kategorie: A1200, Programy, Sprzęt
[#1] Problem z DNS
Witam. Zakupiłem kartę PCMCIA WiFi Agere Systems, klon Orinoco Gold. Zainstalowałem Prism2v2 z Aminetu i ustawiłem router na szyfrowanie WPA TKIP+AES - samego TKIP nie mogę ustawić:

Pomimo tego, że ustawienia sieci musiałem na Ami wklepać ręcznie, Miami łączy się z Internetem. Jednakże po wejściu na Aminet i kliknięciu odnośnika do pobrania dowolnej paczki wyskakuje komunikat:

Moje ustawienia DNS a Miami:

pierwsze 2 - od Google, następne 2 - od dostawcy internetu i ostatnie to darmowe serwery DNS Cisco
Próbowałem wpisać wiele DNS-ów, ale problem cały czas występuje.
Dodam, że na routerze mam włączone filtrowanie adresów MAC, dodałem wyjątek dla karty WiFi, no i pomimo, że się łączy, to router nie widzi jej na liście połączonych klientów.
Ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie?
[#2] Re: Problem z DNS

@lincoln06, post #1

A ping na adresy DNS idzie? próbowałeś zostawić tylko 2 DNS (np 1.1.1.1 i IP ROUTERA)?
[#3] Re: Problem z DNS

@MariuszK, post #2

Zostawiłem 8.8.8.8 i adres routera i dalej to samo...
MiamiPing pokazuje, że wszystkie wysłane pakiety zostały utracone
[#4] Re: Problem z DNS

@lincoln06, post #3

W takim razie "Miami nie łaczy się z internetem". rozumiem ze ping na ip routera też nie działa? jeżeli tak to... coś masz nie tak z samym połączeniem WIFI, może złe hasło... może zła nazwa sieci... (co w sumie by wskazywało, że router nie widzi podłączonej karty sieciowej).
[#5] Re: Problem z DNS

@lincoln06, post #1

Ta karta niestety działa tylko z samym TKIP. Nigdy nie udało mi się połączyć z siecią, jeśli było aktywne TKIP+AES - samo TKIP było ok.

Szukaj karty, która obsłuży WPA2/AES.
[#6] Re: Problem z DNS

@MariuszK, post #4

W każdym razie strony główne Aminet i WHDLoad ładują się poprawnie. Czy problem może mieć związek z tym, że nie mam możliwości ustawić samego TKIP?
[#7] Re: Problem z DNS

@lincoln06, post #3

Włącz dla testów polaczenie bez szyfrowania i sprawdź działanie DNS

ps.
A nie masz przypadkiem stron Aminetu i whdload w cache przeglądarki ?

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 12:12:55 przez Norbert
[#8] Re: Problem z DNS

@lincoln06, post #6

A jakakolwiek inna strona (ppa.pl)? Nie wiem jak Ci się one ładują skoro fizycznie nie ma połączenia. Może gdzieś w cache przeglądarki zostały.
[#9] Re: Problem z DNS

@MariuszK, post #8

Całkiem możliwe, że siedzi w Cache, spróbuję zrobić na telefonie punkt dostępu i zobaczę, co się dzieje
[#10] Re: Problem z DNS

@Norbert, post #7

Bez szyfrowania działa ok. Istnieje możliwość przeflashowania tej karty, żeby obsłużyła WPA2/AES? Co byłoby potrzebne?
[#11] Re: Problem z DNS

@lincoln06, post #10

Niestety nie da się tej karty przeflaszować.
Ze starszymi sterownikami Prism2 ver. 1.7 działa tylko WEP.

Z nowymi sterownikami Prism2v2 ver. 2.7 działa tylko WPA/TKIP z tą kartą.

Musisz znaleźć kartę, która da się przeflaszować np. Netgear MA401 lub Linksys WPC11, lub każdą inną opartą na chip-ie Prism 2/2.5/3 i potem ją przeflaszować.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem