kategoria: A1200
[#1] Zasilacz PT65B i nie działająca mysz
Witam.
Podłączyłem zasilacz PT65B wszystkie napięcia sprawdziłem dwa razy ale nie działa mysz . Wyłączam stary zasilacz problem znika . Co Może być nie tak .
[#2] Re: Zasilacz PT65B i nie działająca mysz

@Kali80, post #1

Jakie wartości napięć uzyskałeś w stanie jałowym?
Czy obciążałeś komputer demami albo jakimś programem do testów np: Amiga test kit?
[#3] Re: Zasilacz PT65B i nie działająca mysz

@krzych2019, post #2

Wartości 12.03 4.98 v
Na starym nie jest lepiej rzekłbym gorzej A wszystko działa . System goły 3.9
[#4] Re: Zasilacz PT65B i nie działająca mysz

@Kali80, post #3

Wartości 12.03 4.98 v
Na starym nie jest lepiej rzekłbym gorzej A wszystko działa . System goły 3.9


A jaka jest wartość napięcia na linii -12V?
Uruchom program Amiga test kit 1.4 z dyskietki albo z goteka jeśli go masz i tam sprawdź myszkę.
[#5] Re: Zasilacz PT65B i nie działająca mysz

@krzych2019, post #4

Już jest ok. W tym zasilaczu jest potencjometr na którym trzeba podnieść napięcie. Ale dziękuję za pomoc.
[#6] Re: Zasilacz PT65B i nie działająca mysz

@krzych2019, post #4

Już jest ok. W tym zasilaczu jest potencjometr na którym trzeba podnieść napięcie. Ale dziękuję za pomoc.
[#7] Re: Zasilacz PT65B i nie działająca mysz

@Kali80, post #6

Może byś się podzielił informacją o "ile" albo na jaką wartość podniosłeś to napięcie?
Ewentualnie zapodał fotkę tego miejsca z potencjometrem, może komuś się to przydać.

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 07:45:47 przez Adinfo
[#8] Re: Zasilacz PT65B i nie działająca mysz

@Kali80, post #6

Ten potencjometr służy do regulacji napięcia +5V.
4.98V przy obciążeniu to zdrowa wartość przy której wszytko powinno być ok.
[#9] Re: Zasilacz PT65B i nie działająca mysz

@Adinfo, post #7

Mierzył w stanie jałowym (interpretuję to jako nic niepodpięte pod zasilacz), czyli pewnie klękło pod obciążeniem.

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 09:25:08 przez tbone
[#10] Re: Zasilacz PT65B i nie działająca mysz

@Kali80, post #6

Napisz czy napięcie mierzyłeś gdy zasilacz był obciążony pracującą Amigą.
[#11] Re: Zasilacz PT65B i nie działająca mysz

@krzych2019, post #10

Tak mierzyłem napięcia z płyty. A jeśli chodzi o potencjometr to regulują nim zmienia się się stopniowo wszystkie 3 napięcia. Podłączyłem inną amiga i to samo. Przy prawidłowym napięciu 5v :pod obciążenie. Napięcie 12tu jest ponad 13.5 v. Po kontakcie z sprzedawcą stwierdził że jest problem z zasilaczem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem