kategorie: A1200, Prometeusz
[#1] Poszukuję programu...
Witam. Poszukuję dwóch programów, najlepiej aby oba działały z poziomu CLI, aby można było użyć je w skrypcie.

1. Program, który wyślę do Intuition (IPrefs) komunikat, aby ponownie odczytał plik WBPattern.prefs i wczytał ustawione w nim tapety.

2. Program do konwersji obrazków np. z formatu PNG do IFF ILBM, oraz aby miał funkcje skalowania i crop.

Bede wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2020 17:26:09 przez Ponki1986

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2020 17:27:05 przez Ponki1986
[#2] Re: Poszukuję programu...

@Ponki1986, post #1

1. Po prostu WBPattern i w CLI parametr USE lub SAVE.
Jest tam jeszcze więcej parametrów. Sprawdź co Ci się jeszcze przyda.
[#3] Re: Poszukuję programu...

@Ponki1986, post #1

1. IPrefs ma notyfikację plików w ENV: więc sam rozpozna, gdy plik się zmieni.
2. png2ilbm, ma skalowanie, ale bez cropa.
[#4] Re: Poszukuję programu...

@cholok, post #3

Za pomocą DOpusa skasowałem ENV:Sys/WBPattern.prefs, ale nic się nie stało. Powinienem go zastąpić innym?
[#5] Re: Poszukuję programu...

@Ponki1986, post #4

Dokładnie.
[#6] Re: Poszukuję programu...

@cholok, post #5

Ok. Dzięki. A teraz jeszcze program, który z poziomu CLI przeskakuje obrazek i dodatkowo ma funkcję Crop. Bo konwerter już znalazłem na aminecie.
[#7] Re: Poszukuję programu...

@Ponki1986, post #6

Chyba znalazłem, to czego potrzebowałem. Gdyby ktoś również chciał z niego skorzystać, to podaje link

http://m68k.aminet.net/package/gfx/conv/gfxcon

Pozdrawiam.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem