kategoria: A1200
[#1] napęd FDD za wysoko?
Witam,

Napęd Mitsumi "na wolności" nie ma problemu z wysunięciem dyskietki. Niestety po zamontowaniu w obudowie, dyskietka zaczepia (szoruje) o górną część obudowy i trzeba jej pomóc wyjść na zewnątrz. Czy to przypadłość spowodowana przez niedopasowanie do napędu? Nie wiem czy poprzedni właściciel wymieniał w niej FDD. Nie ma już możliwości obniżenia (napęd leży na wypustkach plastikowych w dolnej części obudowy i na "parapecie" nad złączami). Czy któryś z kolegów forumowiczów spotkał się z taką przypadłością?

Obudowa ma oryginalne zaczepy przy złączach i wszystkie 5 wkrętów. Napęd przykręcony do dolnej części obudowy (przez PCB) przy pomocy oryginalnej blaszki.

Tak przy okazji: Wszystkiego dobrego w nowym roku!

S.
[#2] Re: napęd FDD za wysoko?

@sq7bti, post #1

Jaka amiga i jaki napęd. Stacja była rozkręcana na czyszczenie?
[#3] Re: napęd FDD za wysoko?

@Ralpheeck, post #2

Model taki jak dział: 1200, MoBo 1B. Numer seryjny na obudowie nie zgadza się z numerem MoBo: możliwe że to jakiś "składak" z różnych partii.
Napęd tylko przedmuchałem po zdjęciu górnej obudowy (zdejmowana po odgięciu blaszek). Identyczny napęd znalazłem tutaj.

s.
[#4] Re: napęd FDD za wysoko?

@sq7bti, post #3

Czy Twoja Amiga ma górne ekranowanie? W okolicy stacji dysków (pod stacją dysków) znajduje się jeden z zaczepów ekranowania, który musi być obniżony (zagięty pod kątem 90 stopni). Jeżeli stoi na sztorc, to może to być przyczyna, czemu stacja dysków znajduje się zbyt wysoko.

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2019 14:36:09 przez Hexmage960
[#5] Re: napęd FDD za wysoko?

@sq7bti, post #3

Nie wiem co powiedzieć. Nigdy nie zdarzyło mi się coś takiego. Musisz coś robić źle. Obczaj ten zaczep z postu wyżej.
[#6] Re: napęd FDD za wysoko?

@sq7bti, post #1

Mam ten sam problem ze stacją do CDTV. Dyskietki wysuwały się bezproblemowo dopóki nie zdecydowałem się rozkręcić i wyczyścić stacje. Po ponownym złożeniu dyskietka zawadza o górną krawędź szczeliny i muszę ją wyciągać na siłę.
[#7] Re: napęd FDD za wysoko?

@Ralpheeck, post #5

Osobiście uważam że to mocowanie ekranu nie powinno być problemem. Nawet jeżeli zdarzyło by się przez nieuwagę zostawić go odgiętego do góry lub pod kątem to podczas przykręcania stacji dysków ta powinna sobie siąść ładne na miejsce a ten "języczek" powinien się poddać pod naporem przykręcanej stacji, wygiąć się i wszystko powinno być ok. Zobacz raczej czy masz dobrze położoną stację wewnątrz obudowy, czy blaszka mocująca od strony klawiatury jest dobrze przykręcona, czy może jakiś przewód lub coś innego nie dostało się pod stacje podczas jej montażu.
Jak możesz to zrób zdjęcia jak to wygląda wewnątrz obudowy i wklej tutaj.

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2019 20:07:02 przez nostrum666
[#8] Re: napęd FDD za wysoko?

@nostrum666, post #7

Ważne jest też, czy obudowa się swobodnie domyka.

Z tym zaczepem ekranu pod stacją dysków sam miałem niedawno problem w związku z montażem nowej stacji do drugiej Amigi 1200. Zapomniałem go zagiąć.

Nie pamiętam czy podczas domykania czy podczas wkładania dyskietki problem występował. Jednakże prawidłowe zagięcie tego zaczepu rozwiązało u mnie problem i dyskietki wchodzą z pełną swobodą.

Zaczep nie zagnie się sam jeżeli jest zupełnie na sztorc.

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2019 20:19:20 przez Hexmage960
[#9] Re: napęd FDD za wysoko?

@Hexmage960, post #8

Jeżeli zaczep będzie na sztorc i się nie zagnie to nie będzie można też przykręcić stacji dysków bo ta będzie za bardzo wystawała.
[#10] Re: napęd FDD za wysoko?

@nostrum666, post #7

Sprawa wyjaśniona. Stacja jest dobrze dokręcona, ale musi być nieodpowiednia. Poprzedni właściciel już musiał być świadom tego problemu, skoro po wymianie, usunął cztery plastikowe wypustki na "parapecie" - są one widoczne po obu stronach otworów na śrubki mocujące w prawym górnym rogu poniższego zdjęcia. Są one w moim egzemplarzu do zera zeszlifowane. Różnica w wysokości umiejscowienia dyskietki w stanie eject jest niewielka, ale wystarczająca by dyskietka swoją górną powierzchnią "szorowała" po krawędzi górnej połówki obudowy.

Dziękuję wszystkim za sugestie.

s.


Ostatnia aktualizacja: 30.12.2019 20:26:05 przez sq7bti
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem