kategorie: A1200, A500, A600, Karty CF, Sprzęt
[#1] Serwis
Witam. Czy ktoś zajmuje się instalacja systemu
na kartach CF lub SD oraz instalacja cdromu? Najlepiej jak był by
ktoś z woj. śląskiego szczególności z okolic Ustroń, Skoczów, Cieszyn,
Bielsko-Biała???
[#2] Re: Serwis

@misio2411, post #1

Zapytaj w giełda jeśli już, a najlepiej coś tak podstawowego ogarnąć samemu. Chodzi ci o postawienie systemu na karcie? Najlepiej i najszybciej zrobisz pod emulatorem.
Pierwszy lepszy filmik
[#3] Re: Serwis

@Ralpheeck, post #2

Witam. System potrafię pod emulatorem zainstalować tylko gorzej z instalacją cdromu
Bo niewidzi cdromu albo się zawiesza w czasie instalacji sterowników.
[#4] Re: Serwis

@misio2411, post #3

Może to kwestia zworki w napędzie Master/Slave, albo ustawienia ręcznie nr unit w mountliście. Nie pamiętam czy instaler to robił sam albo czy o to pytał.

Masz sterownik AmiCDFS czy CacheCDFS ?
[#5] Re: Serwis

@ZbyniuR, post #4

Mam. Ale przy instalacji mi się zawiesza jak ma 21%
[#6] Re: Serwis

@ZbyniuR, post #4

pakiet IDEFix wszystko sobie sam wykrywa (zdajsie narzedziem findcd czy cos takiego, ale to narzedzie takze sam uruchamia przy instalacji). Najpewniej problem hardwarowy, a nie softwarowy - czyli zworka/tasma

-

zeby bylo jasniej, ten program przelatuje wszystkie device'y dostepne w poszukiwaniu cdromu. prosciej sie nie da :)

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 07:04:16 przez juen
[#7] Re: Serwis

@ZbyniuR, post #4

Mam. Ale przy instalacji mi się zawiesza jak ma 21%
[#8] Re: Serwis

@juen, post #6

Pakiet idefix wykrył mi cdrom ale potem się zawiesił przy instalacji jak było 21% to był system na karcie cf
A jak włożyłem kartę SD system to w ogóle mi idefix nie wykrył cdromu i też się zawiesil
[#9] Re: Serwis

@misio2411, post #8

IDEFix ma błąd powodujący zwieszkę, jeżeli urządzenie zgłosi się jako "IDE Removable", czyli z wymiennymi nośnikami. Dlatego zazwyczaj nie działa z adapterami CF/SD. Zwłaszcza SD.
[#10] Re: Serwis

@Krashan, post #9

To jakiego programu użyć?
[#11] Re: Serwis

@misio2411, post #10

Na początku musisz mieć/znaleźć .device które obsługuje/widzi CD-ROM/DVD.
Może to być scsi.device, eide.device, atapi.device itp.
Sprawdzisz to programem FINDCD/FINDDEVICE.
Jak już będzie to miał to sprawa już prosta. szeroki uśmiech
Potrzebujesz teraz cdfilesystem.
Modyfikujesz mountliste CD0 na podstawie danych z FINDCD/FINDDEVICE i CD-ROM musi dzialać
[#12] Re: Serwis

@Norbert, post #11

idefix wlasnie uzywa findcd.
zeby byla jasnosc, dalej uzyj idefix, ale zamiast automatycznego wykrycia sam przeklikaj w okienku te device, ktore wydaja Ci sie prawdopodobne :)
[#13] Re: Serwis

@juen, post #12

Jak na karcie beda wrzucone sterowniki roznych sprzetow ktorych nie ma fizycznie to bedzie zwis przy szukaniu urzadzenia. Trzeba ograniczyc sie tylko do deviceow dla ktorych jest sprzet.
Jesli pod emulatorem byc skonfigurowany jakis cdrom, to moze powodowac zwis na prawdziwej Amidze. Najlepiej najpierw skasowac konfiguracje CD0 z emulatora i devices ktorych nie ma. Ale przyznam ze mialem tez podobny problem z napedem IDE i za nic nie chcial byc wykryty.. na PC dzialal... kasowalem, konfigurowalem...i nic. Poddalem sie i kupilem naped SCSI i podpialem przez kontroler SCSI razem z dyskiem SCSI2SD.
[#14] Re: Serwis

@juen, post #12

Ten program można używać niezależnie od Idefix.
Ja najpierw szukam odpowiedniego .device na pomocą FindCD, a potem modyfikuje mountlistę.

I jest tak jak napisał orila.
Testowanie niewlasciwego .device "wywala" Amigę.
[#15] Re: Serwis

@misio2411, post #10

Trzeba ściągnąć patcha i spatchować.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem