kategorie: A1200, Karty CF
[#1] CF na PCMCIA
Witam !

W końcu po latach uruchomiłem sobie kartę CF 4GB pod PCMCIA. Wszzystko niby działa jak trzeba ale...

1) dlaczego CF0 nie jest widoczne w MOUNTLIST ? za każdym razem muszę uruchamiać mount cd0 z katalogu plików do karty i dopiero wtedy widzi kartę. Nie mogę tego wpisać w startup bo wyskakuje błąd. Wszystkie pliki wgrane wg instrukcji ?

Nawet po zmountowaniu CF0 na MOUNTLIST nie ma tego napędu.

2) Dodatkowo w jaki sposób można (jeśli można) zrobić tak aby system boot-ował się z tej karty pod PCMCIA ?

pozdrawiam i wybaczcie jeśli już gdzieś to było ale nie znalazłem.
[#2] Re: CF na PCMCIA

@slawekwozniak, post #1

Przenieś mountliste CF0 do DEVS:DOSDRIVERS.

CF nie zabootuje z pcmcia.
Można zabootowac z dyskietki do momentu zamontowania CF0, a reszta pójdzie już z CF.
Podobnie można zrobić używając z rad: , ale nie będzie potrzebna dyskietka w stacji.
Oczywiście do momentu gdy RAD nie zostanie usunięty z pamięci.

Chcesz coś takiego?
[#3] Re: CF na PCMCIA

@Norbert, post #2

Można przygotować sobie własny ROM z rom drive i tam wrzucić obsługę CF0. Wtedy uzyskamy bootowalny port PCMCIA. Zmieścimy tam nawet całą dyskietkę z Workbenchem 3.1.
[#4] Re: CF na PCMCIA

@slawekwozniak, post #1

Ja bym jeszcze sprawdził prędkość działania karty, bo jak masz się mordować z transferem poniżej 1MB to lepiej mieć na dysku.
[#5] Re: CF na PCMCIA

@Norbert, post #2

"Przenieś mountliste CF0 do DEVS:DOSDRIVERS."

zadziałało :) dzięki za pomoc
[#6] Re: CF na PCMCIA

@slawekwozniak, post #5

można laikowi powiedzieć jak to przenieść ? ;)
wystarczy tylko plik przenieść ? prośba o info o dokładne namiary Z i DO.
[#7] Re: CF na PCMCIA

@ch0mik, post #6

Tak. Wystarczy przenieść używając Workbencha.
[#8] Re: CF na PCMCIA

@wali7, post #7

podziękować - bede testował.
[#9] Re: CF na PCMCIA

@ch0mik, post #8

link to mi działa na WB2.1 (Kick37.350), ale nie działa mi już na drugiem A600 z WB3.1.4 (kick 3.1.4).
[#10] Re: CF na PCMCIA

@ch0mik, post #9

A działa na tym drugiej A600 z kick37.350 i wb2.1 ?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem