kategoria: Sprzęt
[#1] Tabor i koronawirus?
Blog Trevora:


While COVID-19 poses a threat to world health it has also had a major affect on international business which, according to a recent CNBC report could impact 5 million companies worldwide that rely on the output from Chinese factories and other businesses in the affected areas.



Even A-EON Technology and AmigaKit have been affected with the supply of electronic components and circuit boards drying up. Matthew Leaman informed me that, due to factory shutdowns, several of his new classic Amiga hardware products have not been shipped or are now greatly behind schedule. A-EON Technology's A1222 early Adopter development and release schedule has similarly been affected and Matthew thinks the delays could push production into the third quarter of this year.


No to pięknie
[#2] Re: Tabor i koronawirus?

@David, post #1

Ta, Jens ze swoimi ACA też czeka na płyty z Chin, globalna wioska kurde bol
[#3] Re: Tabor i koronawirus?

@David, post #1

Może to nam wyjść tylko na zdrowie.
[#4] Re: Tabor i koronawirus?

@David, post #1

HAHAHAHHA
stopa
[#5] Re: Tabor i koronawirus?

@marianoamigo, post #2

do aca 60?
[#6] Re: Tabor i koronawirus?

@Dorian3d, post #5

Dokładnie:

link
[#7] Re: Tabor i koronawirus?

@David, post #1

jprd, wyrazy współczucia
[#8] Re: Tabor i koronawirus?

@michal_zukowski, post #7

Dziękuję.
[#9] Re: Tabor i koronawirus?

@David, post #8

Kolejny rok obsuwy jest niczym w stosunku do amigowej wieczności...
[#10] Re: Tabor i koronawirus?

@gerul, post #9

Nie tylko Tabor ale i większość rzeczy które zamawiałem jest już 30-100% droższa albo w ogóle niedostępna. Nie wspominając o rzeczach, które miały zostać wysłane a w ogóle do tego nie doszło.
[#11] Re: Tabor i koronawirus?

@pong777, post #10

Wow!

Współczuję tym bardziej wszelakim dystrybutorom i resellerom, bo wtedy trzeba własną kasę założyć/zamrozić...

Jedna sztuka sprzętu -- to nie ból...
[#12] Re: Tabor i koronawirus?

@gerul, post #9

Tylko czym innym jest czekać po zapowiedzi, a czym innym czekanie po przedpłacie.
A wszystkie sztuki w przedpłatach się wyprzedały...
[#13] Re: Tabor i koronawirus?

@David, post #1

Tak to bywa jak się najpierw zbiera zamówienia, a dopiero potem kompletuje sprzęt!
[#14] Re: Tabor i koronawirus?

@vojo, post #12

W sumie trafna uwaga.

Powinni coś dorzucić bonusowo.

Ja jak bym wiedział, że Tabor przybędzie nie w kwietniu a lipcu (lub później), nie sprzedawałbym V4SA. "Zmiana warunków umowy".



Skończy się tym, że Vampira odkupię (nie będę przecież biedował bez sprzętu pół roku ponad!!).
[#15] Re: Tabor i koronawirus?

@David, post #14

WinUAE sobie zainstaluj tam spokojnie możesz poklikać w ikonki z 4.1 i nauczyć się obsługi Amigi.

Co później może skutkować tylko w pozytywach ok, racjaok, racjapomysł

I od razu może jakiś artykuł mógłbyś napisać jak z H/W przejść na Emupomysłok, racjaok, racja

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 11:50:38 przez tWINpIX
[#16] Re: Tabor i koronawirus?

@tWINpIX, post #15

Chyba z hardware emu na software emu :P
[#17] Re: Tabor i koronawirus?

@RokiS, post #16

złośliwce Wy niedobre!!! splat
[#18] Re: Tabor i koronawirus?

@David, post #1

Tabor powinien być dla Ciebie w tej chwili najmniejszym zmartwieniem. Żyjemy w globalnej wiosce, a łańcuchy dostaw zaczynają się już teraz załamywać. Odwoływane są pierwsze konferencje, targi, itp. Gdy gruchanie info o pierwszym potwierdzonym przypadku infekcji w kraju, będzie gorzej niż promocji na klapki w Lidlu...
[#19] Re: Tabor i koronawirus?
Parę tygodni temu była pierwsza fala paniki, faktycznie brakło. Potem się pojawiły w hurcie ponownie (mili panowie proponujący w mailu zakup pudełka 50 sztuk po 99 PLN netto musieli mieć się z pyszna), teraz to nawet nie wiem (mam dwa dni urlopu), ale zakładam że media zrobiły swoje. Jak tak dalej pójdzie to nawet antysmogówki po dwadzieścia parę zł sprzedadzą się na pniu

Najlepsze jest to, że większość maseczek jednorazowych jest produkowana... No, zgadliście gdzie?

Na szczęście kryzys nie trafił jeszcze starych strucli, na których działa MorphOS. Chyba, że ktoś lubił loterię i kupował sobie zapasową baterię do PowerBooka w Państwie Środka. Ale Tabor chyba faktycznie ma pecha. A jak wznowią dostawy to się okaże, że kolejny komponent z płyty głównej przestał być produkowany i konieczne jest drugie już przeprojektowanie PCB.
[#20] Re: Tabor i koronawirus?

@tWINpIX, post #15

WinUAE sobie zainstaluj


Nie używam.

tam spokojnie możesz poklikać w ikonki z 4.1


Klikałem, ale głównie do zabawy.

Miałem OS4.1 FE oraz AmigaForever, jak wyszła obsługa PPC w WinUAE.

i nauczyć się obsługi Amigi.


Zmartwię Cię. Miałem już A500+, między 1991 a 1995 r.


Co później może skutkować tylko w pozytywach


Mam to gdzieś.


I od razu może jakiś artykuł mógłbyś napisać jak z H/W przejść na Emu


Może Ty coś napisz? Chętnie poczytam - a może i nawet się odniosę do tego, jak znajdę czas.

Napisałeś coś kiedyś? Ktoś to czytał? A może nawet - cytował?

Pochwal się proszę.

złośliwce Wy niedobre!!!


Bardziej to dla mnie pod hasłem "prymityw" jest.

Złośliwości powinny być przynajmniej inteligentne, tutaj tego nie widzę jakoś.
[#21] Re: Tabor i koronawirus?

@recedent, post #19

A jak wznowią dostawy to się okaże, że kolejny komponent z płyty głównej przestał być produkowany i konieczne jest drugie już przeprojektowanie PCB.


Tego nie przewidziałem...

Także maseczki z Chin 'niby' powinny być OK, czyli w sumie graty/elektronika też.


Podobno wirus żyje na gładkich powierzchniach do 9 dni, więc z AliExpress powinien być luz... Podobno... Podobno (w styczniu) inkubacja miała trwać do 14 dni, w lutym okazało się jednak, że do 24...

Ręce trzeba myć


Takjest! O tym nie powinno się nawet przypominać, to takie faux pax trochę

Całą książkę można pobrać na chomikuj, wspomniany fragment znajduje się na stronie 366.


Takich rzeczy nie wolno pisać na PPA!! Ochrona! Ochrona!

BTW też na rzeczy jest film Wachowskich "V jak Vendetta" (na podstawie komiksu zresztą).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem