kategorie: A1200, Prometeusz
[#1] Program selector Nico Francoisa
Czym można edytować konfigurację menu programu "Program Selector"? Chodzi mi o edycję pliku selector.programs. Gdy próbuję edytować programem Filemaster to otwiera mi się w jakimś dziwnym trybie binarnym i edycja jest bardzo utrudniona. A jak chcę otworzyć np. w programie DirWork to klikam na Edit i nic się nie dzieje. Zapomniałem jak się ustawia programy w tym programie.

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2020 09:52:47 przez seng164
[#2] Re: Program selector Nico Francoisa

@seng164, post #1

To zwykły plik tekstowy. Otwórz go w dowolnym edytorze tekstu.

Jeżeli chcesz edytować go w DirWorku, to, zgodnie z dokumentacją, musisz wrzucić plik edytora pod nazwą "E" do katalogu C: (albo innego, do którego istnieje tzw. ścieżka), albo samodzielnie skonfigurować program (za pomocą DWEdit), by korzystał z wybranego przez Ciebie edytora.

W skrócie jak wykonasz polecenie (wiersz poleceń lub "Execute Command" z Workbencha):

copy C:Ed C:E

To DirWork będzie potrafił edytować przy pomocy Edit. Bądź ostrożny by nie nadpisać plików w C:. Możesz też użyć innego katalogu, który jest widoczny przez "Path".

Albo jeszcze lepiej zrób dowiązanie:

makelink from C:E to C:Ed

Wtedy nie będziesz musiał się martwić o nadpisanie jakiegoś pliku.

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2020 10:16:26 przez Hexmage960
[#3] Re: Program selector Nico Francoisa

@Hexmage960, post #2

Dzięki za odpowiedź, a jaki byłby najlepszy (w sensie najprostszy/najwygodniejszy) edytor tekstu?

Wydaje mi się, że konfig menu wyboru programów w programie Program Selector robiło się jakiś łatwiejszy sposób, z z samego programu Program Selector. Czy mi się tylko wydaje?

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2020 10:29:59 przez seng164
[#4] Re: Program selector Nico Francoisa

@seng164, post #3

Jest systemowy Ed.

Edytujesz plik wpisując Ed <nazwa-pliku>, np. Ed selector.programs.

Ed jest w miarę wygodny do edycji mniejszych plików, tylko trzeba znać jego polecenia.

W tym edytorze do trybu poleceń wchodzisz klawiszem ESC. Pojawi się gwiazdka i kursor u dołu okienka. Wtedy za pomocą klawiszy X i Enter zapiszesz plik i wyjdziesz z programu, Q i Enter wyjdziesz z programu bez zapisywania.

Ja używam CygnusEda, ale on jest komercyjny. Kilka dobrych edytorów znajdziesz na Aminecie lub w przeróżnych zbiorach jak np. dyskietki Freda Fisha.

Wydaje mi się, że konfig menu wyboru programów w programie Program Selector robiło się jakiś łatwiejszy sposób, z z samego programu Program Selector. Czy mi się tylko wydaje?

Tego nie wiem. Sam nigdy nie używałem tego programu, przeczytaj dokumentację z nim załączoną.

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2020 10:36:17 przez Hexmage960
[#5] Re: Program selector Nico Francoisa

@seng164, post #3

Pobierz redit, prosty i fajny edytorek, chyba jest na aminecie

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2020 10:41:42 przez QUAD
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem