kategoria: A4000
[#1] Na ratunek A4000
Witam szanowne grono,
Zabrałem się (jak z motyką na słońce) za ratowanie płyty A4000D rev B(C) po wylaniu baterii i kondensatorów (wg poprzedniego właściciela - czarny ekran), ale utknałem i proszę o radę.
Oczyściłem wylanie po baterii, wymieniłem kondensatory i odtworzyłem przerwane ścieżki.
Po tym zabiegu miałem czarny ekran migający - naprzemiennie "no signal" i "signal not supported".
Doszedłem do tego że FAT GARY generuje _RESET.
Zmodyfikowałem obwód sygnał tak że nie mam już _RESET w niskim stanie.
W rezultacie uzyskałem zachowanie że po włączeniu przez 15 sekund mam czarny ekran - sygnał PAL, ale po 15 sekundach mam "no signal".
Diagrom nic nie wypluwa na serial.
Moje pytanie jest, czy ktoś wie czy jakiś inny układ którymś sygnałem (lub sekwencją) może powodować że FAT GARY generuje reset, czy wskazuje to na uszkodzenie GARYego?
Widziałem w sieci opis przypadku wskazujący na podobny problem z GARYm w A3000.
Ale zanim wypruję GAREGO z płyty, chciałbym się poradzić szanownego grona i ekspertów.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
[#2] Re: Na ratunek A4000

@orila, post #1

To może być dosłownie wszystko...
Dwa razy FAT GARY-ego już wymieniałem.
[#3] Re: Na ratunek A4000

@stachu100, post #2

Wyciałem GARY-ego i wlutowałem podstawkę, ale wymiana nie pomogła. Sprawdziłem clocki (dzięki Stachu za poradę) i wyszło że brakuje KBCLK, więc czekam na dostawę podstawki pod CIA.
A w międzyczasie sobie surfowałem dziś po necie i dorwałem skan "A4000 Service Addendum" w którym obok róznych wykresów i opisów znalazlem w rozdziale o FAT GARY jak byk napisane że KBRST zależy tylko od 2 sygnałów: FAIL i KBCLK, oba muszą być w stanie wysokim. KBRST jest niskie przez conajmniej 250ms jesli KBCLK był w niskim stanie przez conajmniej 60ms. To biorę się teraz za analizę CIA...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem