kategoria: A1200
[#1] hdtoolbox amiga
Witam. Mam chyba jakieś zaćmienie. hdtoolbox nie widzi mi karty cf lub SD. A jak przy instalacji WB3.1 przez opcie HD setup Amiga tworzy partycję Systemową i drugą Work. I normalnie wszystko działa. Dodam tylko że Sd podłączyłem przez konwerter Sd2IDE . I to samo dzieję sie na Rom 3.1 czy na drugiej mojej A1200 z 3.1.4 . Na win aue to samo . Dziękuję z góry za pomoc.
[#2] Re: hdtoolbox amiga

@Kali80, post #1

No to sprawdź jaki DEVICE ma HDToolbox w TOOLTYPE'ach po instalacji systemu. Może 3.1.4 coś tam zmienia... (tak sobie gdybam)
[#3] Re: hdtoolbox amiga

@_arti, post #2

Mam dwie A1200 i na każdej to samo. Czy na 3.1 czy na 3.1.4 . . Przypuszczam że to wina Sd czy CF bo obie na Pc były używane- przegrałem gotowce na winimage.
[#4] Re: hdtoolbox amiga

@Kali80, post #3

Poukładajmy fakty:
- jeśli utworzysz partycję przez Install Disk 3.1, to wszystko jest OK i karta jest widoczna w HDToolbox, po zainstalowaniu systemu, tak?
- jak włożysz tę samą, czystą kartę, to nie widzisz ALE gdzie?
- co się dzieje, jak włożysz czystą kartę i odpalisz HDToolbox z dyskietki Install 3.1?
[#5] Re: hdtoolbox amiga

@_arti, post #4

Jak daje czystą kartę HD tolbox jej nie widzi . W informacjach mam taki wpis SCSI_DEVICE_Name=cyberscsi.device .
[#6] Re: hdtoolbox amiga

@Kali80, post #5

Zmień na scsi.device
[#7] Re: hdtoolbox amiga

@Kali80, post #5

Zmień z cyberscsi.device na scsi.device.
[#8] Re: hdtoolbox amiga

@Kali80, post #5

No mówiłem, że DEVICE zły
[#9] Re: hdtoolbox amiga

@_arti, post #8

To co mam tam zapodac
[#10] Re: hdtoolbox amiga

@Kali80, post #9

ćwierć bez przepitki. Zmień po prostu device na scsi.device. Nazwę zmień z cyberscsi.device na scsi.device

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 13:14:35 przez fazior
[#11] Re: hdtoolbox amiga

@fazior, post #10

A dzięki. Pisałem w pierwszy post że to zaćmienie. A jeszcze jedno pytanie czy mogę zwiększyć lub dodać partycję bez utraty danych. pomysł
[#12] Re: hdtoolbox amiga

@fazior, post #10

Smiga aż miło.

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 13:37:32 przez Kali80
[#13] Re: hdtoolbox amiga

@Kali80, post #12

Zwiększyć istniejącą nie (swoją drogą, ciekawe czy jest to do zrobienia w PFS/SFS...). Dodać nową - tak.


Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 17:15:33 przez _arti
[#14] Re: hdtoolbox amiga

@_arti, post #13

No tak ale jak z poziomu pc np. pod winimage zrobię obraz z gotowca który ma np 8gb na karte Sd 16gb . To jak odzyskać pozostałe 8gb . Chodzi mi o 3.1.4 oczywiście. szeroki uśmiech
[#15] Re: hdtoolbox amiga

@Kali80, post #14

Na PC takie narzędzia są. Na Amidze ja nie spotkałem.
Zawsze możesz zrobić kopię danych na innym dysku, systemową podzielić wedle uznania i skopiować dane z tymczasowego nośnika na systemowy.
Jeśli brak Ci dysków to zrób pod WinUAE z dysku plik HardFileDevice, dysk podziel na Amidze lub WinUAE wedle uznania, a potem skopiuj dane na podzielony na nowo dysk.

Tu już trochę improwizuję.
Teoretycznie można partycję na Amidze powiększyć (co pewnie skasuje drzewo plików i katalogów), a dane potem odzyskać np. DiskSalvem lub QuarterBackToolsem. Sam tego nie robiłem ale może komuś się udało. Pewnie nie każdy filesystem się do tego nadaje i jest bardziej pracochłonne i ryzykowne niż kopiowanie.
[#16] Re: hdtoolbox amiga

@Rafał A-3000, post #15

W ffs Disksalv odzyskiwał dane na powiększonej partycji bez problemu. Robiłem tak w latach 90:).
[#17] Re: hdtoolbox amiga

@Kali80, post #14

Olać gotowca; przygotować partycje jakie się chce/potrzebuje i skopiować dane z gotowca?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem