kategorie: A600, Prometeusz, Sprzęt
[#1] [vampire] System - skąd wziąć?
Kto w ogóle wpadł na ten genialny pomysł, żeby dystrybuować instalator w postaci torrenta? Od kilku dni próbuje cokolwiek zassać i seedów jak na lekarstwo. Kapie jak kroplówka na SORze Mógłby mi ktoś wystawić pliko-partycję z systemem?
[#2] Re: [vampire] System - skąd wziąć?

@_arti, post #1

Dobra, jakimś cudem udało mi się to ściągnąć archiwum, tylko teraz żaden z moich unRARowych programów nie potrafi tego rozpakować - część nie rozpoznaje go jako RAR, inne rozpakowują pierwsze kilkadziesiąt MB i się przewracają z rowerka. KTO to kurna tak zrobił?
[#3] Re: [vampire] System - skąd wziąć?

@_arti, post #2

KTO to kurna tak zrobił?


Jak to kto. Fachowcy.

Uszanuj kunszt informatyka-artysty szeroki uśmiech
[#4] Re: [vampire] System - skąd wziąć?

@David, post #3

Zarąbiście! szeroki uśmiech



Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 11:05:39 przez _arti
[#5] Re: [vampire] System - skąd wziąć?

@_arti, post #1

Ostatnio ktoś rzucił hasłem, że Apollo Team promuje rozpowszechnianie pirackiego AOS3.9 i zastanawiam się, czy nie miał na myśli właśnie tego instalatora (torrent by to tłumaczył). Możesz spróbować to rozpakować najnowszym 7-z.



Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 11:15:54 przez sanjyuubi
[#6] Re: [vampire] System - skąd wziąć?

@_arti, post #2

7-Zip rozpakowuje to bez problemów (jak i milion innych formatów).

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 11:15:42 przez snajper
[#7] Re: [vampire] System - skąd wziąć?

@sanjyuubi, post #5

No ale co za różnica, czy jest to Torrent czy ZIP w chmurze?
[#8] Re: [vampire] System - skąd wziąć?

@_arti, post #7

Np. torrenta ci nie usuną żadne Hyperiony i inne środki prawne(musieliby usunąć wszystkie pliki .torrent lub zamknąć trackery, ale i bez nich torrent potrafi sobie radzić), ten kto rozpowszechnił właściwie umywa ręce, bo plik leży u ludzi, a nie na czyimś serwerze.



Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 11:21:35 przez sanjyuubi
[#9] Re: [vampire] System - skąd wziąć?

@_arti, post #4

Bierzesz stąd Coffina. Rozpakujesz to 7-ZIP, potem na kartę zrzucisz programem SDImager a najlepiej Win32DiskImager. Tylko musisz miec odpowiednią kartę SD 32GB.

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 11:22:02 przez Stoopi
[#10] Re: [vampire] System - skąd wziąć?

@Stoopi, post #9

Wszystko mam przygotowane... no tak, tylko teraz komputer z Windowsem i 7-zip. NO DOBRA. Idę czegoś poszukać.

Swoją drogą, to trzeba się bardzo postarać, żeby zrobić archiwum RAR, które rozpakuje tylko jeden, konkretny program

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 11:22:57 przez _arti
[#11] Re: [vampire] System - skąd wziąć?

@_arti, post #10

Moze ten ktos ma licencje na RARa?
[#12] Re: [vampire] System - skąd wziąć?

@_arti, post #10

Wszystko mam przygotowane... no tak, tylko teraz komputer z Windowsem i 7-zip


teoretycznie nie jest to konieczne. Jest wersja pod linuxa, uruchamiana z terminala komendą 7z/7za. Ta pierwsza różni się m.in. tym, że obsługuje więcej formatów i ten, którym spakowany jest coffin, teoretycznie też, tyle że nadal test z wersją pod MinGW skutkuje:

7-Zip [64] 16.02 : Copyright (c) 1999-2016 Igor Pavlov : 2016-05-21
p7zip Version 16.02 (locale=pl_PL.UTF-8,Utf16=on,HugeFiles=on,64 bits,8 CPUs x64)

Scanning the drive for archives:
1 file, 17132437655 bytes (16 GiB)

Extracting archive: coffin_r53_32GB.rar
--
Path = coffin_r53_32GB.rar
Type = Rar5
Physical Size = 17132437655
Solid = -
Blocks = 1
Encrypted = -
Multivolume = -
Volumes = 1

ERROR: Unsupported Method : coffin_r53_32GB.img

Sub items Errors: 1

Archives with Errors: 1

Sub items Errors: 1


ale 2016 to też taki już dość leciwy, może są nowsze...
[#13] Re: [vampire] System - skąd wziąć?

@sanjyuubi, post #8

Np. torrenta ci nie usuną żadne Hyperiony i inne środki prawne(musieliby usunąć wszystkie pliki .torrent lub zamknąć trackery, ale i bez nich torrent potrafi sobie radzić), ten kto rozpowszechnił właściwie umywa ręce, bo plik leży u ludzi, a nie na czyimś serwerze.


Ciekawy dają przykład btw.
[#14] Re: [vampire] System - skąd wziąć?

@sanjyuubi, post #8

Jeszcze:

ten kto rozpowszechnił właściwie umywa ręce, bo plik leży u ludzi, a nie na czyimś serwerze.


No nie tak do końca zupełnie, a przynajmniej od kiery ETS wydał w 2014 r. wyrok, że legalność kopii zależy od legalności źródła.

Więc "ten kto rozpowszechnił" ponosi winę wprowadzania do obrotu bez licencji, a każdy kto od Niego ściągnął, posiada z kolei nielegalną kopię (nawet jak by to byli koledzy - dozwolony użytek nie działa tutaj).

Tak czy inaczej, jednem zdumiony promowaniem piractwa akurat do programów komputerowych, które mają swoich właścicieli (lub następców prawnych). Kupując Vampire za jakieś 400 baksów, żałowanie kwoty 10 EUR na OS3.1 jest dla mnie... typowe.
[#15] Re: [vampire] System - skąd wziąć?

@snajper, post #12

Już ogarnąłem komputer z Windowsem. Nie każ mi teraz szukać czegoś z Linuksem szeroki uśmiech
[#16] Re: [vampire] System - skąd wziąć?

@David, post #14

Coffin to de facto 3.9.

Roadshow jest np w Coffinie w wersji demo, bo można go kupić.

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 19:58:28 przez tbone
[#17] Re: [vampire] System - skąd wziąć?

@David, post #14

Tak czy inaczej, jednem zdumiony promowaniem piractwa akurat do programów komputerowych, które mają swoich właścicieli (lub następców prawnych). Kupując Vampire za jakieś 400 baksów, żałowanie kwoty 10 EUR na OS3.1 jest dla mnie... typowe.


Zapominasz o ludziach, którzy mają OS`y na oryginalnych nośnikach, a nie potrafią, nie chce im się tego przerzucać na dysk/CF/SD.
Mam np WB3.1 na oryginalnych dyskietkach z lat 90` (i to chyba kilka egzemplarzy). Jak mam ich szukać i zrzucać do ADF`ów, to wolę ściągnąć gotowe. W tym wypadku nie jest to piractwo, ponieważ "robisz" kopię zapasową. Podejrzewam, że arti też takowe posiada, ale nie chce mu się wszystkiego konfigurować.

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 20:58:45 przez snifferman
[#18] Re: [vampire] System - skąd wziąć?

@_arti, post #15

Taka mała podpowiedź co do trumny. Obraz przygotowany jest dla kart CF 32GB najlepiej użyć SanDiska ultra albo extreme. Jeżeli chcesz użyć kart SD to uważaj bo mają mniejszą pojemność od CF o kilkadziesiąt MB i na 32 SD może być niewidoczna ostatnia największa partycja tam gdzie są gry/dema/programy. Jeżeli będziesz miał taki problem to użyj karty SD 64GB. W sumie to Win32DiskImager przy próbie zapisu obrazu na kartę powinien wywalić komunikat że karta SD jest mniejsza niż rozmiar obrazu.
[#19] Re: [vampire] System - skąd wziąć?

@snifferman, post #17

To co innego.

Nie pisałem a’ propos artiego tylko promocji torrentów z systemem (nie każdy posiada).
[#20] Re: [vampire] System - skąd wziąć?

@_arti, post #15

No, wreszcie odpaliłem, choć póki co pod UAE. Jutro spróbuje na Vampirku. I już teraz wiem, czemu ten pakiet jest dystrybuowany w ten sposób (torrent). Co niektórzy mieli rację ale wcale nie chodzi tu o piracki 3.9 

Powiem jedno - mimo, że sama dystrybucja wizualnie wymaga trochę podpicowania, bo kolorystycznie mi zupełnie nie leży, to poza tym, jest to najlepsze i najlepiej skrojone źródło amigowego oprogramowania, jakie widziałem... a katalog z emulatorami czy WHDLoad po prostu miażdży! Ktoś się mocno postarał, żeby to było out-of-the-box i działało bezproblemowo. Szacun OK
[#21] Re: [vampire] System - skąd wziąć?

@_arti, post #20

W starszych wersjach systemu znajdziesz więcej "ciekawostek", które w nowszych zostały usunięte.
[#22] Re: [vampire] System - skąd wziąć?

@Norbert, post #21

Napiszesz mi na priv, co tam mogło być jeszcze? szeroki uśmiech
[#23] Re: [vampire] System - skąd wziąć?

@Norbert, post #21

jak bardzo starych?
[#24] Re: [vampire] System - skąd wziąć?

@apacz, post #23

link

r42 : (30.06.17) Removed some commercial and unreleased stuff (sorry !)


Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 16:08:11 przez Norbert
[#25] Re: [vampire] System - skąd wziąć?

@Norbert, post #24

Tak z czystej ciekawości, po wrzuceniu obrazu Coffina na kartę 32GB, ile zostaje wolnego miejsca? I jak są porozdzielane partycje? Stosujecie zwykłe karty SD czy może microSD z adapterem?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 21:07:13 przez Drakon
[#26] Re: [vampire] System - skąd wziąć?

@Drakon, post #25

Partycje są trzy DH0 system 666MB, DH2 recovery (ukryta) 512MB i DH1 programs 27,1GB na niej są wszystkie programy, gry, dema i pozostaje około 2GB wolnego miejsca. Coffin na niektóre karty SD/mSD 32GB się nie mieści mają kilkanaście megabajtów mniej miejsca niż karty CF 32GB i trzeba użyć SD 64GB ale wtedy nie mamy dostępu do pozostałej wolnej przestrzeni przy nagraniu obrazu przy pomocy np. win32diskimagerem. Trzeba by wszystko zrobić ręcznie.
[#27] Re: [vampire] System - skąd wziąć?

@Alex, post #26

Dziękuję Ci, dobry człowieku za cenną informację. OK
[#28] Re: [vampire] System - skąd wziąć?

@Alex, post #26

Jak włożę microSD do Vampira, jak ją wcześniej przygotować, żeby można było z niej korzystać? Normalnie HDToolbox etc?
[#29] Re: [vampire] System - skąd wziąć?

@Drakon, post #25

Obraz bez problemy działa pod winuae czy podmontowac pod Morphosem, wiec można samemu zorientować czy to ciekawa kompilacja programów.

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 08:09:24 przez Norbert
[#30] Re: [vampire] System - skąd wziąć?

@Drakon, post #28

Hej, w pkt. 3 jest opisane jak przygotować kartę micro sd,

https://wiki.apollo-accelerators.com/doku.php/install_driver_sd
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem