kategorie: A1200, A500
[#1] Amiga HipHop Zajawka
Nigdy nie byłem hiphopowy i nic a nic mnie to nie kręciło, tym niemniej dzisiaj wpadł mi w oko taki artykuł zajawkowy a tam na zdjęciu ciężko pracuje nasza przyjaciółka :>
Zajawka Śląski HipHop
[#2] Re: Amiga HipHop Zajawka

@mikecios, post #1

A500 rządzi OK
[#3] Re: Amiga HipHop Zajawka

@mikecios, post #1

Aaa, ja już dawno wiedziałem że Kaliber 44 używał Amigi. W filmie co prawda pokazali PC, ale to chyba nie było istotne dla fabuły filmu. To nie były dzieci z bogatych domów, więc Amigi królowały. Ja akurat nie przepadam za hip-hop'em, ale ten Kaliber 44 i płytę Magia i Miecz to akurat mogę posłuchać bo jest mega klimatyczny ( mówią na to psychodeliczny rap czy jakoś tak - można się nieźle wczuć na słuchawkach ). Polecam Psychodela, naprawdę jest mega klimat. Oni tworzyli te utwory będąc najaranymi dlatego taki klimat jak z horroru.

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 19:11:23 przez AmmigaCDTV
[#4] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga HipHop Zajawka
[#5] Re: Amiga HipHop Zajawka

@mikecios, post #1

A tak swoją drogą, to ciekawe, czy gdzieś są jeszcze te kawałki nagrane w oryginale w Pro Trackerze. To by było coś. Wiadomo, jakość będzie dużo gorsza niż studyjnego kawałka, ale chciałbym tego posłuchać.
[#6] Re: Amiga HipHop Zajawka

@AmmigaCDTV, post #3

Jesli chodzi ci o film "Jestes Bogiem" to tam pokazali PC bo to bylo duzo pozniej.
Jak juz Kalibra 44 praktycznie nie bylo i weszla Paktofonika.
Co do Amigi to Abradab w jednym zwywiadow wprost powiedzial ze material na pierwsza plyte
byl na niej tworzony ale i tak koncowy material zlozyli na innym sprzecie.

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 20:13:45 przez Phibrizzo
[#7] Re: Amiga HipHop Zajawka

@Phibrizzo, post #6

No tak, to samo napisałem powyżej odnośnie materiału studyjnego, dlatego chciałbym posłuchać tego pierwowzoru zrobionego na Amidze.
[#8] Re: Amiga HipHop Zajawka

@AmmigaCDTV, post #7

Ale o Amidze wciąż pamiętają co można usłyszeć w tym kawałku link
[#9] Re: Amiga HipHop Zajawka

@TomK, post #8

Rzeczywiście, dobre znalezisko OK
[#10] Re: Amiga HipHop Zajawka

@AmmigaCDTV, post #9

"Robię klik i nagrywam MC, nie ta liga
PC, nie Amiga zje cię, nie kanibal
Choć tonę w rymach, pływam, mów na mnie ryba"
[#11] Re: Amiga HipHop Zajawka

@Hubez, post #10

zawsze zastanawiałem się nad przekazem tych słów. Tzn. czy one w ogóle jakikolwiek przekaz niosą, czy są to tylko posklejane bezsensownie rymujące się wyrazy. Obstawiałbym to drugie, bo przyjrzyjmy się:

Robię klik i nagrywam MC, nie ta liga
PC, nie Amiga zje cię, nie kanibal


czy "nie ta liga" odnosi się do gościa nagrywającego MC, czy do PC? Brak przecinka wskazywałby na PC, ale w tym świetle zastanawia mnie z kolei, czym tak jarają się Amigowcy, skoro dalej jest "nie Amiga zje cię", czytaj: Amiga to nic szczególnego. No chyba że te słowa spisywał jakiś gimb, który ma generalnie problem z interpunkcją i uznał, że przecinki stawia się tam, gdzie zmienia się wysokość tonu, a reszta bezmyślnie robi kopiuj-wklej.
chętnie poznam właściwą interpretację, jeśli ktokolwiek ją zna.
[#12] Re: Amiga HipHop Zajawka

@snajper, post #11

Interpretować można różnie. Może napisz do autora tekstu i się dopytaj co konkretnie miał na myśli hihi.
[#13] Re: Amiga HipHop Zajawka

@snajper, post #11

Tak mi to pasuje:

Robię klik i nagrywam,
MC nie ta liga,
PC nie Amiga,
zje cię nie kanibal

:D
[#14] Re: Amiga HipHop Zajawka

@Arturo, post #13

Teraz ma większy sens.
[#15] Re: Amiga HipHop Zajawka

@Phibrizzo, post #6

Jesli chodzi ci o film "Jestes Bogiem" to tam pokazali PC bo to bylo duzo pozniej.
Jak juz Kalibra 44 praktycznie nie bylo i weszla Paktofonika.


Niedawno oglądałem kawałek wywiadu z K. Kozakiem i akurat tutaj opisał jak to wyglądało z jego strony. Wprawdzie wspomina coś o 'jakimś Atari' ale przypuszczam, że on może nie odróżniać modeli komputerów, więc możliwe, że jednak chodziło o Amigę. A może nie. Nie wiem. W każdym razie material z komputera walcowali w studio i dogrywali wokale.

https://youtu.be/7TpTUukpHfI?t=159
[#16] Re: Amiga HipHop Zajawka

@snajper, post #11

My już chyba za starzy jesteśmy żeby to zrozumieć i raczej w większości nie obracamy się w takim a nie innym środowisku, i na domiar złego nie palimy trawy, więc może dla nas te teksty nic nie znaczą, ale dla innej grupy docelowej jest sens w tych słowach. Gdyby rzeczywiście nie było sensu, to nikt by tego nie rozumiał i nikt by tego nie słuchał. A jednak są osoby które nawet kupują utwory tych wykonawców i jeżdżą na ich koncerty. Także to, że dla nas coś jest bez sensu niekoniecznie musi być bez sensu dla ludzi młodszych.

Ja jestem pełen uznania, że chłopacy z Kalibra zrobili takie kawałki z pierwszej płyty na Amidze. Przecież tam były tylko 4 kanały, nie wiem jak oni to upchali na tyle dobrze, żeby zainteresować przyszłego wydawcę.
[#17] Re: Amiga HipHop Zajawka

@AmmigaCDTV, post #16

Te 4 kanały dla hip hopu, rapu to nie problem. Nawet w dzisiejszych czasach.
[#18] Re: Amiga HipHop Zajawka

@amikoksu, post #17

Ale mi chodzi o te konkretne utwory Kalibra. Jak dla mnie, a nie jestem ekspertem, to są dosyć rozbudowane. No chyba że wszystko to sample pobrane skądś i po prostu puszczane w odpowiedniej kolejności.
[#19] Re: Amiga HipHop Zajawka

@mikecios, post #1

Paktofonika wielokrotnie podkreślała to w swoich wywiadach że używali Amig. Z resztą tu jest przykład w kawałku Grubsona (ze śląskiej ekipy właśnie)
https://youtu.be/Ggq8stb6lDE?t=120
[#20] Re: Amiga HipHop Zajawka

@AmmigaCDTV, post #16

heheh mow za siebie :)
to moja strona - https://nakoz.org

a zawodowo ostatnio produkowalem album klienta, gdzie sprawdzajac poprawnosc audio uslyszalem wiele motywow z amigowych modulow w podkladach, dopytalem i oczywiscie byly robione na Amidze (ale dawno dawno temu)
[#21] Re: Amiga HipHop Zajawka

@juen, post #20

W najnowszej ksiezce Rahim Ludzie z tylnego siedzenia wydanej w styczniu 2021 w rozdziale drugim Rahim bez ogrodek opowiada o swojej Amidze 1200 podkaczonej do TV o samplowaniu i AmosProffesional.
Opowiada jak jezdzil z dyskietkami do Magika i na Amidze odsluchiwali swoje kawalki na trackerze
Milo ze nie ucieka i mowi dzieki jakiemu komputerowi sie to zaczelo
[#22] Re: Amiga HipHop Zajawka

@HOŁDYS, post #21

Chodziłem z DJ-Feel-X do liceum. Sebastian kiedyś przytachał Amigę do szkoły i na przerwach słuchaliśmy jego beatów na protrackerze. Chyba wtedy jeszcze był ze Wzgórzem.
[#23] Re: Amiga HipHop Zajawka

@ppill, post #22

Zbyszek ale jak z toba pilem wodke to ty mowiles ze jestes z kielc
[#24] Re: Amiga HipHop Zajawka

@HOŁDYS, post #23

Bo jestem i to było w Kielcach :)
[#25] Re: Amiga HipHop Zajawka

@mikecios, post #1

Przecież to Kaliber 44. Zresztą często w wywiadach powtarzali, że zrobili pierwszą płytę przy pomocy Amigi.
[#26] Re: Amiga HipHop Zajawka

@TomK, post #8

No, dokładnieOK
[#27] Re: Amiga HipHop Zajawka

@AmmigaCDTV, post #16

Jestem chłopakiem po 40-tce, jak większość z Was. Ale to nie to nie wszystko, Paktofonika, obecnie Pokahontaz, Kaliber 44, OSTR, Peja, Donguralesko i inni im podobni, to też ziomki po 40-tce. Ja akurat słucham rapu i w zasadzie słucham tylko tych że panów (i im podobnych), bo to są ludzie z naszego pokolenia, pamiętający takie komputery jak Amiga i reprezentują oldschool. OSTR w swoich klipach, też nawiązywał do Amig. Obecnie nowe trendy w hiphopie, tzw. newschool, gdzie jest wypełniony dużą ilością elektroniki do tego stopnia, że nawet kwestie rymowane, a w zasadzie śpiewane (współcześni młodzi raperzy przestali rymować tylko zaczęli śpiewać) są syntetyzowane i brzmią, że tak powiem "cyborgowo" (?), są akurat dla mnie ciężkie do przełknięcia. I cieszę się że raperzy z naszych czasów są nadal aktywni i nadal tworzą.
No cóż ale nasi rodzice też tak mieli, kiedy zachwalali Beatlesów krzywiąc się na punkrocka czy właśnie hip-hop.

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2021 22:05:05 przez don_rafito
[#28] Re: Amiga HipHop Zajawka

@don_rafito, post #27

Ja nigdy nie lubilem ani rapu ani hiphopu ...uwazalem to za czarny belkot nasladowany przez polakow....teraz sobie poslucham czasem tego co ty bo texty do mnie trafiaja ..pokahontaz nie ma targetu gimbazy ..ale szczerze to wole sobie Freddka z Queenu posluchac niz hiphopu
[#29] Re: Amiga HipHop Zajawka

@HOŁDYS, post #28

Jeden woli żyto drugi piwo (jak rapował Kaliber 44).
Tak między dżentelmenami, o gustach się nie dyskutuje

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2021 02:14:05 przez don_rafito
[#30] Re: Amiga HipHop Zajawka

@don_rafito, post #29

W najnowszej ksiezce Rahim Ludzie z tylnego siedzenia wydanej w styczniu 2021 w rozdziale drugim Rahim bez ogrodek opowiada o swojej Amidze 1200 podkaczonej do TV o samplowaniu i AmosProffesional.
Opowiada jak jezdzil z dyskietkami do Magika i na Amidze odsluchiwali swoje kawalki na trackerze.
Milo ze nie ucieka i mowi dzieki komu sie to zaczelo...

W dokumencie Molesta Ewenement Wlodi mowi o poczatkach i ze jeden kuzyn mial sampler 8 bitowy i komputer z 4 kanalami musycznymi ( w tym momencie pokazuje kostke z napisem Elsat Amiga)

Czyli poczatki calego polskiego hiphopu w Polsce narodzil sie dzieki Amidze
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem