kategoria: A1200
[#1] Amiga z płytą 1D.4 jaki fast 8mb żeby nie było problemów?
Zastanawiam się nad zakupem nowego rozszerzenia pamięci minimum 8mb, ale trochę się
naczytałem i naoglądałem na YT z problemami jakie mieli ludzie po zakupie takowych nowych ustrojstw. Niby ładnie, małe i zgrabne w większości takie karty, ale niektórzy ludzie ze swoimi 1200kami mieli szewską pasję i masę problemów kończących się czerwonym guru.
Nie chce mieć jakiejś karty żebym miał wykonywać jakieś time fixy itp. kartę chcę włożyć do amigi i ma działać bez dodatkowych zabiegów. Widziałem na filmach że jednym chodzą takowe karty nowe, innym nie bardzo (większość ludzi miała swoje amigi po zmianie kondensatorów i testowała z różnymi zasilaczami). Tutaj na PPA też jedni mieli np. problemy z ACA a inni nie - dziwne to : (
Moje pytanie - jakie rozszerzenie najpewniejsze jest do rewizji płyty 1D.4 z KS 3.1 i gdzie najpewniej takie zakupić aby była gwarancja i możliwość zwrotu w razie kłopotów bez żadnego wymigiwania się? (bo takie coś też się naczytałem że reklamacja trwała miesiące).
A może ktoś z was ma na zbyciu coś nie drogiego i pewnego? (może być i klasyczne byle sprawnie działało).
[#2] Re: Amiga z płytą 1D.4 jaki fast 8mb żeby nie było problemów?

@KoFi, post #1

1D4 to bardzo pospolita rewizja, więc ewentualne kłopoty już dawno są znane. Nie spodziewałbym się problemów z czymś tak prostym jak rozszerzenie 8 MB.
[#3] Re: Amiga z płytą 1D.4 jaki fast 8mb żeby nie było problemów?

@wali7, post #2

No ja też się nie spodziewałem - miałem kupić pierwszą lepszą nową kartę 8mb bez zegara nawet ale jak zacząłem szukać opinii to natknąłem się na wiele problemów z time fixami że na rev 2b działają na rev 1d nie chcą - że u nie których na 1d4 trzeba było układ na płycie odlutowywac zamieniać na inną wersję itd. itp. (nie podoba mi się to że występują takie losowe problemy). Były karty Archi-Tech i z nimi nie było problemów ale już ich kupić nie można i są jakieś inne ale występują w nich badziewne przypadki np. slot byle jakiej jakości
Pierwszy lepszy film z nową kartą które teraz są tez na allegro
https://www.youtube.com/watch?v=16j-GMYKzHc kolega zmienia cały slot bo był szajs - nie mam zamiaru kupić czegoś co będę musiał robić bo ma slot byle jakiej wątpliwej jakości i np. że karta jest zbyt szeroka i sprawia wielkie problemy z włożeniem do klasycznej amigi 1200 (tam też jest w tym akurat filmie poruszona ta kwestia - kolega mówi że trza przypiłować kartę o 1mm - a ja nie mam zamiaru niczego robić bo taka karta z jakimiś śmiesznymi 8 megabajtami nie kosztuje wcale mało - za tyle można kupić sobie 8GB x 2 do PC :))
[#4] Re: Amiga z płytą 1D.4 jaki fast 8mb żeby nie było problemów?

@KoFi, post #3

To kup sobie PC lub zostań przy gołej A1200. Jak kupisz nowa kartę to chyba masz gwarancję.
[#5] Re: Amiga z płytą 1D.4 jaki fast 8mb żeby nie było problemów?

@mwb113, post #4

nad tym też się zastanawiałem czy nie zostawić amigę golasa z CF'ką - bo moje ulubione gry i tak da się zainstalować normalnie na dysku i styka na nie 2mb chipu. Ale nie o to chodzi - trochę amiga ma muła jak jest golaska i jednak by się przydało coś kupić fastu dla fastu :D
[#6] Re: Amiga z płytą 1D.4 jaki fast 8mb żeby nie było problemów?

@KoFi, post #5

kup przez Internet, w legalnie działającej firmie ( takiej co daje Fakturę/Paragon), wtedy przysługuje Ci zwrot w ciągu 14 dni bez konieczności podania przyczyny.
Chyba 2 tygodnie Ci wystarczą na upewnienie się czy rozszerzenie nie robi problemów z Twoją płytą ?
[#7] Re: Amiga z płytą 1D.4 jaki fast 8mb żeby nie było problemów?

@UJP, post #6

A czy ma ktoś z was taki fast z taką z płytą 1D4 ?

Nie ma problemów z tą kartą? (Jakiś fixy time'ingi itp. bzdury?)
[#8] Re: Amiga z płytą 1D.4 jaki fast 8mb żeby nie było problemów?

@KoFi, post #7

Ja mam.
Nie ma.
Mam KS3.0
przy 3.1 będzie kłopot jeżeli będziesz chciał skorzystać z PCMCIA

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 23:04:35 przez nekroskop
[#9] Re: Amiga z płytą 1D.4 jaki fast 8mb żeby nie było problemów?

@nekroskop, post #8

aha - dzięki - czyli karta nie ma żadnej zworki by ustawić ją na 4mb ? : /
producent skrzętnie pominął tą informację ?
[#10] Re: Amiga z płytą 1D.4 jaki fast 8mb żeby nie było problemów?

@KoFi, post #9

Nie pominął taki był projekt. To była adaptacja z TF328. Można było sobie samemu zrobić
[#11] Re: Amiga z płytą 1D.4 jaki fast 8mb żeby nie było problemów?

@KoFi, post #9

Z tego co widziałem jest taka karta na Allegro i jest adnotacja, że można ją ustawić na 4MB w trybie zgodności z PCMCIA.🙂Cytuję:"Tryb pracy 4 MB dla zachowania kompatybilności z portem PCMCIA (on/off)."
[#12] Re: Amiga z płytą 1D.4 jaki fast 8mb żeby nie było problemów?

@enzo83, post #11

Trzeba by zapytać sprzedawcę.

Owszem wiem, że jest możliwość ustawienia trybu 4/8 MB za pomocą jumpera na modyfikacji tego projektu.
EDU 4/8
[#13] Re: Amiga z płytą 1D.4 jaki fast 8mb żeby nie było problemów?

@enzo83, post #11

To jest ta nowa rewizja z miejscem na FPU (v3) gdzie jest już zworka 4/8 MB.
Dodałem aktualne zdjęcia.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem