kategoria: Sprzęt
[#1] Monitor Samsung Syncmaster 710N - czy ktoś z Lublina może mi go sprawdzić?
Witam. Ostatnio stałem się posiadaczem moniora Samsung Syncmaster 710N. Na forum pisze, że monitor ten generalnie działa z Amigą w trybach 15 kHz, ale nie wszystkie egzemplarze, bo niektóre maja bebechy z innego modelu. Jestem bardzo ciekaw, jak jest w tym przypadku, ale niestety nie mogę sprawdzić, bo z moją realną Amigą dawno się pożegnałem, teraz bawię się tylko emulatorami... No ale myślę o powrocie do realnego sprzętu, i chciałbym wiedzieć, czy ten monitor się nada. Monitor jest sprawny, z PC działa ok.
Stąd moje pytanie - czy ktoś z Lublina mógłby mi udostępnić na chwilę swoją Amigę? Tak, żebym przyjechał z tym monitorem, podłączył i sprawdził? Przelotkę Amiga - monitor mam, została mi z dawnych czasów.
[#2] Re: Monitor Samsung Syncmaster 710N - czy ktoś z Lublina może mi go sprawdzić?

@marskow, post #1

Napisz na priv do JacK_Swidnik lub podglądnij jego profil na PPA będzie tam telefon.
[#3] Re: Monitor Samsung Syncmaster 710N - czy ktoś z Lublina może mi go sprawdzić?

@marskow, post #1

Mogę ci to sprawdzić, mam A4000 pracy (Morwowa) i pare amig w domu (Stasin/Konopnica). Chyba, że już się z Jackiem dogadaleś.

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 12:46:09 przez michal_zukowski
[#4] Re: Monitor Samsung Syncmaster 710N - czy ktoś z Lublina może mi go sprawdzić?

@marskow, post #1

Sprawdzałem- nie działa
[#5] Re: Monitor Samsung Syncmaster 710N - czy ktoś z Lublina może mi go sprawdzić?

@michal_zukowski, post #3

Dzięki Michał za odpowiedź, nie, jeszcze z nikim się nie dogadywałem, bo dopiero zobaczyłem wszystkie odpowiedzi, i w takim razie chętnie przyjadę do Ciebie, napiszę na priv.
Dzięki wszystkim za odpowiedzi w tym wątku, pozdrowienia!
[#6] Re: Monitor Samsung Syncmaster 710N - czy ktoś z Lublina może mi go sprawdzić?

@marskow, post #5

Pewnie najbardziej zainteresowało sprawdzenie ale nie monitora a A4000 splat
[#7] Re: Monitor Samsung Syncmaster 710N - czy ktoś z Lublina może mi go sprawdzić?

@marskow, post #1

Polecam z nowszych - Samsung SyncMaster T200HD (tych sie wala pełno po portalach aukcyjnych) lub LG Flatron 198WA
[#8] Re: Monitor Samsung Syncmaster 710N - czy ktoś z Lublina może mi go sprawdzić?

@Jupiler, post #7

Czy jesteś pewien że ten T200HD obsługuje 15khz ?
[#9] Re: Monitor Samsung Syncmaster 710N - czy ktoś z Lublina może mi go sprawdzić?

@Jupiler, post #7

Jesu...
Jak można polecać cokolwiek z matrycą TN? głową w mur
[#10] Re: Monitor Samsung Syncmaster 710N - czy ktoś z Lublina może mi go sprawdzić?

@Jupiler, post #7

LG Flatron 198WA 15 KHz po VGA nie łapie przecierz ale obraz po SCART ma Super. Polecam
[#11] Re: Monitor Samsung Syncmaster 710N - czy ktoś z Lublina może mi go sprawdzić?

@XoR, post #9

Nie jest źle zresztą w ESC i WB w 8 kolorach. A600 mam pod Samsungiem a A500 po LG - nie ma kolosalnej różnicy wszystko scart i nigdy nie nosiłem okularów .Sam być coś lepiej polecił koledze ,zresztą jest tabela http://15khz.wikidot.com/
[#12] Re: Monitor Samsung Syncmaster 710N - czy ktoś z Lublina może mi go sprawdzić?

@Jupiler, post #11

Dell U2311H
Podobno Amiga działa przez VGA
Sam monitor ma panel IPS i rozdzielczość 1920x1080 z obsługą skalowania do 4:3
Tj. normalny dobry monitor zarówno do Amigi i PC
W przeciwieńśtwie do polecanych Samsunga i LG też ładnie wygląda:

Dell U2311H LCD monitor can display 15KHz picture. I tried hooking up A500 and A1200 directly to it and it works fine. Amigas are PAL, both WB and games work, monitor has setting for 4:3 aspect ratio
[#13] Re: Monitor Samsung Syncmaster 710N - czy ktoś z Lublina może mi go sprawdzić?

@XoR, post #12

Nie ma problemu jestem na miejscu w lublinie caly przyszly tydzień i mozesz przyjść między 9-16
mam rozne monitory i amigi na stole
[#14] Re: Monitor Samsung Syncmaster 710N - czy ktoś z Lublina może mi go sprawdzić?

@Jupiler, post #11

https://www.amazon.com/Acer-G276HL-Kbix-Frame-Monitor/dp/B0742D9CDX
Gosciu pisze


"To najładniejszy LCD, jaki kiedykolwiek widziałem na Amidze. Po prostu użyj adaptera RGB do VGA i działa BARDZO dobrze. Wysoce zalecane Dodane przez RC-MAN ) (Uwaga: wariant Gbd nie ma HDMI i nie obsługuje 15kHz."
[#15] Re: Monitor Samsung Syncmaster 710N - czy ktoś z Lublina może mi go sprawdzić?

@JacK_Swidnik, post #13

Oki, to odezwę się i wpadnę, bo chociaż co prawda tego Samsunga sprawdziłem już u Michała Żukowskiego (okazało się, że niestety nie działa w PALu :( ), to mam jeszcze inny monitor, który też chciałbym sprawdzić. To LG DM2780D, wg forum PAL przez przejściówkę VGA na nim nie działa, ale on ma też wejścia Composite i Euro, i chciałbym sprawdzić jakość obrazu, gdy się tam podłączy. Czy masz może kabelek Amiga-Euro?. Bo czincze to jakieś tam mam.
[#16] Re: Monitor Samsung Syncmaster 710N - czy ktoś z Lublina może mi go sprawdzić?

@marskow, post #15

Mam kable do amigi
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem