, ktory na PPA jest od zaledwie roku?
[#19] Re: Kokos się wyprzedaje

@selur, post #18

Jajka zawsze były mądrzejsze od kur...
[#20] Re: Kokos się wyprzedaje

@dezIII, post #19

[#21] Re: Kokos się wyprzedaje

@WojtekX, post #14

Cena dobra dla sprzedającego
OK
[#22] Re: Kokos się wyprzedaje

@Dorian3d, post #21

No ceny ma kosmiczne
[#23] Re: Kokos się wyprzedaje

@Kulamario, post #22

Ceny u Kokosa są akurat weryfikowane przez rynek, nie dał Kup Teraz, ludzie po prostu licytują.
Nie liczyłbym na spadek cen. Tanio już było np. w 2001 roku kupiłem A4000/30 za 500 zł :) ... i raczej nie liczyłbym na powtórkę za naszego życia. Po prostu amig jest coraz mniej, a potencjalni nabywcy po odchowaniu dzieci zaczynają zarabiać lepsze pieniądze, a dodatkowo z wiekiem cierpią na sentyment beztroskiego dzieciństwa.... wynik takiej kumulacji może być tylko jeden.
Jak dokończę odpicowywanie jednej z moich A1200, to też wyląduje na Allegro bez Kup Teraz, do tego będzie jakaś ACA lub faścik, zastanowię się. Indiego nie sprzedam, bo to fajny gadżet.. Zobaczymy czy kupicie ją tanio :)

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 03:10:03 przez wali7
[#24] Re: Kokos się wyprzedaje

@wali7, post #23

"Jedyna" różnica między beztroskim dzieciństwem to większe "kieszonkowe", dlatego ograniczenie finansowe w tym przypadku nie ma znaczenia i można sobie pozwolić pofolgować
[#25] Re: Kokos się wyprzedaje

@wali7, post #23

Historia sprzedaży na alledrogo pokazuje również sztuczne podbijanie ceny ;)
[#26] Re: Kokos się wyprzedaje

@Mariodj, post #25

ale chyba nie w tym wypadku :)
[#27] Re: Kokos się wyprzedaje

@Mariodj, post #25

Oraz nicnierobienie sobie z tego przez właścicieli. A to już jest oszukiwanie ludzi.
[#28] Re: Kokos się wyprzedaje

@Mariodj, post #25

Nie wydaje mi się, żeby to było sztuczne.
Wystarczy spojrzeć jakie kwoty stają się normą na OLX.
Wszyscy chyba nagle zbierają na wakacje
[#29] Re: Kokos się wyprzedaje

@tbone, post #28

raczej na Mercedesa i nie nagle ale od dobrych 6-8 lat.

Z perspektywy czasu mozna smialo rzec, ze PPA to wrecz kolebka amigowego handlarstwa, ktory "wypromowal" klasyka do cen sprzed 1990 roku. Jak widac Historia zatoczyla kolo.

p.s.
Jestem ciekawy ile teraz osob smieje sie z komunisty Selura ktory ostrzegal, ze za pare lat Amiga 500 bedzie kosztowac 500zl a Amiga 1200 1200zl.

A teraz Selur sie z WAS posmieje, bo zdazyl zrobic zapasy dziesiatek Amig na zime a Wy zdazyliscie ?! OK
[#30] Re: Kokos się wyprzedaje

@selur, post #29

Pewnego wieczoru chciałem zabłysnąć i pewnemu Amigowcowi pochwaliłem się, że posiadam ok.20-stu Amig.
Pan uśmiechnął się i przelicytował mnie😀.170szt. A500.Kiedyś inwestowało się np w złoto,teraz retro przynosi większe zyski.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem