kategoria: A1200
[#1] [A1200] Program go zgrywania całej zawartości pamięci załadowanej pod WB
Kiedyś dawno temu używałem takiego programu (zapomniałem jego nazwy) który zgrywał całą zawartość pamięci użytej w Amidze - można było dzięki temu w startup-sequence dać na samym początku coś takiego:
C:programX Load dh0:saveramstate (oczywiście to jest tylko poglądowo jak to mniej więcej działało).
Sam plik saveramstate robiliśmy sami pod wgranym już wb - mogły być nawet otwarte okienka z ikonkami (ale lepiej było zostawić czysty pulpit) i tworzyło się taki plik który miał tam ze 2mb czy jakoś tak na dysk.
Podczas gdy nie trzymałem klawisza myszki na starcie wgrywał mi się wb z tego 1 pliku cały na raz dosłownie w 2 sekundy do samego pulpitu.
A jak sobie np. przytrzymałem lewy klawisz myszki to wczytywałem sobie WB normalnie żeby można było np. dokonać jakiś zmian by znów sobie utworzyć plik nowszy z np. pozmienianymi jakimiś rzeczami na dysku. (trzeba było z tym uważać trochę i pamiętać co się robiło na dysku bo jak wykonało się jakieś zmiany w nazwach plików czy utworzyło nowe to trzeba było robić utworzyć świeży plik saveramstate.

Jedyną niedogodnością tego programu było to że zapisywał on nawet datę i zegar z momentu kiedy utworzony został plik saveramstate i podczas ładowania go po włączeniu czy resecie amigi była zawsze ta sama data i godzina mimo że realny zegar był na karcie turbo lub czy z samym fastem. Zaznaczam że nie chodzi mi o program rem apollo (to było coś innego). Pamiętam że działało mi to z kartą M-Teca 030 Blizzardzie 30/50 jak i Apollo 40/40
[#2] Re: [A1200] Program go zgrywania całej zawartości pamięci załadowanej pod WB

@KoFi, post #1

To się chyba nazywało FastBoot.
[#3] Re: [A1200] Program go zgrywania całej zawartości pamięci załadowanej pod WB

@RAL, post #2

Chyba tak - zaraz obadam : )))
http://aminet.net/util/boot/FastBootV1_0.lha
dzięki : )
[#4] Re: [A1200] Program go zgrywania całej zawartości pamięci załadowanej pod WB

@KoFi, post #3

I co, obadałeś? To jest to?
[#5] Re: [A1200] Program go zgrywania całej zawartości pamięci załadowanej pod WB

@mccnex, post #4

Tak obadałem - to to : )
Niesamowity programik - zrobiłem grabmemory jak HippoPlayer puszczał muzyczkę i po resecie pyk i muza gra dalej - wszystko załadowane tak jak było momentalnie.
Zastanawia mnie teraz coś - skoro to się tak zapisuje że wszystko co otwarte i nie przekracza chyba 2mb pamięci (chyba taki limit jest abo się mylę - bo przegiąłem pałę i zamontowałem RAD w radzie rozpakowałem dyskietkę z programami odpaliłem file mastera i jeszcze załądowałem coś do ramu tak że pamięci było zajętej ze 4mb i chciałem graba zrobić i już nie chciało zrobić. Ale mniejsza z tym - skoro to zapisuje wszystko jak było załóżmy do max 2mb bo taki plik grabowy udało mi się największy zrobić to teraz nasuwa się pytanie - a dlaczego by tak nie zrobić takiego save state pod amigą? Skoro HRTMon jakoś to robi dla gier NDOS np. turrican to czemu by nie zrobić jakiś skrót klawiszowy do GRABowania nie będąc pod WB. Np. klawisz whdload do wychodzenia to prt screen lub F10 zależy jak kto tam ustawi jak zgrywa gry z dyskietek czy czego tam. Jak by tu zmusić program żeby wykonał graba - jak by go umieścić na stałe w pamięci jak HRTMon siedzi i wtedy klawiszem tylko cyk grab i mamy save state w każdym momencie

Dodałem savestate z a1200 - zobaczcie u siebie czy załapie u was load z tego pliku.
Powinno byc widać WB i HippoPlayer ktory gra muzykę :D (wiadomo że innych plików muzycznych mod wam nie wczyta bo nie macie ich na dysku ale ten który akurat leci był już cały w pamięci podczas grabowania pamięci).
Ciekawy jest ten programik.

Aha plik zgrabowanej całej pamięci znajduje się w DEVS:

https://www.mediafire.com/file/p49et86vxjqu45d/FastBoot_v1.0+GrabMemoryMój/file
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem