[#1] Serwer WWW na gołej A1200
Udało mi się podłączyć A1200 do internetu. Z przeglądania stronek nici, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby je serwować!

Zmontowałem na szybko serwer www w Arexxie i uruchomiłem fenomenalną stronkę dla fanów Amigi i serialu Trailer Park Boys :)

Zapraszam do obczajenia
[#2] Re: Serwer WWW na gołej A1200

@domex, post #1

Super jakiś czas temu też myślałem aby się pobawić serwerem www na klasyku. Widzałem na aminiecie jakieś gotowe implementacje w arexx. Skoro napisałeś samemu serwer może pomyśl aby to połączyć z MUIBase za pomocą Arexxa.

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 21:31:39 przez Sventevith
[#3] Re: Serwer WWW na gołej A1200

@Sventevith, post #2

Trochę ściema, obrazek idzie z innego serwera.
[#4] Re: Serwer WWW na gołej A1200

@Krashan, post #3

Ojtam, ojtam! :)
[#5] Re: Serwer WWW na gołej A1200

@domex, post #4

Kiedyś miałem postawiony apache z php na 040@25 i nawet znosnie działało ale to bylo lata temu (2003 rok).
[#6] Re: Serwer WWW na gołej A1200

@michal_zukowski, post #5

Apache jest dla słabych. Tylko Arexx się liczy. Ewentualnie asembler. ;)
[#7] Re: Serwer WWW na gołej A1200

@domex, post #6

najlepsi koksiarze
działają tylko na asemblerze.
[#8] Re: Serwer WWW na gołej A1200

@domex, post #1

Dzięki za przetestowanie mojego małego eksperymentu. Oto co się wydarzyło wczoraj po uruchomieniu serwera na forum:

1. TermiteTCP zawiesił się raz czy dwa i trzeba było resetować Amigę. Na inny stos niestety trochę brakuje ramu. Może AmiTCP byłoby bardziej stabilne.
2. Sam skrypt serwera blokował się co chwilę z powodu otwartych, ale nie używanych połączeń. Musiałem restartować go co chwilę (zauważyliście?). Dodałem timeout, więc powinno być lepiej.
3. Boty spamowe zainteresowały się momentalnie. Całe szczęście nie mam formularzy ani php, więc w sumie nic takiego się nie stało.

Generalnie fajna zabawa jeśli macie ochotę pobawić się Arexxem. Polecam bibliotekę rxsocket. W archiwum jest dużo przykładowych skryptów i dokumentacja jest niezła.
[#9] Re: Serwer WWW na gołej A1200

@domex, post #1

Na Atari koledze też się udało ,Atari prawie gołe no i ośmiobitoweszeroki uśmiech, ATARI we właściwych rękach to bardzo dobry sprzęt.

https://www.youtube.com/watch?v=ZEPAAbG-_dU&feature=

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2020 16:22:25 przez IRATA4

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2020 16:26:42 przez IRATA4
[#10] Re: Serwer WWW na gołej A1200

@domex, post #1

Kolega Pinokio z grupy Tristesse napisał :
"ok, jest mały progress. Postawiłem docelowo Atari65XE jako serwer, chwilowo maszyna ze stockowym 6502c. Być może w tym tygodniu upgrade do 65c816 i 20MHz, prace trwają. Oczywiście obecna stronka www to proteza i istnieje celem poznawczym, jak ogarnę hardware to zabawimy się w ... www ;). Tymczasem testowo: http://atari130xe.ddns.net"
[#11] Re: Serwer WWW na gołej A1200

@IRATA4, post #10

Wypas! Jesli chodzi o transfery to to Atari przesyła 3x szybciej niż moja Amiga.
[#12] Re: Serwer WWW na gołej A1200

@IRATA4, post #9

W dziale "Amiga" to jest post nie na temat.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem