kategoria: A1200
[#1] ACA1221lc a1200 nie startuje
Witam. Jak w temacie, sprzęt nie startuje gdy założona jest Aca ( nowa). Kondensatory wymienione , sprawdzone na różnych Romach 3.0 i 3.1, sprawdzone na kilku zasilaczach commodore (ciężki) , PC i dalej nic. Po uruchomieniu gasną wszystkie diody a ekran robi się czarny.
Po wyjęciu acy wszystko wraca do normy. Nie mam niestety innej karty by sprawdzić w czym problem.

Macie jakieś pomysły ?
[#2] Re: ACA1221lc a1200 nie startuje

@rootspk, post #1

Jeśli gasną diody, to jest zwarcie, dioda Power jest zasilana bezpośrednio z linii zasilającej.
[#3] Re: ACA1221lc a1200 nie startuje

@san_u, post #2

Warto sprawdzić złącze karty czy wszystko jest proste.
[#4] Re: ACA1221lc a1200 nie startuje

@san_u, post #2

Zwarcie gdzie na płycie czy na karcie, jeśli było by na płycie to było by dziwne jakby funkcjonowała normalnie bez karty.
Może się uda inna kartę ściągnąć wtedy będzie pewność po której stronie jest problem tylko to jest znowu wydanie parę ser złotych
[#5] Re: ACA1221lc a1200 nie startuje

@rootspk, post #4

Zwarcie gdzie na płycie czy na karcie


odpowiedź

jeśli było by na płycie to było by dziwne jakby funkcjonowała normalnie bez karty
[#6] Re: ACA1221lc a1200 nie startuje

@san_u, post #5

Nie mam pewności czy karta aca jest tak naprawdę nowa i sprawna, na nową wygląda ale opakowanie czy też folia Esd w jaką była zapakowana nie miało żadnych plomb. Karta może pochodzić też z jakiegoś zwrotu konsumenckiego po nieprawidłowym montażu.
[#7] Re: ACA1221lc a1200 nie startuje

@rootspk, post #6

Skoro mowa,to masz jakiś kwit.
Reklamuj.
[#8] Re: ACA1221lc a1200 nie startuje

@ak47, post #7

Zanim wyślę to jeszcze sprawdzę drugą kartę. Rozmawiałem już z człowiekiem bardzo pomocnym w tym temacie i mam dostać acę na testy. Jak się okaże że na niej działa to kartę reklamuję do sklepu i mamy sprawę jasną. Póki co sklep jest już poinformowany o problemie.
[#9] Re: ACA1221lc a1200 nie startuje

@rootspk, post #6

Żaden produkt od Individual Computers nie jest sprzedawany w zaplombowanej folii - ja przynajmniej się z takim nie spotkałem. Wysłana karta nie pochodzi ze zwrotu, ten egzemplarz był przysłany bezpośrednio od producenta. Natomiast urządzenia, które są do mnie odsyłane w ramach zwrotu, są testowane, pod kątem poprawnego działania, bo to jest warunek zwrotu pieniędzy.

Rzadko zdarza się uszkodzony towar od IC już na samym początku, choć były takie przypadki. W razie co proszę odesłać kartę do testów.
[#10] Re: ACA1221lc a1200 nie startuje

@ITU, post #9

Witam

Okazało się że amiga jak i sama karta są sprawne. Najwidoczniej było jakieś zanieczyszczenie po którejś ze stron OK Po kilku próbach amiga zaskoczyła i nie widzę aby na chwilę obecną coś dziwnego się działo. Pozostaje jeszcze kwestia demontażu kondensatorów z MB ale póki nic się nie dzieje to chyba nie ma sensu tego ruszać ruszać.
[#11] Re: ACA1221lc a1200 nie startuje

@rootspk, post #10

Ja miałem losowe zwiechy, ale usunąłem kondensatory jak w instrukcji i wszystko hula jak talala ok, racja
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem