kategoria: A1200
[#1] Nowożytny monitor HDMI,DVI,DisplayPort do A1200 i C64
Cześć,
Rozlatuje mi się mój monitor Samsung T220HD, który jest moim głównym monitorem do pieca, ale także A1200 i C64 przez posiadanie EURO złącza.
Chyba będę zmuszony do kupna nowego monitora, a z tego co widzę na rynku, niemożliwe jest dostanie monitora, który będzie posiadał złącze EURO lub coś podobnego, dzięki czemu będę mógł podpiąć moje maszyny.
1) Moje pierwsze pytanie jest takie - czy używacie nowych monitorów z wyjściami HDMI, DVI czy DisplayPortem do pracy na piecu czy maku a jednocześnie ten monitor jest waszym monitorem bazowym do Amigi czy Comodorka? Nie mam niestety miejsca na biurku na 2 monitory i wszystko muszę mieć podpięte w jeden.
2) Jak budżetowo i bez lutowania podłączyć A1200 i Comodorka pod nowy monitor? Scandoubler chyba tylko miał wystawiony port VGA?
3) Gdyby to się okazało, że sprawa wpięcia tych sprzętów pod jeden monitor mam jeszcze jedno pytanie. Czy myślicie, że jest sens szukać SyncMastera 711MP na aukcjach? Czy nie będzie już "zjechany"?
Dzięki z góry za odpowiedź
[#2] Re: Nowożytny monitor HDMI,DVI,DisplayPort do A1200 i C64

@kashinho, post #1

1) tak (o ile 10-letni monitor można nazwać nowym).
2) Amigę można konwerterem scart-hdmi. Może nie budżetowo, ale chyba nadal taniej niż scandoubler. Jeśli nie uprawiasz namiętnie pinballi, to lagi będą niezauważalne.
na ebayu można wyhaczyć takiego za 30 cebularów, a może i mniej.

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 15:31:39 przez snajper
[#3] Re: Nowożytny monitor HDMI,DVI,DisplayPort do A1200 i C64

@snajper, post #2

Dzięki za podpowiedź :) Komodorek nie będzie robił problemów przy takim konwerterze?
[#4] Re: Nowożytny monitor HDMI,DVI,DisplayPort do A1200 i C64

@kashinho, post #3

tego to nie wiem ¯\_(ツ)_/¯ Nie miałem nigdy styczności z Komodorkiem.
[#5] Re: Nowożytny monitor HDMI,DVI,DisplayPort do A1200 i C64

@kashinho, post #3

chyba nie będzie robił problemów.
[#6] Re: Nowożytny monitor HDMI,DVI,DisplayPort do A1200 i C64

@kashinho, post #1

Cześć,
moje sprzęty od kilku dobrych lat
mam podłączone pod monitor z tunerem tv Samsung T24D391EW
Podłączam do niego Amigi poprzez złącze euro do którego mam rozgałąziacz na trzy wejścia, komputer pc poprzez VGA, laptop bez ekranu przez HDMI, C64
stare kamery, zx spectrum czy philipsa g7000 poprzez złącze komponentowe.
Oglądam również TV.
Monitor posiada również złącze USB 2.0, optyczne wejście audio.
Ma wbudowane głośniki. Można go zawiesić.
Można wybrać proporcje wyświetlania 4:3 lub 16:9
Bardzo ładnie się prezentuje.
Niestety teraz można chyba kupić jedynie używane.
Link do opisu
www.x-kom.pl/p/209702-monitor-led-24-samsung-t24d391ew-tv-bialy.html#Specyfikacja
,
[#7] Re: Nowożytny monitor HDMI,DVI,DisplayPort do A1200 i C64

@Talentinek, post #6

Chyba bez problemu mozna kupić telewizor z wejsciem SCART.

Ja kupilem kilka miesiecy temu najtanszy monitor AOC 27P1 i laptopa mam podpietego przez DP, pod HDMI podpinam albo SCART-HDMI converter albo bezposrednio Amige (Indivision z HDMI), po VGA podpinam Amige ze scandoublerem.
[#8] Re: Nowożytny monitor HDMI,DVI,DisplayPort do A1200 i C64

@Talentinek, post #6

Dzięki, widzę, że ten spełni wymagania :) to wybieram się na polowanie ;)
[#9] Re: Nowożytny monitor HDMI,DVI,DisplayPort do A1200 i C64

@kashinho, post #8

ostatnio widziałem na popularnym u nas portalu aukcyjnym
model Samsung T24D390EW w fajnym stanie
różnica jest tylko w kolorze obudowy - ten jest czarny
[#10] Re: Nowożytny monitor HDMI,DVI,DisplayPort do A1200 i C64

@kashinho, post #1

IIyama ProLite X2474HS - monitor "łapie" bez najmniejszych problemów tryby PAL z Amigi przez gniazdo VGA. Nie mam C64 więc nie wiem czy z tym komputerem zadziała, ale z Amigą działa idealnie :)
[#11] Re: Nowożytny monitor HDMI,DVI,DisplayPort do A1200 i C64

@kashinho, post #1

[#12] Re: Nowożytny monitor HDMI,DVI,DisplayPort do A1200 i C64

@kashinho, post #8

Ja mam zwykły TV jakieś śmiesznej firmy - posiada HDMI VGA i Euro złącze.
Mam 21 calowy a tu jak bym miał wolną kasę to bym sobie kupił trochę nowszy większy 24calowy. Amiga z fajnie z nim działa - obraz nie lata nie mryga itd.
https://allegro.pl/oferta/telewizor-jtc-led-24-monitor-full-hd-dvb-t2-s2-9767694083
W dodatku nie jest drogi a przy okazji wszystko można podłączyć
[#13] Re: Nowożytny monitor HDMI,DVI,DisplayPort do A1200 i C64

@KoFi, post #12

Ej no! Dobry cynk OK
[#14] Re: Nowożytny monitor HDMI,DVI,DisplayPort do A1200 i C64

@kashinho, post #1

[#15] Re: Nowożytny monitor HDMI,DVI,DisplayPort do A1200 i C64

@KoFi, post #12

Jakie tryby Amigi z nim testowałeś?
[#16] Re: Nowożytny monitor HDMI,DVI,DisplayPort do A1200 i C64

@trOLLO, post #10

IIyama ProLite X2474HS - monitor "łapie" bez najmniejszych problemów tryby PAL z Amigi przez gniazdo VGA.


ja mam IIyama ProLite E2483HS i ten model również bez problemu "złapał" moją A600, u mnie występuje pewna niedogodność - brak możliwości zmiany formatu obrazu i pasy pionowe, może nie przeszkadzają szczególnie ale są widoczne zwłaszcza "na czarnym".

foto1


foto2
[#17] Re: Nowożytny monitor HDMI,DVI,DisplayPort do A1200 i C64

@kashinho, post #1

Do A500/2000/CDTV jest tanie i ciekawe rozwiązanie

i z czasem może możliwościami przebić IndivisionECS ( karta graficzna , skalowanie obrazu do FullHD z jakimiś fajnymi filtrami itd) ?
[#18] Re: Nowożytny monitor HDMI,DVI,DisplayPort do A1200 i C64

@jarzbi, post #15

PAL 640x256 i 512. Tylko scart. I svideo na c64
[#19] Re: Nowożytny monitor HDMI,DVI,DisplayPort do A1200 i C64

@KoFi, post #12

Czy ten model łapie tryby 15kHz przez VGA czy tylko po zwykłych wejściach Video (Scart/Composite/etc)? Jak się sprawuje przy ruchu (szczególnie poziomym) ekranu?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem