kategoria: A1200
[#1] Pasy na ekranie - Amiga 1200
Witam Kolegów, od jakiegoś czasu nie odpalałem swojej Amigi, dzisiaj po włączeniu na ekranie pojawił się około 5 cm pionowy pas i mniej widoczne mniejsze paski. Widoczne są od samego włączenia zasilacza, chociaż wydaje mi się, że jak Ami trochę popracowała to trochę wyblakły ale jednak widać je. Wiecie może co może być przyczyną? Ami standardowa, z Fastem 8MB, Gotekiem i CF. Poniżej linki do fotek.

https://ibb.co/8m9hbTQ

https://ibb.co/LRBby17

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 19:17:05 przez simi77
[#2] Re: Pasy na ekranie - Amiga 1200

@simi77, post #1

Kondensatory wymienione ?
Jaki długi przewód ?Acha mamy rozumieć że działała wcześniej na tym przewodzie i po jakimś czasie są pasy tak ?
Poruszaj euro złączem w tv może się poluzowało
[#3] Re: Pasy na ekranie - Amiga 1200

@Kulamario, post #2

Kondensatory wymienione, przewód około 1,5 metra, ruszanie przewodem nic nie zmienia...
[#4] Re: Pasy na ekranie - Amiga 1200

@simi77, post #3

Miałem dokładnie taki sam efekt na oryginalnym zasilaczu.
Sprawdź, czy jest dobrze wpięty do gniazdka z uziomem.
Ja swój wpinałem bez uziemienia i latały pasy.
Zaznaczam na oryginalnym zasilaczu. Ciężki, 4,5A.

Pozdrawiam.
[#5] Re: Pasy na ekranie - Amiga 1200

@simi77, post #1

Wymij karte pamieci i odepnij df0 sprawdz
[#6] Re: Pasy na ekranie - Amiga 1200

@HOŁDYS, post #5

Dzisiaj odpaliłem Ami i pasy zdecydowanie są mniej widoczne, jakby się wygrzała. Jutro przywiozę A600, to wyeliminuje przewód video i zasilacz.

@gregoryi - zasilacz mam przerobiony z PC, podłączony do gniazdka z bolcem.

@HOŁDYS - bez karty pamięci i stacji jest to samo.
[#7] Re: Pasy na ekranie - Amiga 1200

@simi77, post #6

Inny wyświetlacz?
[#8] Re: Pasy na ekranie - Amiga 1200

@cytrynek, post #7

Może być, mam syncmastera 711MP a w nich był problem z kondensatorami. Kolejna rzecz do sprawdzenia.
[#9] Re: Pasy na ekranie - Amiga 1200

@simi77, post #8

Od tego bym zaczął
[#10] Re: Pasy na ekranie - Amiga 1200

@cytrynek, post #9

Magia - odpalam Ami, pasów nie ma... tak czy siak zapobiegawczo wymienię kondensatory w TV.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem