kategoria: A1200
[#1] CGX4+Warp3D+P96 3.0
Krew mnie zaraz zaleje:). Mam 1200 z bvision. Mam zainstalowanego CGX4 i Picasso 3.0, oczywiście nie startuję ich razem:). Na CGX4 warp3D śmiga, tryby się kręcą, gry i dema wywijają koziołki. Natomiast w zestawie P96 warp 3d nie działa, dziwne to jest bo jak odpalam gears3d to pod p96 snoop pokazuje, że chce wczytać biblioteki W3D_CyberGfx4.library, natomiast nie rusza zupełnie W3D_Picasso96.library i kończy się tym że odpala puste okno. Jakiś pomysł co robię źle:)? Tryb w picasso mam ustawiony zgodnie z reedme w 3.0 czyli BGRA.

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 14:37:02 przez fazior
[#2] Re: CGX4+Warp3D+P96 3.0

@fazior, post #1

pytanie w jaki sposob warp3d sprawdza jaka masz bibliotekę do RTG, snoopdos coś mówi?
[#3] Re: CGX4+Warp3D+P96 3.0

@fazior, post #1

W jaki sposób realizujesz start Amigi w różnych systemach RTG?
[#4] Re: CGX4+Warp3D+P96 3.0

@michal_zukowski, post #2

nie, jak przeniosłem cgxowe biblioteki w inne miejsce to już ich nie chce otwierać.

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 08:34:00 przez fazior
[#5] Re: CGX4+Warp3D+P96 3.0

@Norbert, post #3

sy:devs/monitors. Wrzucam odpowiednią ikonę sterownika i reset. Amiga makes it possible przecież:)

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 08:36:25 przez fazior
[#6] Re: CGX4+Warp3D+P96 3.0

@fazior, post #5

I co działa ten sposób?
Jeśli działa to po co zapytanie na forum co zrobić aby zadziałało ?
[#7] Re: CGX4+Warp3D+P96 3.0

@Norbert, post #6

Sposób działa, jak najbardziej ale warp3D nie zaciąga biblioteki i nie działa z picasso96 i pytam łaj, co może się dziać w ustawieniach W3D, tudzież warposa które brużdżą. Pod CGX4 nie wyświetla mi paska z ikonami amistart /mam coffina najnowszego/ a pod p96 nie działa W3D.

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 15:10:07 przez fazior
[#8] Re: CGX4+Warp3D+P96 3.0

@fazior, post #7

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie zanim zestaw P96+bwizja i warp3d będą razem grały ze sobą. Zgodnie z instrukcjami ustawiam tryb BGRA i działa mi Sualco na screenie (nie działa w oknie), ale nie działają gears ppc. Ustawiam 16 bit, gears ppc śmigają, Sualco się wykłada. Cytuję za FAQ.README z picasso96 3.0: "BGRA is always working" - bzdura.
[#9] Re: CGX4+Warp3D+P96 3.0

@fazior, post #8

No cóż..
[#10] Re: CGX4+Warp3D+P96 3.0

@BULI, post #9

Chociaż z tonu instrukcji to raczej nie liczyłbym na szybką poprawę. Permedia 2 jest ułomna i Warp3D jest ułomny i nierozwijany. To mniej więcej można przeczytać. Szkoda, dzisiaj rano zainstalowałem Shogo i zobaczyłem krzaki po odpaleniu gry, ciekawe czy uda mi się wstrzelić popołudniu we właściwy tryb wyświetlania:). Jeszcze trochę potestuję ale wydaje mi się że CGX4 to nadal jedyne sensowne rozwiązanie, mimo 15 lat na karku od ostatniego updatu.
[#11] Re: CGX4+Warp3D+P96 3.0

@fazior, post #10

A na starszej wersji P96 próbowałeś?
Nie pamiętam aby ktoś narzekał na niedziałający Warp3D i krzaki w grach .
[#12] Re: CGX4+Warp3D+P96 3.0

@Norbert, post #11

Szczerze nie chce mi się, zresztą sterownik do bwizji pojawił się z wersją 3.0 a zmian w P96 jest sporo, więc na starej wersji spodziewam się jeszcze większych problemów. Z mediatorem i voodoo 3 to i ja nie miałem problemów lata temu, ale teraz zamiast avengera mam permedię 2.

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 10:21:48 przez fazior
[#13] Re: CGX4+Warp3D+P96 3.0

@fazior, post #12

Widocznie wersja 3.0 i sterownik do bvision są niedopracowane i nieprzetestowane.
Tym bardziej że zmian w nowym P96 jest sporo.
[#14] Re: CGX4+Warp3D+P96 3.0

@fazior, post #7

Co do paska Amistart z ikonami, fastlayers z CGX4 trzeba wyłączyć i działa:).
[#15] Re: CGX4+Warp3D+P96 3.0

@fazior, post #14

Ech, SUPERLAYERS nie fast.
[#16] Re: CGX4+Warp3D+P96 3.0

@fazior, post #15

Ja mam sytuacje dokładnie odwrotna z BVision. Na P96 v3.0 działa Warp3D, tryby się kręcą w oknie i na screenie. Sulaco działa w oknie i na screenie. Nawet Quake'a wczoraj dla testu odpaliłem i poszło.

Natomiast przy CGX4 nic nie działa, nawet obrazu z BVision nie mogę uzyskać. Cały czas wyrzuca komunikat że nie można otworzyć bibliotek cgx'a w odpowiedniej wersji. A biblioteki w odpowiedniej wersji są oczywiście obecne w LIBS.

Nie udało mi się dojść dlaczego tak jest. Jakieś pomysły?
[#17] Re: CGX4+Warp3D+P96 3.0

@Mokry, post #16

co mówi snoopdos?
[#18] Re: CGX4+Warp3D+P96 3.0

@Mokry, post #16

Cały czas wyrzuca komunikat że nie można otworzyć bibliotek cgx'a w odpowiedniej wersji. A biblioteki w odpowiedniej wersji są oczywiście obecne w LIBS.


Biblioteki w złych wersjach- pewnie coś się po-pieprzyło przy "apgrejdach" lub któregoś brakuje/niepoprawna wersja.
[#19] Re: CGX4+Warp3D+P96 3.0

@BULI, post #18

Dodam tyle że Permedia to nawet w PC wywalała krzaki.... w grach
[#20] Re: CGX4+Warp3D+P96 3.0

@michal_zukowski, post #17

Wygląda to tak, że bootowanie amigi kończy się czarnym ekranem w momencie aktywacji sterownika BVisionPPC. Wywalam więc BVisionPPC z Devs/ Monitors i system odpala się w PAL'u. I teraz przy próbie uruchomienia CGXMode dostaje requester: Unable to open cgxsystem.library v42. SnoopDos pokazuje to samo, tzn. że nie może otworzyć tej biblioteki. Biblioteka jest oczywiście w LIBS: w wersji 42.7.
[#21] Re: CGX4+Warp3D+P96 3.0

@Mokry, post #20

a jak klikniesz pozniej na BvisionPPC to nadal czarny ekran? i co sie dzieje przy cgx3?
[#22] Re: CGX4+Warp3D+P96 3.0

@michal_zukowski, post #21

Jak kliknę na BVisionPPC to nic sie nie dzieje. Nie ma żadnego efektu. Próbowałem na nowo instalować CGX3 i CGX4, ale zawsze jest to samo.

Ten system co mam zrobiony pod CGX'a, to mój stary system z przez chyba 15 lat, jak mieszkałem w PL i miałem BlizzardaPPC i BVision. Nie było z tym systemem wtedy problemów. Ale BlizzardPPC mi się spalił a BVision sprzedałem. Zrobiłem przesiadkę na Mediatora. Niecały rok temu udało mi się ponownie zakupić BlizzardaPPC i BVision. Tylko że blizzard był w komplecie z mostkiem G-REX, podobno po upgrad'zie w DCE aby z tym G-REX'em działał. Ja wziąłem tylko blizzarda i do tego bvision. Przez prawie pół roku się męczyłem żeby to odpalić. Blizzard działał od razu OK, ale z bvision nie było sygnału. Myślałem ze uszkodzony jest kabel VGA do BVision. Bardzo długo czekałem na zamiennik tego kabla, a jak już dostałm to okazało się że to nie to. Problemem okazał się flash wgrany do Blizzarda, prawdopodobnie w DCE aby ten G-REX działął. Tak sobie to tłumacze. Wgrałem straszy flash gdzie wywalona jest biblioteka ppc.library, wersji teraz nie pamiętam. I po tym wszystko od razu zaczęło działać. To znaczy po zainstalowaniu P96 v.3.0. Ot, cała historia...
[#23] Re: CGX4+Warp3D+P96 3.0

@Mokry, post #22

Zero efektu czyli nie dodaja sie tryby w preferencjach Screenmode?
[#24] Re: CGX4+Warp3D+P96 3.0

@michal_zukowski, post #23

Dokładnie, nie dodają się tryby w preferencjach ScreenMode. A SnoopDos podczas klikania na BVisionPPC pokazuje dla odmiany że cgxsytem.library jest OK.
[#25] Re: CGX4+Warp3D+P96 3.0

@fazior, post #1

Picasso96 tylko pod OS4 obsługuje BVision.
[#26] Re: CGX4+Warp3D+P96 3.0

@Mokry, post #16

Display Drivers
CyberGraphX V2: No
CyberGraphX V3: Yes
CyberGraphX V4: Yes (requires at least V4.1)
Picasso 96: No
EGS: No
Other: No

https://bigbookofamigahardware.com/bboah/product.aspx?id=462
[#27] Re: CGX4+Warp3D+P96 3.0

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #26

Skolman, w zeszłym roku wyszło p96 v3.0 od Jensa ze sterownikiem Bvision. Wpis z Bboah ma 17 lat, jest prawie pełnoletni :).

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2021 06:37:49 przez fazior
[#28] Re: CGX4+Warp3D+P96 3.0

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #26

P96 v3.0 obsługuje BVision. Teraz jest nawet chyba update do 3.1. I u mnie to działa na WB 3.1.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem