kategoria: A1200
[#1] A1200 rev 2B seledynowy obraz.
Witam koledzy.Proszę o pomoc w naprowadzenie mnie na usunięcie usterki.
Pacjent to płyta A1200 rev 2B.Po włączeniu na ekranie seledynowy obraz dioda power miga szybko 10 razy,potem zapala się na chwilę i w tym momencie na chwilę pokazuje się niebieski obraz.I tak w kółko.Seledyn,na chwilę niebieski...
Taki obraz jest po RGB i wyjściu antenowym.Zasilacz mam sprawny.Diagrom ona PC wyświetla takie coś.

link

A na ekranie telewizora znikają poprzeczne pasy i pozostaje taki obraz
link

Co znalazłem i sprawdziłem:
Brakowało kondensatora na dole płyty oznaczonego jako XC1.
Na zdjęciu zaznaczyłem okopcone elementy
link

Skoki napięć na elementach C323,Q321,R326,R349Q331,C333,R349,R348,R336,R347,C322,R321,C711,R329.
A także na wyprowadzeniach układu U15.Myslalem,że to on jest winowajcą,ale po wylutowaniu nic się nie zmieniło.Podpowiedzcie gdzie szukać usterki?


Ostatnia aktualizacja: 21.12.2019 01:05:54 przez ak47

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2019 01:07:42 przez ak47
[#2] Re: A1200 rev 2B seledynowy obraz.

@ak47, post #1

Na początek wymień podstawki od romu, albo chociaż dobrze wyczyść.

To "okopcenie" wygląda na korozję.
Kondensatory były wymieniane?
[#3] Re: A1200 rev 2B seledynowy obraz.

@snifferman, post #2

Podstawki wyczyszczone, są przejścia.Kondensatory wymienione.
Zaznaczone wyprowadzenia Budgie były mocno matowe,już są przelutowane,dlatego błyszczą.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem