kategoria: A1200
[#1] Problem ze stacją dyskietek.
Cześć, cieszę się, że tu trafiłem. Dużo się nauczyłem po lekturze znacznej ilości wątków na Forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Od tygodnia jestem posiadaczem A1200 (spełniłem swoje marzenie z dzieciństwa o Amidze - zawsze marzyłem nigdy żadnej nie miałem). Mój sprzęt to A1200 (Commodore) z kartą Blizzard IV z procesorem 50 MHz i 16 MB RAM, dyskiem 10 GB, stacją dyskietek przeniesioną z A600 - działa wszystko super. Wczoraj zainstalowałem sobie WB 3.1, zainstalowałem sobie PPaint trochę gierek i miałem radochę przez cały dzień (do 4 rano w sumie ;) ), ale... Dzisiaj uruchomiłem swoją przyjaciółkę, a tu lipa ze stacją dyskietek: mogę bez problemu odpalić grę w trybie NDOS, lecz gdy uruchomi się WB to na pulpicie pojawia się jakby zamontowana dyskietka DF0???? (w napędzie jest pusto). Jak włożę dyskietkę, mogę ją sformatować klikając na ikonę na pulpicie i wybierając z menu formatowanie, lecz nie pokazuje mi się kontener "Empty" tylko znowu pojawia się DF0????. Wczoraj było wszystko super, a dzisiaj lipa. Może ktoś coś? Pozdrawiam :)
[#2] Re: Problem ze stacją dyskietek.

@Laxigen, post #1

Gdy dyskietka "dosowa" będzie w stacji wpisz
DiskChange DF0:
[#3] Re: Problem ze stacją dyskietek.

@Laxigen, post #1

Sprawdziłeś czy taśma dobrze dociśnięta?
[#4] Re: Problem ze stacją dyskietek.

@Laxigen, post #1

Czujnik obecności dyskietki brudny?
[#5] Re: Problem ze stacją dyskietek.

@Laxigen, post #1

Wez odkurzacz i na wolnych obrotach wyciagnij kurz
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem