kategoria: A1200
[#1] Farba do obudowy A 1200
Wybielanie nic nie dało. Górna obudowa a1200 na ciemne smugi (efekt czyszczenia rozpuszczalnikiem przez poprzedniego właściciela) i jest to uraz głębszy:).
Czy moglibyście polecić jaką farbę w sprayu która nie wpłynie negatywnie na plastik?
Pozdrawiam.
[wyróżniony] [#2] Re: Farba do obudowy A 1200

@Bociek78, post #1

Ja przymierzam się opcji podkład + lakier + bezbarwny.
[#3] Re: Farba do obudowy A 1200

@panti1801, post #2

Jest filmik na yt gdzie MGR maluje monitor bezpośrednio lakierem w sprayu. Niestety nie wiem jaki to rodzaj farby.
[#4] Re: Farba do obudowy A 1200

@Bociek78, post #3

Ja swoją obudowe po uprzednim dokładnym odłuszczeniu pomalowełem lakierem samochodowym w sprayu. Trzyma juz 3 lata i nic nie odłazi.
[#5] Re: Farba do obudowy A 1200

@viger, post #4

Obawiam się o to ze może reagować z plastikiem.
[#6] Re: Farba do obudowy A 1200

@Bociek78, post #5

Z doświadczenia wiem, że rozpuszczalnik (a przynajmniej benzyna ekstrakcyjna, bo rozpuszczalnik teoretycznie może jeszcze oprócz benzyny zawierać jakieś domieszki) nie wejdzie Ci w reakcję z plastikiem obudowy. Taką benzyną usunąłem wiele smug i przebarwień z obudów moich amig. Inni koledzy próbowali też nafty (WD-40) i ponoć też git, ale ja nie próbowałem, więc nie wiem.

Jak ognia unikaj natomiast acetonu, czy opartego na nim zmywacza do paznokci. Rozpuszcza plastik, zostawiając trwałe smugi. Ognia też unikaj, zwłaszcza przy benzynie...
[#7] Re: Farba do obudowy A 1200

@Bociek78, post #1

Odtłuścić obudowę potem lekko zmatowić i umyć. Nałożyć podkład do plastiku pod farbę akrylową w sprayu i nałożyć parę warstw farby w pzreciągu paru dni. Na koniec nałożyć zabezpieczenie transparentne na farbe by zapobiec wycieraniu. Na moim profilu w graffiti efekt malowania tym sposobem.

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 14:49:29 przez Stoopi
[#8] Re: Farba do obudowy A 1200

@Stoopi, post #7

Fajny kolor Ci wyszedł. Masz może gdzieś puszkę żeby pokazać co to?
[#9] Re: Farba do obudowy A 1200

@panti1801, post #8

Dzięki za dobre słowo. szeroki uśmiech Używam tej firmy.
[#10] Re: Farba do obudowy A 1200

@Stoopi, post #9

Taa, ta kawowa 600-ka z kremowymi klawiszami, obłędna. Normalnie wuzetka do schrupania. Jednak jako purysta psychiatrycznie bym nie zniósł, jakby mi "któraś" rysę na niej zrobiła, co przy malowanej obudowie jest chyba nieuniknione. No chyba, że tylko do paczeniaOK.
[#11] Re: Farba do obudowy A 1200

@Michciu, post #10

A600 Stoopiego to obiekt moich westchnień.
[#12] Re: Farba do obudowy A 1200

@Bociek78, post #1

żle wybielasz farba to głupota
tak wybieliłem Panel
[#13] Re: Farba do obudowy A 1200

@Dorian3d, post #12

Ciemnych smug po acetonie nie wybielisz. Myślałem jeszcze nad papierem ściernym wysokiej gradacji, ale naruszylo by to bryłę obudowy.
[#14] Re: Farba do obudowy A 1200

@Michciu, post #10

Akurat ta 600 siedzi sobie wygodnie na półce pomiędzy książkami o retro tematyce, ale Commodorek 64 podobnie zrobione jeżdzi ze mną na spotkania retro i wystawy. Widać na nim ząb czasu, ale jakiś rysek po których miałbym myśli samobójcze to niema.
[wyróżniony] [#15] Re: Farba do obudowy A 1200

@Bociek78, post #1

Każdy najzwyklejszy spray akrylowy da radę.
Wcześniej oczywiście odtłuścić (kąpiel w płynie do naczyń z ciepłą wodą) i wysuszyć. Nigdy nie matowiłem. Podkład nie jest konieczny. Malować co 20 minut wieloma cienkimi warstwami (by uniknąć zacieków) z sensownej odległości (nie za blisko). Poczekać aż wyschnie (np. przez noc), po czym powtórzyć proces ze sprayem bezbarwnym (dla ochrony). IMO najfajniejszy efekt daje matowa baza + glossy transparent. Sposobem tym potraktowałem już tuzin komputerów i konsol i trzyma się super przez lata.

Jest jeszcze dedykowany spray modelarski do plastiku, marki Humbrol. Jest drogi, ale nie do zdarcia - mam jednego gameboya machniętego tą farbą, jest pancerny 😉
[#16] Re: Farba do obudowy A 1200

@Dorian3d, post #12

Pięknie wyszło, ale żółtaczka wróci
[#17] Re: Farba do obudowy A 1200

@_Skiba, post #16

To już 2 lata i nie wraca.
Ja to 3 razy pod rząd wybielałem
( recepture mam od Michael Jackson ) OK







Ostatnia aktualizacja: 25.04.2020 09:04:34 przez Dorian3d
[#18] Re: Farba do obudowy A 1200

@AceMan, post #15

Wielkie dzięki. Czy ta druga warstwa (spray bezbarwny ) jest konieczna? Myślałem ze w przypadku a1200 biały mat x2 starczy.
[#19] Re: Farba do obudowy A 1200

@Bociek78, post #1

Ja bym spróbował tego:
LINK
Pracuję w fabryce okien i używamy go czasami w celu renowacji. Nie wymaga podkładu i jest szlifowalny.
[#20] Re: Farba do obudowy A 1200

@Bociek78, post #18

Konieczny. Bo inaczej będziesz miał brudu na farbie od groma, i w dodatku nie do usunięcia.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem