kategoria: A4000
[#1] Amiga 4000 replika Acill'a i scandoubler Matze V0.3a - zielonkawy odcień obrazu.
Jakiś czas temu dokupiłem SD jak w tytule. Replika A4k i SD złożone przez kolegę z forum.
SD wysłałem z powrotem na diagnozę ale u kolegi działał (w tym na DB którą też wysłałem). Mam dwie daughter boards, oryginalną Commodore rev.B i od Arananet polutowaną przeze mnie. Na obydwóch DB ten sam efekt. Arananet DB ma VGA header pod którą podłączyłem gniazdo VGA i przez to gniazdo obraz jest OK na monitorze akceptującym 15kHz, znaczy to chyba że poprawny sygnał RGB dociera na DB. Obraz jest OK też na gnieździe DB23. SD daje dobry obraz też na Amidze 2000 i tym samym monitorze (sprawdzałem kilka monitorów i kabli). Zielonkawy kolor to jak rozumiem brak sygnału Blue. Zmieniłem nawet zasilacz bo BeQuiet 300W SFX dawał na lini 5V tylko 4.8V. Teraz mam Corsair SF450 który według pomiarów dostarcza 5V. Nic to nie pomogło. Może ktoś ma jakieś pomysły zanim zdecyduję się wysłać płytę na sprawdzenie, wolałbym jednak tego uniknąć.
[#2] Re: Amiga 4000 replika Acill'a i scandoubler Matze V0.3a - zielonkawy odcień obrazu.

@SimonGK, post #1

Moze doughterboard wymaga wyczyszczenia lub sprawdzenia styków?
[#3] Re: Amiga 4000 replika Acill'a i scandoubler Matze V0.3a - zielonkawy odcień obrazu.

@orila, post #2

Na oryginalnej DB też było OK u kolegi. Arananet jest nowa i wszystkie gniazda są nowe, poza tym tak jak pisałem na Arananet DB mam chyba poprawny sygnał RGB skoro obraz z VGA header umieszczonej na Arananet DB jest OK. Brak kontaktu na stykach raczej wykluczam.
[#4] Re: Amiga 4000 replika Acill'a i scandoubler Matze V0.3a - zielonkawy odcień obrazu.

@SimonGK, post #3

Czyli sygnały potrzebne do działania SD nie dochodzą z płyty głównej do DB.
Tak przynajmniej wynika z Twojego opisu.
[#5] Re: Amiga 4000 replika Acill'a i scandoubler Matze V0.3a - zielonkawy odcień obrazu.

@stachu100, post #4

Też myślałem że może być problem z brakiem sygnału na DB dlatego podłączyłem VGA do złącza na DB (załączam zdjęcie). Tylko dlaczego tam ma poprawny obraz?
[#6] Re: Amiga 4000 replika Acill'a i scandoubler Matze V0.3a - zielonkawy odcień obrazu.

@stachu100, post #4

W końcu chyba znalazłem problem. Na jednym kanale Discord ktoś podpowiedział że problemem mogą być bufory 74FCT245. Sprawdziłem wizualnie (i miernikiem) i na jednym 74FCT245 raczej w ogóle nie było lutów na 4 pinach a na dwóch pozostałych było kilka zimnych lutów. Poprawiłem i teraz obraz jest w porządku.
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem