kategorie: CDTV, Prometeusz, Sprzęt
[#1] Reanimacja CDTV
Witam, chciałbym zreanimować swoją amisię cdtv, mało tego działam już w tym kierunku, ale mam kilka problemów. Amiga już się uruchamia, usunięta drobna usterka zasilacza, CDromu, połamane przyciski i kilka bzdur. Amisia przjrzana wyczyszczona złożona działa. Teraz do rzeczy. Do amigi mam adapter joysticków elbox joy wtyczka jest uszkodzona i pdzewody pourywane. W elbox joy jest wejście na 2 joye i myszkę niestety nie wiem który kabel odpowiada za co w gnieździe myszki i nie wiem jak zlutować 4ro pinową okrągłą wtyczkę. Myszka ma złamany jeden pin, ale zastąpiłem go drucikiem nie chciałem niszczyć oryginalnej wtyczki, myszka działa. Mam także joystick rozebrałem znegenerowałem polutowałem urwane kabelki niestety póki nie uruchomię elbox joya nie wiem czy działa. Następny problem to pilot do amigi jak wkładam baterie i patrzę przez aparat smartfonu widzę że dioda świeci się w trybie ciągłym. Pilot rozebrałem szukając zwarcia, którego nie mogę znaleźć. Czytałem na forum o kondensatorze ale wygląda na zdrowy. Reasumując najważniejsze informacje to jak kupować wtyczkę muszki czy które piny za co odpowiadają, co mogę spróbować zrobić z pilotem. I czy ktoś w okolicy Poznania mógłby skopiować mi x copy niestety nie wszystkie dyskietki przeżyły 20 lat piwnicy;)))
[#2] Re: Reanimacja CDTV

@Pawka, post #1

Z interfejsu jostickow powinny wychodzic trzy przewody: zasilanie, masa i sygnal.
Musisz sam ustalic ktory jest ktory a pozniej podlutowac wg tego rysunku:
[#3] Re: Reanimacja CDTV

@Pawka, post #1

w pilocie nalezy wymienic kondensatory!!!
[#4] Re: Reanimacja CDTV

@Pawka, post #1

Podaj adres na pw, to Ci podeśle dyskietke
[#5] Re: Reanimacja CDTV

@michal_zukowski, post #3

Nie wiem o co chodzi ale jestes druga osoba, ktora mowi w liczbie mnogiej.
Wczoraj z ciekawosci rozkrecilem pilota do CDTV i znalazlem tam az jeden elektrolit...
Ale moze faktycznie jego wymiana bedzie konieczna.
[#6] Re: Reanimacja CDTV

@Phibrizzo, post #5

Ja też rozkręciłem swój i również znalazłem tylko jeden elektrolit.
[#7] Re: Reanimacja CDTV

@nekroskop, post #6

Sprawa wygląda tak że dioda świeci światłem ciągłym ten elekyrolit chciałem wyluzować ale odpadł ten cały kawałek płytki trzeba będzie zdrapać ścieżkę i doładować nowy ale mimo, że tego elekyrolit nie ma jest gdzieś zwarcie tak jakby jakiś przycisk był cały czas włączony bo mimo braku ww elekyrolitu po włożeniu baterii dioda świeci nadal
[#8] Re: Reanimacja CDTV

@Pawka, post #7

Czy jest szansa, że ktoś wrzuci link do tej części??? Lub inaczej czy jest ktoś komu można by było ten pilot wysłać i zregenerował by go za jakieś rozsądne pieniądze???
[#9] Re: Reanimacja CDTV

@Pawka, post #8

Zawsze możesz kupić nowy na iComp za 15 EURO.

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 20:07:40 przez nostrum666
[#10] Re: Reanimacja CDTV

@michal_zukowski, post #3

Ja mimo że kupiłem nówke pilot to i tak wymieniłem, bo już wyciekł elektrolit
[#11] Re: Reanimacja CDTV

@Bartek2075, post #10

W moim też narobił pod siebe. Wymieniłem właśnie.
[#12] Re: Reanimacja CDTV

@nekroskop, post #11

Jeżeli ktoś ma pojęcie prosze o priv chętnie naprawie oryginalnego starego pilota ;))) co do elbox joya myślałem że znalazłem przyczynę kabelek rozsypał mi się w ręku j elbox nie miał zasilania jednak posługiwaniu wtyczki według schematu zasilanie dochodzi do Alboxa ale na gnieździe myszki jest tylko 0.7 ;))) w innym przypadku nie narzekałbym ba 0.7 w tym nie wiem gdzie gubi zasilanie ;((( jezekijest fachowiec, który zechciał by zerknąć też proszę o priv. Generalnie zależy mi na zregenerowaniu tego sprzętu w pierwotnej wersji a co dalej czas pokaże
[#13] Re: Reanimacja CDTV

@Pawka, post #12

Jeszcze jedna drobna sprawa czy ktoś mógłby mi zmierzyć jakie napiecia wychodzą na poszczególnych kinach gniazda myszki w cdtv ???
[#14] Re: Reanimacja CDTV

@Pawka, post #13

Jeszcze jedno pytanie chciałbym kupić goteka tylko takiego w obudowie z kablem gotowego do podłączenia inwyglasajacego estetycznie. Czy dobrze współpracuje z cdtv??? Są oferowane do tego również pendrivy z ponoć wszystkim co kiedykolwiek na amisie wyszło czy może ktoś taki pen posiada może polecić lub nie???
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem