kategoria: Sprzęt
[#1] [Lama] wkładanie kart
Szanowni,

Po blisko 10 latach odświeżam swoje zbiory Amigowe. Trochę tego mam. Pojawiło mi się głupawe chyba pytanie - mam taki ZorRAM, albo, nie wiem, AlfaRam RA2-8M - karty krótkie, wchodzące do Zorro. Mam A4K z daughterboardem, ale też jakiś Mediator w jakiejś obudowie Mirage, i trochę innych złomów ze slotami Zorro.

I teraz - jak wkładam takie krótkie karty w sloty Zorro? Bo można na dwa sposoby. Wolałbym nie spalić sobie karty/busboardu. Daaaaawno nie dotykałem Amig. Nie pamiętam. Może nigdy nie wiedziałem. Jest jakaś 100% pewna metoda wkładania takich rozszerzeń? Nie wiem - może biorę karte full-length, wkładam, patrzę, z której strony mam chipy i krótkie karty wsadzam chipami w tę samą stronę?

Help?

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 00:22:16 przez AmiLAMA
[#2] Re: [Lama] wkładanie kart

@AmiLAMA, post #1

Nie wiem - może biorę karte full-length, wkładam, patrzę, z której strony mam chipy i krótkie karty wsadzam chipami w tę samą stronę?


Dokładnie tak
[#3] Re: [Lama] wkładanie kart

@AmiLAMA, post #1

ja zawsze szukam w takich sytuacjach oznaczenia "1"
[#4] Re: [Lama] wkładanie kart

@juen, post #3

Kurczę, wydaje mi się, że na kartach jedynek raczej nie widywałem. Więc nawet jak na busboardach będą, to niewiele to pomoże.
[#5] Re: [Lama] wkładanie kart

@AmiLAMA, post #4

Jeśli dysponujesz miernikiem, to możesz sprawdzić rozkład masy na pinach karty i porównać go z pinoutem z netu. Nie jest symetryczny :)
[#6] Re: [Lama] wkładanie kart

@AmiLAMA, post #1

Witam.
Najlepiej poszukać fotek na necie.
Wujek Google prawdę powie.
Pozdrawiam.
[#7] Re: [Lama] wkładanie kart

@ted, post #6

Dla przykładu ZorRAM w A4000:
https://amigakit.amiga.store/images/zorram_a4000_desktop.jpg
[#8] Re: [Lama] wkładanie kart

@ted, post #7

Lol, myślałem o tym. Nawet miałem pisać. Ale pomyślałem sobie, że to za głupie, że musi być jakiś lepszy, bardziej naukowy sposób :) OK. Google be it. Jest to sposób.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem