kategoria: A4000
[#1] A4000 i muzyka audio z CD
Dzień dobry,
podłączyłem sobie kabelkiem Amigę z napędem CD i muzyka z płyty CD gra, ale w stosunku do innych dźwięków w Amidze to jest bardzo cicho. Czy da się coś z tym zrobić? Może źle podłączyłem? Albo coś z kabelkiem nie tak?

Pozdrawiam
[#2] Re: A4000 i muzyka audio z CD

@Jield, post #1

Ten mikser na płycie głównej tak ma- gra o połowę (może 30%) ciszej niż dźwięk z Pauli ok, racja
[#3] Re: A4000 i muzyka audio z CD

@Jield, post #1

Nie mam A4000, ale patrząc na schemat za ten stan rzeczy odpowiadają rezystory R403A (kanał lewy) i R403E (kanał prawy). 10K to zdecydowanie za duża rezystancja, musiał byś sobie wymienić te rezystory na np. 3.3K - takie wartości są w CDTV na wejściach sygnałów audio z CD.

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2020 17:54:26 przez Kilos
[#4] Re: A4000 i muzyka audio z CD

@BULI, post #2

No coś może w tym być, bo mody w hippoplayerze musiałem zciszyć o 80%. Da się coś z tym zrobić?
[#5] Re: A4000 i muzyka audio z CD

@Jield, post #4

Napisałem Ci wyżej co można z tym zrobić. Możesz, albo wymienić te rezystory, albo żyć z tym jak jest.
[#6] Re: A4000 i muzyka audio z CD

@Kilos, post #5

Albo wypuść dźwięk z napędu przez złącze 3,5 mm. Muzyka chyba idzie niezależnie.
[#7] Re: A4000 i muzyka audio z CD

@amikoksu, post #6

Zależy jaki napęd, musiał by być leciwy, bo od dawna już nie wyposażają napędów w gniazdo słuchawkowe. Dodatkowo takie rozwiązanie wymusza przełączanie źródeł Amiga/CD we wzmacniaczu, albo przewodów w TV czy gdzie to tam ma być to podłączone
[#8] Re: A4000 i muzyka audio z CD

@Kilos, post #7

Zgadza się, ale też jakieś rozwiązanie. Z napędu cd przez inne głośniki można.
[#9] Re: A4000 i muzyka audio z CD

@Kilos, post #7

jeśli go podłączył do Amigi, to zapewne jest to napęd IDE. A jeśli jest IDE, to nawet przy braku gniazda na froncie powinien mieć 4-pinowe wyjście analog audio z tyłu.
przy czym dodać należy, że dźwięk tymi drogami przechodzi przez biednego DAC-a i ulega popsuciu. :/

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2020 20:33:08 przez snajper
[#10] Re: A4000 i muzyka audio z CD

@snajper, post #9

No zapewne ma, bo raczej z tego właśnie wyjścia kolega próbuje się wpiąć do wejścia na płycie A4000.
Jest jeszcze jedna opcja, CDDA po prostu. Od biedy może być nawet przez Paulę.
[#11] Re: A4000 i muzyka audio z CD

@Kilos, post #10

oooo... To tego to się nie spodziewałem, przyznam szczerze, że któraś Amiga ma takie ficzery.
[#12] Re: A4000 i muzyka audio z CD

@Jield, post #1

Ja szczerze nie polecam nawet wsadzania cdromu do a4000. Używa sie go bardzo rzadko, a blokuje wiatrak zasilacza. W sumie, to widziałem tylko jeden krótki cdrom IDE, który dawał jakiś kilku centymetrowy prześwit między cdromem a zasilaczem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem