kategoria: A1200
[#1] Amiga 1200 - szybko migajaca dioda floppy
"Stało się, stało się to co miało się stać" ze zacytuje klasyka
A1200 lezy i kwiczy, znaczy miga LEDem of flopa

Ale od poczatku. Gralem z mlodym w Wormsy, kiedy nagle stacja dyskietek zaczela wydawac odglosy jak twardy dysk podczas walidowania partycji i ladowania systemu rownoczesnie. tylko kilka razy glosniej. Od razu wylaczylem sprzet. Ponowne wlaczenie (z wyjeta tasma od stacji dyskietek) pokazala juz tylko czarny ekran i bardzo szybko i nieregularnie migajaca diode od stacji. Zdemontowalem karte turbo, CF i zostawilem tylko gola plyte. Efekt ten sam, czarny ekran, migajaca dioda, caps lock dziala przez kilkanascie sekund potem gasnie i przestaje byc responsywny. Reset z klawiatury dziala.
Czasami po ktoryms soft resecie dioda od stacji nie zapala sie w ogole, albo pali sie caly czas.

Szybkie ogledziny plyty nie stwierdzily oczywistych uszkodzen (np. wylane kondziory). Sprawdze ja jeszcze pozniej dokladnie, nie mam teraz za bardzo czasu.

Czy macie moze pomysly gdzie zaczac sprawdzanie? Czy uszkodzona Paula moze dawac takie objawy? W sumie to wczesniej mialem problemy ze stacja, mialem przeklamania danych na dyskietkach (np zera zamiast czesci pliku).
[#2] Re: Amiga 1200 - szybko migajaca dioda floppy

@habib, post #1

Jakie masz napięcia na pinach od zasilania stacji na płycie?
[#3] Re: Amiga 1200 - szybko migajaca dioda floppy

@habib, post #1

Że zacytuję klasyka:
Kondensatory w zasilaczu i na płycie A1200 wymienione?
[#4] Re: Amiga 1200 - szybko migajaca dioda floppy

@stachu100, post #3

Napiecia na wtyczce, mierzone przy wlaczonym kompie wygladaja na poprawne. Nic to... trzeba w koncu dla pewnosci przejsc na zasilacz cisco.

Oczywiscie plyta nie miala jeszcze recapu, a ja po dokladnym sprawdzeniu pod mocnym swiatlem, znalazlem C821 ktory narobil pod siebie :( Czy on przypadkiem nie filtruje +12V?

Nie ma co sie nad tym rozwodzic, wystawie ogloszenie w dziale "oferty pracy". Czeka mnie recap.
[#5] Re: Amiga 1200 - szybko migajaca dioda floppy

@habib, post #4

znalazlem C821 ktory narobil pod siebie :(

Nie on jeden, tylko wszystkie.
Po prostu reszty uszkodzeń nie widać.
[#6] Re: Amiga 1200 - szybko migajaca dioda floppy

@stachu100, post #5

zgadza sie, trzeba to wszystko wymienic.
dzieki za pomoc
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem