kategoria: A1200
[#1] Nie otwierają się okna w Workbench
Witam. Postawiłem sobie "świeży" workbench 3.1 na A1200 32 MB RAM+2 fast
Zainstalowałem VisualPrefs, ustawiłem motyw, dodałem commodity TaskBar 6.2, WindowDaemon i IconifyGadget i wszystko śmigało. Przed chwilą ustawiłem tapetę na wcześniej przygotowaną przeze mnie w formacie GIF w GIMPie z paletą kolorów pobraną z tego posta. No i wszystko pięknie, zrobiłem restart i teraz po kliknięciu na ikonkę partycji na blacie nie otwiera się nic, cały czas kursor oczekiwania. Myszką normalnie mogę poruszać i używać taskbara i menu kontekstowego. Jakieś pomysły?
Dodam, że kiedy już pojawi się ikonka oczekiwania, górna belka pokazuje następujące informacje:
1495888 pamięci graficznej, 32380160 pozostałęj

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2020 15:31:05 przez lincoln06

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2020 15:33:06 przez lincoln06

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2020 15:37:02 przez lincoln06
[#2] Re: Nie otwierają się okna w Workbench

@lincoln06, post #1

wyłączaj po kolei w s-s różne rzeczy i oblookaj po czym zaczęło dzialać.
[#3] Re: Nie otwierają się okna w Workbench

@michal_zukowski, post #2

Jest!
Już wcześniej próbowałem tego sposobu, ale musiałem to każdorazowo robić przez dyskietkę WB3.1 Boot, bo nawet Redit nie działał :-/
Wyłączyłem linijkę C:PatchWB i gra
Teraz tylko pytanie, czy PatchWB nie jest do czegoś przydatny no i czy jest na to jakiś fix?
[#4] Re: Nie otwierają się okna w Workbench

@lincoln06, post #3

Już wcześniej próbowałem tego sposobu, ale musiałem to każdorazowo robić przez dyskietkę WB3.1 Boot, bo nawet Redit nie działał :-/

Zawsze w takiej sytuacji możesz uruchomić system bez startup-sequence przytrzymując oba klawisze myszy podczas uruchamiania komputera.

Wtedy można skorzystać ze standardowego EDa.

Co do C:PatchWB to instaluje go VisualPrefs.

Tego typu zachowanie może wynikać z tzw. "gryzienia się" łatek ze sobą.
[#5] Re: Nie otwierają się okna w Workbench

@Hexmage960, post #4

O EDzie nie pomyślałem szeroki uśmiech. Ale problem wystąpił u mnie już wcześniej, korzystałem z łatek normalnie, crash wystąpił po długim czasie używania i zrobiłem świeżą instalację, po czym problem się powtórzył. Znalazłem na Aminecie coś takiego. Z opisu wynika, że PatchWB w wersji 1.0 może nie działać prawidłowo.
[#6] Re: Nie otwierają się okna w Workbench

@lincoln06, post #1

usun tapete.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem