[#1] Amiga 600 i hdd
Hej

Mam do was takie pytanie mam Amige 600 (37.299) wiem ze na tym kickstracie nie mozna odpalic dysku ale czy nie mam czasami jakiejś innej metody żeby to działało?

Pozdrawiam



Ostatnia modyfikacja: 30.05.07 13:25
[#2] Re: Amiga 600 i hdd

@psp123, post #1

Z tego co wiem da się jakoś oddzielnie ładować scsi.device.

[#3] Re: Amiga 600 i hdd

@psp123, post #1

Niedawno na Allegro był ROM (37.300), to byłoby najlepsze rozwiązanie.

[#4] Re: Amiga 600 i hdd

@AS, post #3

Hej

A mam do was jeszcze jedno pytanie chce sobie wrzucic na dyskietke program crossdos mozecie mi powiedziec jak to moge odpalic wrzucam to przez pc na dyskietke po rozpakowaniu z .iha znajduja sie tylko 2 pliki. Jak to moge zrobic zeby to dzialalo oczywiscie odpalane bylo w workbeanch
[#5] Re: Amiga 600 i hdd

@psp123, post #4

podlacz hdd do peceta pod uae i przekopiuj odpowedni pliki. jak nie masz kicka 37.300 to wrzuc scsi.device na dystkietke startowa i dopisz mountowanie hdd do startup-sequence. bedziesz musial bootowac z dyskietki, ale hdd bedzie widac
[#6] Re: Amiga 600 i hdd

@Valwit, post #5

Mam jeszcze jedno pytanie otóż czytałem że na kicku 37.299 jest metoda do odpalenia dysku za pomoca IDEfix97(http://aminet.net/search?query=IDEfix97) możecie mi powiedzieć jak to wrzucić na dyskietkę?
[#7] Re: Amiga 600 i hdd

@psp123, post #6

po prostu uzywasz scsi.device z idefixa. efekt jest ten sam: boot z dyskietki
[#8] Re: Amiga 600 i hdd

@Valwit, post #7

nie zbyt rozumiem o czym mówisz po prostu chodzi mi o to że jakby nie wiem jak wrzucić te pliki na dyskietkę tak aby ten program bootował sie na amidze, może jest jakaś komenda która dostosowuje dyskietkę do amigi.

Edit: I jak zrozumiałem to scsi.device bootuje dysk przez dyskietke tylko nie wiem skad go wziąść.



Ostatnia modyfikacja: 01.06.07 00:23



Ostatnia modyfikacja: 01.06.07 00:46
[#9] Re: Amiga 600 i hdd

@psp123, post #8

ten program sie nie zabootuje. poczytaj readme idefixa bo najwyrazniej nie wiesz do czego idefix sluzy. samo scice.device mozna wyciagnac z dowolnego kickstartu, w aminecie jest programik do tego celu. wrzucasz do devs: dyskietki z ktorej starujesz i juz. potem normalnie hdtoolbox i ustawiasz partycje. hdtoolbox potrafi tez zapisac zawartosc RDB jako mountliste. tej mountlisty uzywasz potem przyt starcie z dyskietki zeby automatycznie podmontowac partycje. mozesz tez zrobic tak ze dyskietka mountuje dysk i caly system odpala sie juz z hdd, mozliwosci jest mnostwo i bylo sporo watkow na ten temat tutaj w ppa jak i na pl.coms.sys.amiga
[#10] Re: Amiga 600 i hdd

@Valwit, post #9

Wszystko juz wiem tylko jest jeden problem jak mam zrobic dyskietke na pc zeby amiga mi czytala nagrane na nia pliki?(probowalem juz z formatek na 720kb ale nic to nie dalo)
[#11] Re: Amiga 600 i hdd

@psp123, post #10

- Jeśli nagrywasz w PC jako 720kB, to w Amidze kliknij ikonkę PC0: (lub wpisz w shell'u mount PC0: )i włóż dyskietkę do napedu - wówczas ta pecetowa dyskietka będzie widzialna w systemie Amigi (tylko kłopoty mogą być z długimi nazwami {limit 8.3})
- Jeśli chcesz zrobić amigową dyskietkę na PC - to nic z tego :/



Ostatnia modyfikacja: 01.06.07 23:12
[#12] Re: Amiga 600 i hdd

@psp123, post #10

wcale. bedyziesz misual zabootoac ami z dyskietek, mountnac pc0: zeby odczytac piecowego flopa 720k i wtedy przeniesc plik. potem jak juz bedziesz mial hdd to wszytsko bedzie latwiejsze.
chyba ze masz kogos z ami w okolicy kto ci gotowa dysketke nagra :)
[#13] Re: Amiga 600 i hdd

@Valwit, post #12

A mozecie mi powiedziec jak zrzucic dokladnie ten Scsi.device bo probowalem w emu ale wyskakuje ze nie ma jak zaposac jak to zrobic?
[#14] Re: Amiga 600 i hdd

@psp123, post #13

Tu masz link do programu "GetSCSI".
Rozpakowujesz archiwum LHA. W shell-u wchodzisz do katalogu z programem (np. DH1:GetSCSI), wpisujesz nazwe programu ---> "GetSCSI" i wciskasz ENTER. W katalogu gdzie siedzi program, znajdzie się zapisany "wyciągnięty" z kickstartu sterownik SCSI pod nazwą scsi.device. Plik będzie miał wielkość 10.736 bajtów (KS 37.300). To wszystko.
(Oczywiście wyciągaj scsi.device z kickstartu 37.300 lub 37.350 :)



Ostatnia modyfikacja: 05.06.07 21:27
[#15] Re: Amiga 600 i hdd

@AlaN, post #14

ok wszytko juz mam i odpalilem scsi.device przez wpisanie nazwy w shell'u i wyskoczylo mi takie cos "scsi.device Program failed (error #80000004) Wait for disk activity to finish." do wyboru jest Suspend/reboot. Mozecie powiedziec co jest wina takiego dzialania?
[#16] Re: Amiga 600 i hdd

@psp123, post #15

tego sie nie odpala. wrzuc do katalogu devs: i wystarczy.
[#17] Re: Amiga 600 i hdd

@psp123, post #15

Zawsze mozesz znalezc hdd 20mb, taki Ci powinien zobaczyc..ale nie wiem, czy nie lepiej rzeczywiscie kupic 37.300, sam taki kupilem, a potem sprzedalem, 37.299 wsadzilem do a500:)

[#18] Re: Amiga 600 i hdd

@MrT, post #17

Wszystko udalo mi sie zrobic mam juz zainstalowany system i wszystko dziala.
Temat do zamknięcia.
[#19] Re: Amiga 600 i hdd

@psp123, post #18

to opisz krok po kroku dla potomnych :)
[#20] Re: Amiga 600 i hdd

@psp123, post #1

Musisz mieć co najmniej 37.300 bo taki dopiero umożliwia odpalenie dysku.

[#21] Re: Amiga 600 i hdd

@Fenrir, post #20

Możesz mi powiedzieć po co poruszasz ten temat?(temat jest już rozwiązany)

I do tego piszesz rzecz jak widzisz jest już rozwiązana i jak widzisz udało mi sie odpalić dysk na 37.299(wystarczy załadowac scsi.device odpowiedzialny za dyski wycięty z 37.300 i załadowanie przez loadmodule i wszystko buja)



Ostatnia modyfikacja: 29.06.07 13:54
[#22] Re: Amiga 600 i hdd

@psp123, post #21

Sorkki że odswieżam tak stary temat ale spróbowałem tego zgodnie z opisem i nic. Tzn. na kickstarcie 37.299 dysk w ogóle nie chodzi to jest nie kręci się cisza. Ale jak włożę 37.300 lub 37.350 od razu go słychać.
Nie wiem co dalej. Scsi.device z dyskietki z 37.300 loadmodule w startup-sequence. Cisza.
[#23] Re: Amiga 600 i hdd

@Dark_luke, post #22

wersja kickstartu nie ma nic wspolnega z mechnika dysku .. po prostu nie dosciskasz kable IDE w dysku lub w kontrolerze

[#24] Re: Amiga 600 i hdd

@HOŁDYS, post #23

Nie bo wyciągam kickstart 37.299 i wkładam 37.350 (300) nic nie dotykając i nic. Gdy wyciagam 37.300 (350) i wkładam 37.299 znów cisza.
Jest to dla mnie zagwozdka.
[#25] Re: Amiga 600 i hdd

@psp123, post #1

Jest. Można ładować kickstart z dyskietki. Niestety, wiąże się to z zajęciem cennej pamięci.
[#26] Re: Amiga 600 i hdd

@Daclaw, post #25

No dobra ruszyłem ten temat ale nic niedziała nadal.
[#27] Re: Amiga 600 i hdd

@psp123, post #1

Ciekawe bo ja mam ten sam kickstart i wczoraj rozkrecilem ami i sa tam sanki wiec sie dziwie po cholere jak niby nie mozna hdd zamontowac.
[#28] Re: Amiga 600 i hdd

@Dark_luke, post #26

Ok udało się uruchomiłem 40MB dysk. Ale dziwna sprawa 20MB za żadne skarby nie chce działać na 37.299 znaczy się kręcić się. Na 37.350 bez żadnego ale . Jakiś wybredny dysk?
A przy okazji udało mi się bez problemowo podłaczyć 6GB na 37.350 maksymalna partycja 4GB i dwie po niecałym 1GB.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem