kategoria: A1200
[#1] Amiga scart-hdmi czy kupno nowego TV ?
Witam mam mały dylemat :) Padło mi wejście w TV scart, więc amigi nie podepnę (nie chce po rca). Naprawa tv to wymiana płyty , ewentualnie konwerter scart hdmi. Używa ktoś z was takiego konwertera ?. Ewentualnie jaki kupić ? z góry dzięki za pomoc.

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 20:00:05 przez davero
[#2] Re: Amiga scart-hdmi czy kupno nowego TV ?

@davero, post #1

A s-video masz? Jaka Amiga? Do A600 i A1200 są swietne s-video mody w miejsce oryginalnego modulatora. W przypadku A500/A500+ Architect1200 skladal zewnetrzne moduly z tym wyjsciem.
Jak kupisz nowy LED TV to na 99% nie bedzie miał SCART

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 22:12:08 przez movin
[#3] Re: Amiga scart-hdmi czy kupno nowego TV ?

@davero, post #1

Uzywam takich:
link
z telewizorem i monitorami.
[#4] Re: Amiga scart-hdmi czy kupno nowego TV ?

@orila, post #3

Statyczny obraz jeszcze ujdzie, ale scrolle paskudnie sie rozmazuja na tym ustrojstwie.
[#5] Re: Amiga scart-hdmi czy kupno nowego TV ?

@movin, post #2

Nie mam s-video. Póki co kupiłem płytę , zobaczymy jak zamontuje czy będzie działać. Nowe TV nie mają ani scart ani s video, jeszcze rca się zdarza. Można kupić używaną 42 calową plazmę, ale też nie wiadomo ile pochodzi. Generalnie mam Toshibe 40 z 2008r i świeci pięknie i ma wszystkie wejścia, ale póki co robi mi za główny TV , a amigę mam w innym miejscu. Dlatego pytam czy warto kupić konwerter bo widziałem i za 47pln. Tyle, że nie wiem co to jest warte.
[#6] Re: Amiga scart-hdmi czy kupno nowego TV ?

@davero, post #5

Szukaj czegoś takiego
Samsung SyncMaster 940MW 19"
Mam i jestem zadowolony obraz po RGB z amigi
Z czystym sumieniem mogę polecićOK

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 01:29:40 przez Kulamario
[#7] Re: Amiga scart-hdmi czy kupno nowego TV ?

@davero, post #5

teraz w mediaexpert jest w promocji nowy tv led 40" ze scart
[#8] Re: Amiga scart-hdmi czy kupno nowego TV ?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #7

Ja przed MKII używałem i dalej czasami używam konwertera ze scart do Hdmi. Tylko nie jakiegoś za 20 zeta z allegro. Poszukaj na stronie firmy Conrad. Kosztuje coś w okolicach 100 PLN.
[#9] Re: Amiga scart-hdmi czy kupno nowego TV ?

@KAN2000, post #8

Ja przed MKII używałem i dalej czasami używam konwertera ze scart do Hdmi. Tylko nie jakiegoś za 20 zeta z allegro. Poszukaj na stronie firmy Conrad. Kosztuje coś w okolicach 100 PLN.


Czy możesz podać link do konwertera który kosztuje około 100zł na stronie sklepu conrad?
Sprawdziłem i nie ma tam nic tańszego niż 150zł.
Jest np taki: https://www.conrad.pl/p/konwerter-scart-hdmi-scart-hdmi-jack-speaka-professional-sp-5682184-1x-zlacze-z-scart-na-1x-zlacze-z-hdmi-zlacze-z-1420546 Koszt to aż 175zł.
Jest też taki: https://www.conrad.pl/p/konwerter-scart-hdmi-speaka-professional-sp-3957084-zlacze-scart-hdmi-na-zlacze-hdmi-jack-35-mm-cinch-989271 Ten kosztuje ponad 190zł i taniej go można kupić w Chinach albo na allegro.
Ogólnie mówiąc w tym sklepie jest drogo dlatego warto szukać tańszego sklepu.
[#10] Re: Amiga scart-hdmi czy kupno nowego TV ?

@krzych2019, post #9

Ja kupowałem tego professional za chyba 95 PLN. Na allegro były wtedy tylko tanie chinole z jakością dającą wiele do życzenia.
[#11] Re: Amiga scart-hdmi czy kupno nowego TV ?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #7

Spoko mam LCD toshibe 40 i ona ma wszystkie wejscia jakie wtedy były w 2008r. Nie chce jakiegoś syfu z media ... Inna sprawa , że 32 cale mi tam wystarczają. Nie chce się też bawić w 19 cali czy 20 4:3 stare LCD. Mam kineskop i jedna jest podpięta pod niego z atari, a drugi komplet muszę podpiąc do 32 cali. Obsługuje mi też ps3 ps2 psx plus zidoo player, więc muszę miec 32 panoramę. Pytam na przyszłość jak będzie problem ze scartem bo będzie coraz większy z upływem lat, chyba że nam się znudzą amigi :). Opinie są różne jeśłi chodzi o konwertery. Ten co kolega podaje z conrad wydaje się słaby (oni dają rabaty 10-15% co jakiś czas). Na alle ktos podał z wyjściami coax etc , ale czy jakośc nie będzie taka sama jak z conrada bez zbędnych wyjść nie wiem, a co się złego dzieje przez konwerter ? może ktoś podać przykłady co jest nie tak ?.
[#12] Re: Amiga scart-hdmi czy kupno nowego TV ?

@Aniol, post #4

Mi się nic nie rozmazuje.
Może masz inny model, albo ulepszanie obrazu włączone w monitorze?
[#13] Re: Amiga scart-hdmi czy kupno nowego TV ?

@davero, post #11

Mialem ten konwerter Speaka z Conrada. Problem polegal na tym ze na ruchomych obrazach detale sie rozmywaly. Nawet w WB bylo to widac na wskazniku myszy. Wieksze fragmenty grafiki cieniowane np ditheringiem potrafil przekonwertowac na jednolita plame koloru i nie wygladalo to dobrze.
Dlatego tez zanabylem Benq BL912, przejsciowke rgb-vga i teraz jestem zadowolony.
[#14] Re: Amiga scart-hdmi czy kupno nowego TV ?

@softiron, post #13

Mam dokładnie ten konwerter https://allegro.pl/oferta/konwerter-scart-na-hdmi-speaka-sp-5682184-7958626373
działa bardzo dobrze, nic nie smuży i kolory są ok. W Conradzie kosztuje ponad 200 PLN - ale tak jak pisałem kiedyś dałem za niego dużo mniej.
[#15] Re: Amiga scart-hdmi czy kupno nowego TV ?

@Aniol, post #4

To chyba masz zły monitor, ja niczego takiego nie zauważyłem. Albo masz inny konwerter niż ja pomimo zewnętrznego podobieństwa (bardzo prawdopodobne, w końcu Chińczyki to składają).
[#16] Re: Amiga scart-hdmi czy kupno nowego TV ?

@softiron, post #13

Mi to wygląda na efekt działania algorytmów monitora. Podobnie miałem jak monitor lub TV miały włączone "polepszenie sygnału hdmi", "antyaliasing", " poprawę dynamiki", itp. a zwykle jest to domyślnie "on". W monitorze trzeba wszystko na "off," wtedy nic nie smuży.
[#17] Re: Amiga scart-hdmi czy kupno nowego TV ?

@orila, post #16

Zwykle trzeba wszystko dawać na off w nowych tv. Mowa np o oglądaniu piłki czy podpięciu starszych konsol. Może te nowe ustrojstwa są dobre w sygnale 4k, ale nie w obrazie z kablówki czy konsol starszej generacji.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem