kategoria: A1200
[#31] Re: Dziwne zachowanie Amigi 1200

@nostrum666, post #29

Systemową mam na FFS. Dwie dodatkowe dopiero zamierzam zrobić. Rady są różne jak czytam: SFS lub PFS, zdania podzielone. No ale wracając do suwaków - wchodzę w hdtoolbox. Mam moją systemową i ok. Tak jak powinno być. Klikam "nowa partycja",pokazuje mi wartość 7,5gb. Mam dwa suwaki. Przeciągam lewy do prawej to zmniejsza się do 1088,08KB (jak dobrze widzę bo mam niezbyt ostry obraz na moim tv). Jeżeli przesunę suwak prawy do lewej strony czyli w kierunku mojej systemowej partycji to licznik zmniejsza się do tej samej wartości co napisałem wyżej czyli 1088,08KB. W każdym razie zrobiłem jak doradziłeś. Przeciągnąłem suwakiem do końca w prawą stronę i zrobiłem nową partycję SDH1. Zapisałem zmiany, restart. Na ekranie wb widzę SDH1:Niesformatowana. Wchodzę w hdtoolbox i takiej partycji tam nie widać! Tworzę nową tym razem suwaków nie ruszam - zostawiam tak jak mam 7,5bg. Tworzy się partycja DH1.1. Którą po resecie też widzę na blacie wb jako niesformatowana. Ponownie hdtoolbox i znów takiej partycji niema! Mało tego, po resecie widzę teraz komunikat "please insert volume DH0 i any drive". Klikam na "retry" i następny komunikat "can't find DH0:ASIMCDFS_Buffer". No błagam...śmialiśmy się z pecetowców
[#32] Re: Dziwne zachowanie Amigi 1200

@luzik, post #31

Wg mnie to robisz te same bledy co ja kiedyś. Bylo kilka wątków juz na ppa jak zrobić dysk w a1200
Zrób to zgodnie z instrukcją bo tego nie zrobisz. Polecam książkę wb 3.1 tom 1 pierwsze 80 stron Adama Zalepy.
[#33] Re: Dziwne zachowanie Amigi 1200

@luzik, post #31

Jak chcesz zrobić partycję większą niż 7,5GB jak FFS to jest max 4GB na partycje?
Oczywiście na System w granicach 500mb:)

Po za tym nie "kręć" suwakami:) tylko wpisuj w Total Cyl: wartość jaką chcesz i tak zakładaj partycjęok, racja



Czyli wpisujesz wartość w Total Cyl: klikasz Enter Save&Rebbot. Format z C. I musi działać chyba że jest jakiś problem z H/W.
[#34] Re: Dziwne zachowanie Amigi 1200

@tWINpIX, post #33

Koledzy już mówię co zdziałałem. Poleciałem trochę po bandzie z zapisem w hdtoolboxie, co skończyło się formatem partycji systemowej. I DOBRZE!. Jeżeli ktoś miał lub będzie miał takie problemy jak moje myślę że ten cały wątek się przyda. Po kolei - Po sformatowaniu partycji postawiłem wb 3.1. Zainstalowałem asimcdfs i zacząłem w tej kolejności instalację Boingbagów: 3.9.1, 3.9.2, 3.9.2contribution, 3.9.2locale i na koniec BB3 i 4. W pewnym momencie przy instalacji jest pytanie czy zamienić wersję scsi.device. Kliknąłem na "nie". Po restarcie amigi odpaliłem hdtoolbox i zobaczyłem wersję scsi 43.43. Wszedłem w tworzenie partycji i widzę do mojej dyspozycji 74.5GB! Hulaj dusza. Więc da się to zrobić na FFS jak u mnie i suwaki też działają jak należy. Co ważne nic nie grzebałem i nie zmieniałem w startup-sequence. Na razie jest stabilnie, kopiowanie i kasowanie plików bez problemu tak jak pisałem wcześniej DOpusem 4.16 (wersja 5 jakoś mi nie leży). Jeżeli jednak znów pojawi się problem ze stabilnością amigi wezmę wtedy pod uwagę wcześniejsze wskazówki kolegów z forum odnośnie strony sprzętowej. Na razie dzięki wszystkim za pomocok, racjaOK Amiga jednak jak to przyjaciółka...kapryśnaszeroki uśmiech
[#35] Re: Dziwne zachowanie Amigi 1200

@luzik, post #34

Ale coś tym dziwnego .
OS3.9 ma wbudowaną obsługę dużych dyskow i należy tylko stosowac się do ograniczeń filesystemow
[#36] Re: Dziwne zachowanie Amigi 1200

@luzik, post #34

Znowu dubel.
Trzeba będzie zmienić przeglądarkę

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2020 11:12:05 przez Norbert
[#37] Re: Dziwne zachowanie Amigi 1200

@luzik, post #34

No jednak kontynuuję wątek, ponieważ niektórzy piszą o różnych tematach że "temat był wielokrotnie poruszany, poczytaj". Niestety koledzy, jak to mawiają lekarze każdy przypadek jest indywidualny. Poczytałem,skorzystałem,próbowałem i stwierdzam że to co działa na jednej Amidze nie działa na drugiej. Nic nie ma uniwersalnego. Tak też jest u mnie. System odkąd postawiłem go na DH0: w FSS działa stabilnie i nie stwarza problemu. Problem stwarza partycja DH1: którą postawiłem w PFS3 o wielkości 35GB. Nieocenione wielkie dzięki za pomoc w tej kwestii dla kolegi nostrum666. Obydwaj myśleliśmy że jak na blacie pojawiła się ikonka DH1:unreadable to już koniec drogi. Nic bardziej mylnego - bo jest to jakaś ślepa uliczka z której nie wiem jak wyjść. W żaden sposób nie da się sformatować partycji DH1:. Myszka działa, podświetlają się przyciski wyboru opcji formatowania ale nic się nie dzieje i nie można nic więcej zrobić. Można się zaklikać i nic nie działa. System jest "zamrożony" i pomaga tylko reset. Próbowałem kombinacje z podmianą wersji scsi.device, usuwałem partycje, stawiałem znów pod FFS. Nic z tego. Efekt ten sam. Być może ktoś miał podobny problem, więc prosiłbym o rady.
[#38] Re: Dziwne zachowanie Amigi 1200

@luzik, post #37

Użyj PFSFormat do sformatowania partycji pfs.
Której wers pfs używasz ?
[#39] Re: Dziwne zachowanie Amigi 1200

@luzik, post #37

Formatujesz partycję PFS3 za pomocą szybkiego formatowania, bo tylko takiego można używać?

Używasz najnowszej wersji PFS3aio? W trybie PFS czy PDS?

Czasami pomaga idefix przy problemach z dużymi dyskami, nie wiem tylko, czy nadaje się do współpracy z OS3.9.
[#40] Re: Dziwne zachowanie Amigi 1200

@luzik, post #37

Zainstaluj sobie PFS3AIO, Na całym dysku. Nie ma sensu robić partycji systemowej w FFS bo będzie działać wolniej niż reszta dysku.

I formatuj z cli
C:PFSFormat DEVICE=SD0 NAME=SDCARD1 QUICK FNSIZE=107


albo PFSFormat

W wiki do V2 jest to opisane jak zainstalować PS3AIO szczegółowa, ale to trzeba dostosować do swoich potrzeb.


Można się zaklikać i nic nie działa


Bo Formatem do FFS nie da się sformatować partycji w PFS3AIO rotfl

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2020 15:20:50 przez tWINpIX
[#41] Re: Dziwne zachowanie Amigi 1200

@tWINpIX, post #40

Bo Formatem do FFS nie da się sformatować partycji w PFS3AIO

Da, zaznaczając opcję szybkiego formatowania, wszystkie dyski formatowałem z poziomu WB, nigdy nie używałem pfsformat.
[#42] Re: Dziwne zachowanie Amigi 1200

@tWINpIX, post #40

Da się.
[#43] Re: Dziwne zachowanie Amigi 1200

@nostrum666, post #42

No wszystko się dało i działa. Wielkie dzięki za zajęcie się moim dyskiem,cierpliwość i chęci. Teraz reszta należy do mnie. Nie wypada też nie podziękować wszystkim kolegom z forum za rady i podpowiedziOK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem