kategoria: A1200
[#1] A1200 - nie bootuje, zapętla się po soft resecie
Cześć, może będziecie w stanie naprowadzić mnie na co zwrócić uwagę. Amiga uruchamia się po włączeniu zasilacza i po ok 10s mamy ekran kickstartu z animacją dyskietki. Po włożeniu dyskietki i załadowaniu workbencha soft reset z klawiatury resetuje amigę i wszystko jest ok. Jeżeli natomiast odpalę jakąś grę, lub demo, to po soft resecie amiga zapętla się na resecie, pulsuje dioda power a ekran robi się na chwilę czarny, potem szary (6 czy 7 pulsów diody power) i znowu czarny, szary.... Wyłączając zasilacz i włączając na nowo amiga uruchamia się jakby wszystko było ok. Poprzedniemu właścicielowi uszkodził się zasilacz (wystrzelił kondensator). Sprawdziłem ją na kilku pewnych zasilaczach i problem się powtarza. Po rozkręceniu Amigi i ściągnięciu ekranów widać że: Płyta w rewizji 2B, Alice, Gayle, oba CIA były lutowane, bo są ślady topnika dookoła tych układów i luty wyglądają inaczej niż na pozostałych układach. Płyta ma zrobiony timing fix, ale sprawdziłem i wygląda, że przeróbka wykonana jest poprawnie. Klawiatury mam dwie i z obiema tak się dzieje. Jeszcze przypomniało mi się, że jak wciskam Ctrl+A+A to reset następuje z około dwu sekundowym opóźnieniem. Amiga nie ma żadnej dodatkowej karty, totalny golas. Kondensatory wymieniłem, ale bez poprawy. Dzisiaj spróbuję odpalić ją bez klawiatury i zrobić reset na płycie. Od czego powinienem zacząć sprawdzanie?

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 15:15:05 przez Jose
[#2] Re: A1200 - nie bootuje, zapętla się po soft resecie

@Jose, post #1

A co to za soft? Może odpalasz coś czego A1200 nie toleruje? Piszesz że WB działa prawidłowo.
[#3] Re: A1200 - nie bootuje, zapętla się po soft resecie

@Jose, post #1

Wirus ?
[#4] Re: A1200 - nie bootuje, zapętla się po soft resecie

@Jose, post #1

A na czy się zawiesza masz możliwość sprawdzić na czymś innym. Zasilacz sprawdzony? Wyjmij i włóż kości Rom. Ale przede wszystkim sprawdź zasilanie najlepiej na wloczonej Ami np zasilanie stacji dysków .
[#5] Re: A1200 - nie bootuje, zapętla się po soft resecie

@Norbert, post #3

+1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem