kategoria: A1200
[#1] Przeniesienie zawartości karty CF na inną
Drodzy Amigowcy,

pytanie laika:
mam kartę CF z zainstalowanym Workbenchem,zestawem programów oraz gier na WHDload.
Problem w tym, że karta ta ma 8GB i zapełniona jest już na full.

Chciałbym więc kupić inną , większą i przenieść zawartość obecnej 1 do 1.

Pytanie jak się za to zabrać?
Co muszę kupić / zrobić?
Jakiś czytnik kart CF do kompa? Czy całą operację mam zrobić pod WinUAE?

Będę wdzięczny za wszelkie informacje, tutoriale, podpowiedzi
[#2] Re: Przeniesienie zawartości karty CF na inną

@wayne, post #1

Cała operacja pod WinUAE za pomocą Directory Opus 5. Kupujesz nową kartę CF i robisz partycje (pewnie karta 16GB) takie jakie chcesz ale nie mniejsze (mogą być równe bo i tak będziesz miał dwa razy więcej partycji) od tych na karcie którą chcesz skopiować. W WinUAE motujesz dwie karty swoją 8GB jako bootującą a tamta jako slave i kopiujesz wszystko jak leci. Jeżeli chcesz nazwać partycje tak samo to na tej nowej dodaj na końcu nazwy liczbę np.1 czyli System1: poźniej sobie zmienisz jak skopiujesz wsyztko co trzeba. Potrzebujesz dwa czytniki pod PC, ja mam na kablu USB i jeden podpięty pod płytę główną w zatoce 3.5".

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2019 14:04:57 przez PrzemasIII
[#3] Re: Przeniesienie zawartości karty CF na inną

@PrzemasIII, post #2

Nie są potrzebne dwa czytniki CF.
Wystarczy zrobić obraz tej 8GB karty a potem ją podmontowac pod winuae i całość przegrać na większy CF za pomocą dowolnego filemanagera czy nawet pod CLI.
[#4] Re: Przeniesienie zawartości karty CF na inną

@Norbert, post #3

Tak też można ale to podwójna robota. A tak tylko przenosimy i po sprawie.
[#5] Re: Przeniesienie zawartości karty CF na inną

@PrzemasIII, post #4

Obraz robi się zdecydowanie szybciej niż przegrywa plik po pliku.
Nic to nie kosztuje w przeciwieństwie do drugiego czytnika CF.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem