kategorie: A1200, A2000/A3000, A500, Prometeusz
[#1] Jaki program do katalogowania dyskietek
Ostatnio wpadłem na pomysł że czas skatalogować moje obszerne zbiory dyskietek i stąd moje pytanie. Jakim programem można to zrobić najlepiej ? Oczywiście na Amidze :) Najlepiej żeby można było umieścić nazwę dyskietki, numer i jakiś komentarz. Ważne jest też żeby była opcja szukania i wydruku listy. Znalazłem niezły program o nazwie Project D, ale może ktoś zna coś lepszego ? Będę wdzięczny za wszystkie sugestie
[#2] Re: Jaki program do katalogowania dyskietek

@Vader_CH, post #1

Jakakolwiek baza danych/wordprocessor.
[#3] Re: Jaki program do katalogowania dyskietek

@Drakon, post #2

TurboCalc
[#4] Re: Jaki program do katalogowania dyskietek

@BULI, post #3

W sumie ciekawy pomysł na program do katalogowania dysków, na szybko:

1) tryb katalogowania zbiorów fizycznych:
wkładasz dysk do stacji i program automatycznie zczytuje wszystkie informacje o dysku (typ, filesystem, nazwę, czy bootowalny itd) wraz z listą plików i tworzy jakiś id w formie skrótu z bootblocka/rootblocka lub z sekwencji, można by zapiąć się na zdarzenie disk change ze stacji i tylko zmieniać dyski w stacji podczas katalogowania
2) tryb katalogowania zbiorów ADF
wskazujesz dysk/katalog, i program rekursywnie skanuje ADFy z całego katalogu, zbiera informacje jak z dyskietek
3) tryb wyszukiwania po dowolnym z zebranych w trybie katalogowania kryterium

mogłoby chwycić :)
[#5] Re: Jaki program do katalogowania dyskietek

@Drakon, post #2

Dodam tylko że chodzi mi o jakiś program dedykowany, nie o uniwersalna bazę danych w której można to stworzyć. Nie wierze że nic takiego nie powstało

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 12:57:09 przez Vader_CH
[#6] Re: Jaki program do katalogowania dyskietek

@Vader_CH, post #5

Polecam poszperać na Aminecie w katalogu biz/dbase.

Znajdziesz tam kilka programów do katalogowania dyskietek:

DiskArchiv - Program for managing your floppy disks. V1.21

DiskCat_v2.1 - DiskCat v2.1 is a configurable disk Librarian.

DiskOrg - DiskOrg - A disk cataloguer (with asm source)

Może znajdziesz coś dla siebie.

A jeśli jednak chcesz uniwersalną bazę danych - ja polecam DataStore z pakietu Amiga Magic.

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 13:18:52 przez Hexmage960
[#7] Re: Jaki program do katalogowania dyskietek

@Vader_CH, post #1

Cholercia miałem samodzielnie napisany programik w amosie - w 1993 roku.
Niestety nie mogę odczytać dyskietki, którą wygrzebałem z kartonów (zostawiłem sobie dyskietki ze swoimi kodami źródłowymi gdy pozbywałem się amigi).
Ale skoro jest zapotrzebowanie to może mnie to zmotywuje żeby spróbować w kilku stacjach to zrobić :D
[#8] Re: Jaki program do katalogowania dyskietek

@kamilus, post #7

Dobry pomysł. Tylko nie nadpisuj oryginału ale na kopiach poprawiaj.
[#9] Re: Jaki program do katalogowania dyskietek

@Vader_CH, post #1

Ja robiłem coś takiego:
dir all >> lista.txt

przy każdej nowej dyskietce. Listę trzymałem w pliku tekstowym, łatwo się przeszukiwało każdym edytorem/przeglądarką plików tekstowych.
[#10] Re: Jaki program do katalogowania dyskietek

@kamilus, post #7

To w sumie ciekawy pomysł z kilkoma stacjami - inny to po prostu wiele prób odczytu. Np. jak ma się Catweasel-a to programem robi się np. 200 powtórzeń i czasem to pomaga, a czasem nie...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem