kategorie: A1200, Sprzęt
[#1] PCMCIA -- CF -- SD
Pewnie już było nie raz, ale niekoniecznie dokładnie ten przypadek...

No więc, mam adapter PCMCIA --> CF marki noname, w nim "Extreme CF Adapter Type I", a w nim SD 4GB. Zainstalowałem FAT95 i pakiek CFD133.

Efekt jest taki, że system kartę widzi jako "CF0: ????????". Jej pojemność jest rozpoznawana - jak się zdaje - poprawnie (eksperymentowałem w tej sprawie z "Format" i z HDToolBoxem). Ale to wszystko. Nie jest czyatana jej zawartość (FAT32) po stronie Amigi, nie można jej sformatować ani nic z tych rzeczy.

Jak Państwo ocenia rokowania?

Z góry dziękuję!

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 10:42:06 przez Daclaw
[#2] Re: PCMCIA -- CF -- SD

@Daclaw, post #1

nie wiem jak z przejsciowka, ale samo PCMCIA -> CF i FAT95 (pod warunkiem uzycia najnowszej wersji carddevice) efekt mam taki, ze moze 1 na 10 kart jest rozpoznawana w Amidze, stad wiem, ze zrobilem dobrze a reszta to loteria
[#3] Re: PCMCIA -- CF -- SD

@Daclaw, post #1

Testowałem kilka przejściówek i każda hulała.
Ale z kartami SD było o wiele gorzej. NoName, z kwiatkiem, Platinium nie chciały działać, system Amigi ich nie widział.
Dopiero kartę SanDisc Ultra 2GB widział system.
[#4] Re: PCMCIA -- CF -- SD

@BenHur, post #3

Karty CF dają radę, ale głównie te starsze i o mniejszej pojemności. Ja mam jakieś Transcend 128 i 256 MB. Obie działają bez zarzutu.

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 11:44:37 przez Drakon
[#5] Re: PCMCIA -- CF -- SD

@BenHur, post #3

mi dzialala jak zloto NONAME 32GB - przestala
zaczela dzialac z kwiatkiem 8GB, za to inne takie same nie dzialaja
no dla mnie to loteria
[#6] Re: PCMCIA -- CF -- SD

@Daclaw, post #1

Na SD jest MBR czy GPT

Użyj MountDOS do sprawdzenia jakie widać partycje w MBR.
W tooltypes ikony wstaw odpowiednie DEVICE i UNIT, wlacz FAT95 i LIST
[#7] Re: PCMCIA -- CF -- SD

@Norbert, post #6

ja mam rozwiazanie nie typowe karty CF/SD ktore nie dzialaja po normalnym sformatowaniu WIN ...formatuje w Aparacie fotograficznym i taka karta cudownie dziala
[#8] Re: PCMCIA -- CF -- SD

@juen, post #5

Czy w Waszym rozumieniu działa/nie działa to zagadnienie z gatunku jest lub nie jest widziana, czy też jest widziana, ale np. nie czyta się?
[#9] Re: PCMCIA -- CF -- SD

@Daclaw, post #8

dokladnie jak u ciebie ????? widziana ale nie do uzycia
[#10] Re: PCMCIA -- CF -- SD

@HOŁDYS, post #9

Widziana, nie do użycia. Jak się HDToolBoxowi zapoda stosowny .device to nawet odczytuje jakieś jej parametry, poprawnie widzi wielkość i da się partycje tworzyć. Przy próbie zapisu ustawień wyskakuje błąd. Oczywiście, nie chcę z niej robić amigowego dysku - to eksperyment taki.
[#11] Re: PCMCIA -- CF -- SD

@Daclaw, post #10

jak masz jakis aparat fotograficzny pod reka sproboj mojej rady - moze ci to pomoze
[#12] Re: PCMCIA -- CF -- SD

@HOŁDYS, post #11

może pod PC zrób tak:
CMD

diskpart

list disk

select disk (numer twojej karty)

attributes disk clear readonly

clean

create partition primary

format fs=fat32
[#13] Re: PCMCIA -- CF -- SD

@KoFi, post #12

mini tool partition wizard na pc
darmowy, przejrzysty, robi co trzeba
myślę, że podstawą jest właściwe sformatowanie karty pod pc
mam jakieś 4 losowe karty 4gb, z żadną nie miałem problemów
ani przez przelotkę pcimcia ani przez dowolną przelotkę na ide
[#14] Re: PCMCIA -- CF -- SD

@Daclaw, post #1

A jakbyś sformatowal na MorphOSie?
[#15] Re: PCMCIA -- CF -- SD

@KoFi, post #12

To nic nie da
[#16] Re: PCMCIA -- CF -- SD

@pawelini, post #13

Niestety, bez zmian, także po sformstowaniu w aparacie. Spróbuję z jakąś CF. Szkoda trochę, bo liczyłem na bezpośrednią wymianę danych z aparatem właśnie.

Póki co, dziękuję wszystkim.
[#17] Re: PCMCIA -- CF -- SD

@Daclaw, post #16

Czy aparat potrafi na tą kartę zapisać zdjęcia ?
[#18] Re: PCMCIA -- CF -- SD

@Daclaw, post #16

Ja mam również adapter cf-sd i u mnie działają wszystkie karty sd jakie posiadam.
Nie masz innych kart do przetestowania?
U mnie działa nawet sandisk ultra 128GB.
Samsung evo plus 64GB
Jakieś noname z chin też działały przy testach.

Karta CF jaka u mnie działa to transcend 8GB 133x.

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2021 14:44:53 przez snifferman
[#19] Re: PCMCIA -- CF -- SD

@Daclaw, post #1

Cześć!

A mi po na przejściówce PCMCIA-CF jakiejś najtańszej, działa bezproblemowo kingston 4gb, kingston 512 mb oraz kingston 256mb, wszystkie z kwiatuszkiem. Jeżeli chodzi karty SD, to nie miałem z żadną problemów. Dodam jeszcze, ze jest to a600 z furią, ponoć furia nie lubi niektórych CF.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem