kategoria: A1200
[#1] Brak polskich znaków
Witam. Zainstalowałem dzisiaj Workbench 3.1 na Amidze 1200 wyposażonej w GOTEK. Po postawieniu systemu dograłem polskie locale, ale niestety system nie wyświetla polskich znaków, np. ą i ż. Jest jakiś sposób na to?
[#2] Re: Brak polskich znaków

@lincoln06, post #1

Wydaje mi się że przydałoby się też zainstalować polskie fonty i ustawić wybór, np. SetFont TopazPl
[#3] Re: Brak polskich znaków

@orila, post #2

Fonty mam, problem w tym, że nie wyświetla części, a część działa normalnie
[#4] Re: Brak polskich znaków

@lincoln06, post #3

Używasz polskich czcionek w formacie amigapl czy ISO ?
A jaką masz mapę klawiatury ?
Nie wszystkie programy korzystają z Locale, wiec czasami brakuje polskich liter.
[#5] Re: Brak polskich znaków

@Norbert, post #4

Format amigapl. Z programów jeszcze jako tako nie korzystałem, ale po utworzeniu partycji chciałem jedną nazwać "Różne" i o ile np. "ó" działa, to z "ż" jest problem. Kopiowałem pliki locale ręcznie przez goteka i spreparowany adf, w folderze keymaps jest kilka plików, m. in. "usa-pl" , którego system jakby nie rozpoznawał (ikonka główki od młotka), a plik "gb", który został zainstalowany z systemem jest normalnie widoczny jako plik mapy klawiszy
[#6] Re: Brak polskich znaków

@lincoln06, post #5

Musisz Sobie zmienić czcionki systemowe na polskie.
[#7] Re: Brak polskich znaków

@lincoln06, post #1

Klik - tu masz wszystko ładnie opisane :)
[#8] Re: Brak polskich znaków

@lincoln06, post #5

Ja na Amidze nie odważyłbym się nazwać partycji używając polskich znaków diakrytycznych. Unikałbym również ich stosowania w nazwach plików.
[wyróżniony] [#9] Re: Brak polskich znaków

@mailman, post #8

Ja tak miałem (i w sumie dalej mam pod UAE) i polskie znaki w nazwie nie powodowały większych problemów. Cała sprawa polega na tym, by we wszystkich odniesieniach używać nazwę napędu a nie wolumenu - np "DH0:", albo tak jak ja używam "HD0:". Wtedy nazwy można używać nawet po japońsku. ok, racja
[#10] Re: Brak polskich znaków

@nostrum666, post #6

Zmieniłem na topazPL od razu i problem występuje
[#11] Re: Brak polskich znaków

@lincoln06, post #1

Na klasycznej Amidze mamy dwa konkurencyjne kodowania, AmigaPL i ISO-8859-2. Ustawiona mapa klawiatury, kodowanie znaków w czcionce systemowej i kodowanie znaków w lokalizacjach do programów muszą się zgadzać. Osobiście mam wszystko w ISO-2.

Jeżeli polskich znaków nie uzyskujesz pisząc np. w oknie CLI, to oznacza, że kodowanie w mapie klawiatury nie zgadza się z kodowaniem czcionki ustawionej jako systemowa.
[#12] Re: Brak polskich znaków

@Krashan, post #11

Dziękuję wszystkim za pomoc, temat można zamknąć przeinstalowałem jeszcze raz ręcznie pliki językowe ze spreparowanego pliku ADF i śmiga szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem