kategoria: A1200
[#1] Jaki kickstart 46-143?
Hej,
Przymierzam się do zakupu romu do mojej a1200 i widziałem kilka wersji.
1 Wersja Hyperionu
2 Wersja Hyperionu z modyfikacją:
Rozmiar 1 MB. Dorzucone biblioteki workbench.library oraz icon.library - nie muszą znajdować się na dysku do poprawnego działania i zabootowania Amigi do pulpitu (blatu) co znacznie ułatwia użytkowanie z dyskietek/Goteka jak i instalację systemu.
3 Wersja Cloanto choć tu wersja 45.064.
Zamiar - chcę używać WB 3.1.4.
Czy na coś jeszcze warto zawracać uwagę przy zakupie kości?
[wyróżniony] [#2] Re: Jaki kickstart 46-143?

@cj grass, post #1

Jeśli do WB 3.1.4 i będzie zawsze podpięty dysk to opcja nr 1 będzie najlepsza.
Nie mieszajmy systemów i ROMów Cloanto/Hyperion ze względu na to, że różne biblioteki są/nie ma ich w ROMie i są/nie ma ich na dysku bądź instalce dyskietkowej.

Dodatkowo kupując sam system 3.1.4 mamy z automatu kość ROM / plik wsadu / plik do emulatora.

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2020 18:31:10 przez pong777
[#3] Re: Jaki kickstart 46-143?

@pong777, post #2

W Amidze na stałe mam CF 2Gb.
Czy kupując na oficjalnej stronie https://www.hyperion-entertainment.com/index.php/where-to-buy/direct-downloads/188-amigaos-314
otrzymuję 2x kości romu (a1200), dyskietki z systemem?
[#4] Re: Jaki kickstart 46-143?

@cj grass, post #3

Tak powinno być
Ale czy dostaniesz dyskietki to nie wiem pewnie dostaniesz w adf

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2020 20:10:37 przez Kulamario
[#5] Re: Jaki kickstart 46-143?

@Kulamario, post #4

Aha zdziwiło mnie, że jest podana dostawa "elektroniczna", ale rozumiem że fizyczną przesyłkę dostanę.
[#6] Re: Jaki kickstart 46-143?

@cj grass, post #5

Dostawa elektroniczna = Wb w plikach ADF i rom w postaci plików do wypalenia na kostkach eprom lub flash.
[#7] Re: Jaki kickstart 46-143?

@Amigo-A1200-040, post #6

Rozumiem. Trochę szkoda, że nie przysyłają kości bo nie bardzo mam jak wypalić.
[#8] Re: Jaki kickstart 46-143?

@cj grass, post #7

Skorzystać z usług kolegów z programatorem lub kupić to co potrzebne (ks + wb) u kolegi Pong.
[#9] Re: Jaki kickstart 46-143?

@WyciorX, post #8

Tak zestawy z ich dystrybucji są u mnie na znanym portalu aukcyjnym w formie fizycznej do wyboru z dyskietkami albo bez sam: fizyczny ROM + serial + naklejki na dyskietki + pliki ADF.
[#10] Re: Jaki kickstart 46-143?

@pong777, post #9

Dziękuję za wyjaśnienie.
[#11] Re: Jaki kickstart 46-143?

@cj grass, post #7

link wyszukiwarka prawdę ci powie
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem