kategoria: A1200
[#1] Gry CD32 na Amiga 1200?
Cześć,
wiem, że może to być mega laickie pytanie ale... :)

Czy jeśli podłączę CD-ROM SCSI do Amigi 1200, będę w stanie odpalić gry CD32 czy potrzebuję coś specjalnego domontować/zainstalować w A1200?
[#2] Re: Gry CD32 na Amiga 1200?

@wayne, post #1

Niektóre gry bez problemu, wystarczy uruchomić plik główny. Niektóre nawet da się "zainstalować" na HD po prostu kopiując zawartość CD.

Niestety nie zawsze tak łatwo jest i muzyka z CD nie jest odtwarzana.

Jest jakiś niby-emulator CD32 na A1200 ale nigdy z niego nie korzystałem.

Zazwyczaj korzystałem z gotowców przygotowanych na HD. Zapewne znajdziesz je jak poszukasz, część jest pod WHDLoad. A warto bo niektóre gry w wersji AGA wyszły tylko dla CD32, n.p. Wing Commander czy Fire & Ice (na CD32 p.t. Fire + Ice).
[#3] Re: Gry CD32 na Amiga 1200?

@Solo Kazuki, post #2

True.
Część gier da się uruchomić z CD na 1200.
Startuje się z early boot menu bez startup-sequence, montujesz napęd CD0:
i zazwyczaj wystarczy wpisać "execute cd0:s/startup-sequence"
Co co muzyki z CD to część napędów ma wyjscie na "dzeka" z przodu napędu.
[#4] Re: Gry CD32 na Amiga 1200?

@wayne, post #1

W CacheCD32 jest emulator CD32, ale podobno najlepszy jest Squirrel CD32/CDTV.

Niektóre gry zapisują stan gry/highscore w pamięci eeprom CD32, albo korzystają z akiko, dlatego te funkcje muszą być emulowane, ale jak to z emulacją, 100% kompatybilności nie ma. Dźwięk odtwarzany z CD-ROM musisz sam zmiksować z wyjściem Amigi.

Kiedyś uruchomiłem SuperFroga z CD32 na A600, nie pamiętam sczegółów, ale jest jakaś bibliotek emulująca pamięć na stan gry, więc wystarczyło ją dodać i zrobić kilka assign'ów (taka droga dla kombinatorów).
[#5] Re: Gry CD32 na Amiga 1200?

@wayne, post #1

Cdrom SCSI do a1200 nie da sie podpiac bez dodatkowego interfejsu, a1200 ma wbudowane zlacze ide.
[#6] Re: Gry CD32 na Amiga 1200?

@sanjyuubi, post #4

IdeFix też ma tą opcję emulacji CD32.
[#7] Re: Gry CD32 na Amiga 1200?

@sanjyuubi, post #4

Kiedyś uruchomiłem SuperFroga z CD32 na A600


Bo to gra w wersji OCS/ECS, możliwe że pójdzie na CDTV

jest jakaś bibliotek emulująca pamięć na stan gry


lowlevel.library obsługuje NV-RAM, można przypisać sobie zapis gdziekolwiek.
[#8] Re: Gry CD32 na Amiga 1200?

@Solo Kazuki, post #7

Przygotowałem wersje z CD32 do uruchomienia z dysku SuperfrogHD.lzx wystarczy wypakować zawartość na partycje.
[#9] Re: Gry CD32 na Amiga 1200?

@mikecios, post #3

Za to wszystkie napędy optyczne IDE mają z tyłu wyjście do dźwięku. Przynajmniej te starsze, więc tu można się wpiąć. Ja kiedyś miałem taki mikser który łączył w jedno sygnał z CD-ROM/nagrywarki (z tego tylnego złącza napędu) razem z wyjściem dźwięku Amigi. I całość szła do głośników. Była to fajna opcja.
[#10] Re: Gry CD32 na Amiga 1200?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #8

Ja dodam od siebie że wersja z CD32 różni się od zwykłej m.in. obsługą drugiego przycisku jako skok.
[#11] Re: Gry CD32 na Amiga 1200?

@mikecios, post #3

Najprostsza metoda to zrobic sobie partycje 700MB na HDD i zamiast DH1:, DH2: itp nazwać ja CD0: (tak tak jest to całkowicie możliwe w HDToolbox) potem zgrać dane z wersji CD32 na ta partycje i zabootować A1200 z tego spreparowanego CD0 (early startup menu). Tak oto działają nawet składanki CD333, CD444, CD888 i w ten sposób można używać WHDLoadCD32 na A1200 z jedynie 2 MB ramu. Jeśli ktoś nie wierzy można sobie na szybko spreparować srodowisko testowe w Winuae. Bardzo mało gier na CD32 korzysta z Akiko więc większość się uruchomi. Pozdrawiam :)
[#12] Re: Gry CD32 na Amiga 1200?

@wayne, post #1

Ja Używam idefix na swojej a1200 i narazie niemialem problemu z uruchomieniem żadnej gry
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem