kategoria: Sprzęt
[#1] Rynek dużych amig w Polsce
Tak po zapisie na warpa do a4000, wniskuję że nie ma ich zbyt wiele? Tzn, myślę że jest kilkadziesiąt osób, i niektórzy maja po kilka dużych modeli, ale jak oceniacie, ile mamy tutaj na ppa a3000, 3000t, 4000 i 4000t?
[#2] Re: Rynek dużych amig w Polsce

@Ralpheeck, post #1

Pewnie że 40-50 sztuk.Tak sądzę.
[#3] Re: Rynek dużych amig w Polsce

@ak47, post #2

Wszystkich wymienionych, czy samych 4000d?
[#4] Re: Rynek dużych amig w Polsce

@Ralpheeck, post #3

Wszystkich.50 szt. samych A4000 byłoby niezłym wynikiem.
[#5] Re: Rynek dużych amig w Polsce

@Ralpheeck, post #1

Przymierzam się do zakupu A4000, także niedługo może być jedna więcej.

Myślałem że A1200 w towerze wystarczy, ale jakoś nie mogę zaspokoić mojej chorej rządzy posiadania A4K.
[#6] Re: Rynek dużych amig w Polsce

@Ralpheeck, post #1

Ja mam cztery sztuki ;) i nie zapisywałem się na WARPa

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2019 11:29:11 przez Tom Rain
[#7] Re: Rynek dużych amig w Polsce

@Ralpheeck, post #1

Łatwo to sprawdzić tu na ppa,a przynajmniej częściowo ,mamy spis użytkowników i część ma też w stopkach,tak jak np. ja.

ps.też się nigdzie nie zapisywałem.

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2019 13:14:09 przez damianx
[#8] Re: Rynek dużych amig w Polsce

@damianx, post #7

Zarejestrowanych na PPA Amig 4000 jest ok. 80 a A3000 ok. 25. Amigę 2000 też by można zaliczyć do dużych jeśli kryterium jest Zorro. A ,dla kogo ten wywiad'?
[#9] Re: Rynek dużych amig w Polsce

@Rafał A-3000, post #8

Amigę 2000 też by można zaliczyć do dużych jeśli (...)

I beg your pardon, jakie "można" i jakie "jeśli"? Amiga 2000 JEST dużą Amigą i nawet za próbę mówienia czegokolwiek sprzecznego, czyli heretycznego, powinno się płonąć na stosie

Wątek bardzo mnie zaciekawił, bo "duże" Amigi są bardzo ciekawą kategorią. Oprócz ich ilości (w Polsce i na świecie) chciałbym wiedzieć, ilu użytkowników je posiada (na pewno byłoby to dzielone przez 2, 3 a nawet więcej). Po głowie od paru lat chodzi mi pomysł stworzenia [dobrowolnej] bazy aktywnych użytkowników Amigi. Taki census byłby bardzo interesujący.
[#10] Re: Rynek dużych amig w Polsce

@Umpal, post #9

Będziesz musiał zgłosić zbiór danych osobowych do urzędu
[#11] Re: Rynek dużych amig w Polsce

@tbone, post #10

Nie no, nie taką z nazwiskami, adresami i kontami bankowymi . Nick i kraj - tyle powinno wystarczyć. No i oczywiście jakie Amigi ma na stanie.
[#12] Re: Rynek dużych amig w Polsce

@Umpal, post #11

Zawiodę Cię - taka lista już dawno istnieje.
[#13] Re: Rynek dużych amig w Polsce

@recedent, post #12

Hm... Nigdy o niej nie słyszałem. Ale wydaje się robić to, o czym mowa. Tylko jak zawsze pozostaje kwestia aktualności.
[#14] Re: Rynek dużych amig w Polsce

@Umpal, post #9

Amiga 2000 dużą amigą niewątpliwie jest, ale uchodzi za ubogą krewną, bo ma bliżej do A500 z zorro niż do a3000. No ale fakt, duża amiga.
Z tego co widzę tutaj na ppa:
A3000T - od 3 do 6 osób. Pewnie jest dwa razy więcej w Polsce.
A4000T - na ppa jest z 10 tych komputerów (jak przeglądałem kiedyś dział graffiti)
3000 i 4000, co najmniej po 20-30 z każdej, do tego dochodzą te w nieoryginalnych budach.
A2000 jest najłatwiejsza do wyrwania i najtańsza, więc wnioskuję że jest ich tutaj z 40, 50.
Moje obserwacje, poprawcie jak możecie.
[#15] Re: Rynek dużych amig w Polsce

@Rafał A-3000, post #8

Spora ilosc duzych Amig wciaz tkwi w magazynach roznych lokalnych telewizji kablowych. Sam znam takie przypadki (niestety nie da sie ich kupic z roznych powodow formalnych). Mozna wiec powiedziec ze to nie sa aktywni uzytkownicy ale same maszyny w stadium takiego swoistego zamrozenia wciaz istnieja.
[#16] Re: Rynek dużych amig w Polsce

@Axi0maT, post #15

Ciekaw jestem ile C= Polska sprzedał w latach 90 tych takich amig, i czy wszystkie sobie ludzie sprowadzili.
[#17] Re: Rynek dużych amig w Polsce

@Umpal, post #9

słowo klucz... "dobrowolnej"
po co miałbym się wpisywać na jakąś listę?

ale tak btw mam: A2K(030) A3K(030) i A4K(040)
znam osoby które tutaj nawet nie zaglądają a mają to samo co ja a nawet więcej (np A2500) i wszelkie listy i spisy są mnie i im na wała potrzebne. PPA pozwala wypełnić listę sprzętu jaki się posiada a i tak większość pewnie tego nie robi - więc po co?
[#18] Re: Rynek dużych amig w Polsce

@retronav, post #17

Nie musisz sie wpisywać. W jednym poście skrytykowałeś dobrowolne podawanie amig.... by w tym samym wymienić jakie posiadasz. No ale lista byłaby zła, lepiej zrobić filmik, wymienić w stopce, ale nie podawać do żadnej listy!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem