kategoria: CDTV
[#31] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@_arti, post #30

Wysokie ceny sa dla tych co chca sprzęt:
1) lux
2) na wczoraj

W pozostałych formach zbieractwa - ceny sa normalne, ale każda taka transakcja to okazja - wymaga oczekiwania na odpowiednia sposobnosc...
[#32] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@Ynopki, post #28

Póki nie rozdziobią nas kruki i wrony.
[#33] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@twardy, post #27

No ja się z Tobą całkowicie zgadzam, odkąd poszło w kartę 060 powyżej 2000zł, Amiga 600 za 600 i inne takie, to nawet nie zakładam, że coś będę chciał kupować... Wyjątek stanowią produkty nowe z zapowiadanym CS Warp'em na czele. Klasyki mam tyle ile trzeba dla siebie zachomikowane z zachowaniem rozsądku i zabezpieczenie się na wypadek awarii, czyli dwie 500-tki, dwie 1200-tki + osprzęt do nich, jest jeszcze 600-tka ale sam nie do końca wiem po co ją mam (gotowa do odpalenia ale leży w szafie). Odkąd przestałem polować na okazje miałem kilka fajnych przygód, które miło wspominam, typu ktoś podrzucił mi reklamówkę zestawem bundle a'la 1993 czyli "mała" Amiga+cała reszta dyskietek, joysticków i tym podobnych albo znaleziony i ocalony od wywiezienia na śmietnik monitor 1084s dwieście metrów od domu.

A jeśli chodzi o CDTV to bardzo chciałbym ją mieć i pewnie dawno już miał, gdyby nie to cholerne caddy

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 21:39:31 przez mccnex
[#34] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@twardy, post #27

Też bym przygarnął CDTV tak jakl Muniek w poście 33 szeroki uśmiech
A w SuperFroga nie doszedłem dalej niż do zamku
[#35] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@twardy, post #27

Świadome korzystanie z dawnych technologii, względnie zajmowanie się historią techniki, to NIE hipsteriada i proszę tych rzeczy nie mylić. Modny, brodaty głupek nie byłby w stanie połączyć ani efektywnie uruchomić żadnego retrosprzętu i nawet nie ma takich potrzeb. On go interesuje jako dekoracja mieszkania i motyw na koszulkę. Coś jak fototapety z motywem regałów z książkąmi, albo kupowanie niesprawnych pianin jako "mebli" - ostatnio się dowiedziałem, że jest taki "krejzmolski trynd". Czysta poza.

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 07:01:34 przez Daclaw
[#36] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@Daclaw, post #35

Hej. No dokladnie tak jak ty uważam. Przez hype na retro skoczyly ceny i prawdziwi pasjonaci na tym cierpią. Ja sprzętu mam już wystarczająco, brakuje mi tylko czasu na korzystanie. Ale gdybym np teraz chcial wrocic do Amigi, to bym temat olał, bo cena A1200 z 060 która jest dla mnie podstawowym sprzętem (scena) bylaby dla mnie nieracjonalnie wysoka. Nawet ceny gołych 1200 są dla mnie chore.
[#37] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@twardy, post #36

Z tego powodu (że ceny z dopalaczami do Amigi są wysokie) i notorycznego braku czasu korzystam tylko z "podstawowych" konfiguracji (A500 + Protein Turbo, A600 + A6095, A1200 + 8MB FAST). Jak chcę "mocniejszy sprzęt" to czasami uruchamiam uae4arm na Rpi + Keyrah v2 (wtedy mogę bardziej wymagającą demoscenę sobie zobaczyć). Szkoda aby mi karty warte aktualnie 2000-4000 i "Amigi z wyższej półki" leżały nieużywane tylko po to abym je miał (uruchamiał 1-2 razy do roku).
[#38] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@Adinfo, post #37

Szkoda aby mi karty warte aktualnie 2000-4000 i "Amigi z wyższej półki" leżały nieużywane tylko po to abym je miał (uruchamiał 1-2 razy do roku).


Widziałem na youtube różne kolekcje różnych rzeczy (rzadko starych komputerów).
I powiem Ci że ludzie nie mają tych *różnych rzeczy* żeby je używać, tylko po to, aby cieszyć się faktem ich posiadania.
Dziwne, ale prawdziwe.
[#39] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@stachu100, post #38

Tu masz rację. Muszę również wziąć poprawkę na zasoby finansowe i cel posiadania takiego sprzętu w porównaniu z moimi. Patrzę na to z mojego punktu widzenia, ale też nie krytykuję innych.
[#40] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@Adinfo, post #37

Teraz 1-2 razy do roku, kiedyś może mnie spotkać bezrobocie, długa choroba, emerytura albo dzieciak może poczuć bluesa. Niech sprzęt leży, jeść nie woła. Kiedyś-tam będzie jeszcze droższy, będzie go jeszcze mniej i będzie jeszcze bardziej dobity. I nie będę już miał przywileju być pierwszym właścicielem czegokolwiek, jeśli się tego teraz pozbędę.
[#41] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@Daclaw, post #40

Prędzej skończy się "bańka" retro i ceny spadną ponownie.
[#42] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@lopezpb, post #41

Obawiam się, że niestety ta bańka jeszcze trochę potrwa.
[#43] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@Grzegorz_P, post #42

Obstawiam jeszcze jakieś 10 lat minimum :>
[#44] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@mikecios, post #43

Zebys sie nie przeliczyl... srednia wieku Amigowcow to ze 40 lat.
[#45] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@mikecios, post #43

To nie do końca tak. Wielu wraca do amigi po latach tak jak ja. Wydaje sporo kasy na amige i osprzęt. Niech za 10 lat amiga 1200 będzie kosztować 10 zł. Nikomu nie będzie się opłacało sprzedawać. Amigi wyląduje w szafach a sprzetu będzie na aukcjach brak...
[#46] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@Jurek1972, post #45

Nie wiem w czym widzicie problem. Jest boom na retro a w szczególności na komputery.
Co do ami cdtv to wystarczy wejsc na alle.
Taniej chyba nie znajdziesz link
[#47] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@Jurek1972, post #45

Ale to DZIS brakuje sprzetu, bo kazdy trzyma po kilkadziesiat Amig jak nie wiecej.

p.s.
Jak lekarzyk handlowal Amigami to mialem 2 Amigi. Dzis mam ze 30 i uwazam, ze to malo ok, racja
[#48] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@Jaro2k , post #46

Fajny zestawik.
Cena zapewne dobije do 2k.
[#49] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@stachu100, post #48

Wole mój za 8 piw ;) Ja jeszcze miałem do tego interfejs joya w zestawie.
[#50] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@stachu100, post #48

Za bardzo podobny zestawik w 2012 dałem 299 zeta. Taka była cena wywoławcza. Nikt nie zalicytował poza mną. To se ne vrati...

Aha, dodam jeszcze że w moim kompleciku był monitor 1084s, tyle że ten beżowy...

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 19:57:06 przez eraser
[#51] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@eraser, post #50

No to idąc drogi żenady napiszę, że 6-7 lat temu swój zestaw (CDTV, stacja, klawiatura, pilot, dyskietki i DEDYKOWANY monitor 1084s czarny) kupiłem za 600zł

EDIT:
oczywiście potem dokupiłem trackballa, SCSI, RAM itp.

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 22:05:59 przez Tom Rain
[#52] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@Jaro2k , post #46

I pisanie takich głupot jak na tej aukcji:

Sprzęt sprawdziłem i wydaje się sprawny ale jak zwykle w przypadku takich staroci żadnej gwarancji i zwrotów nie ma.

To nie ma sensu bo według prawa sprzedawca - sprzedając, nawet osoba prywatna udziela rękojmi która jest ważna rok czasu.

Także gdyby osoba która to kupiła stwierdziła że sprzęt jednak jest martwy to idzie do sądu i wygrywa.
[#53] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@gilban, post #52

No nie wiem, jak sprzedaję zepsutą amigę na allegro to ktoś może mnie podać do sądu że nie była sprawna?
[#54] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@gilban, post #52

Niekoniecznie, bo według prawa rękojmię można wyłączyć, chociaż ten sprzedawca tego nie zrobił.

Warto zapoznać się z kodeksem cywilnym, w szczególności:
Art. 557. § 1. Sprzedawca jest zwolniony od odpowiedzialności z tytułu
rękojmi, jeżeli kupujący wiedział o wadzie w chwili zawarcia umowy.


Art. 558. § 1. Strony mogą odpowiedzialność z tytułu rękojmi rozszerzyć,
ograniczyć lub wyłączyć.
[#55] Re: Kupno CDTV? Sensowna cena?

@michal_zukowski, post #53

To byłby totalny absurd. Kupujący kupił sprzęt, który nie był sprawny, wiedział o tym, w sądzie jedynie co mógłby zrobić to ośmieszyć się. Patrz art. 557 kc.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem